• Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza
     • Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza

     • Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku 18 stycznia br. od godziny 17.00 do soboty 19 stycznia br. do godziny 19.00.

      Społeczność szkolna uczci pamięć śp. Pawła Adamowicza chwilą ciszy, odczytaniem zarządzenia Prezydenta RP o ustanowieniu żałoby narodowej i przesłania zmarłego Prezydenta Gdańska "Nigdy jeden przeciw drugiemu, tylko razem, solidarnie" oraz poprzez wywieszenie flag z kirem.

      Dyrektor, wychowawcy, rodzice i uczniowie klas VIII odwołali planowany na piątek Bal Ósmoklasisty. Uroczystość odbędzie się 15 lutego br.

     • Oferta pracy

     • Szkoła zatrudni informatyka (stanowisko urzędnicze) - od dnia 1 lutego 2019 r. Szczegóły naboru w zakładce Oferty pracy.

     • Klub Młodych Odkrywców

     • Eksperymenty w naszej świetlicy szkolnej

      Dzieci w ramach zajęć tematycznych w świetlicy (Klub Młodych Odkrywców) zrobiły trzy eksperymenty przyrodnicze:

      "Lawa", "Tornado kolorów"  oraz "Wybuchający wulkan". Dzieci miały podane przez nauczyciela instrukcje jak wykonać eksperymenty. Dzieciom najbardziej spodobał się "Wybuchający wulkan". Podobne doświadczenia dzieci mogą wykonać z rodzicami w domu.

       

     • Zebrania Rodziców w dniu 15.01.2019r.(wtorek)

     • Zebrania Rodziców godz 18.00 klas I-III

     • Jasełka w szkole dla naszych gości

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka w szkole dla naszych gości.

      Jasełka od wielu lat są wpisywane do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole.

      W tym roku na dłużej zachować atmosferę świąt, jasełka wystawialiśmy po raz drugi .Tym razem w naszych szkolnych progach gościliśmy także ,rodziców, rodziny uczniów oraz zaproszonych gości .Mieliśmy możliwość uczestniczyć w koncercie kolęd w różnych językach-hiszpańskim, angielskim, rosyjskim i niemieckim.

      Następnie wysłuchaliśmy kilku świątecznych piosenek w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów klas pierwszych, a na koniec wszyscy razem, łącznie ze wspaniałą publicznością odśpiewaliśmy uroczyście kolędę Cicha Noc.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom oraz przybyłym gościom.

     • Wystawa -podsumowanie'' W drodze do niepodległości.''

     • W dniach 12 – 21 grudnia2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia wystawy „W drodze do niepodległości”.

      Serdecznie dziękuję Pani Małgorzacie Szmyt i Pani Elżbiecie Szumiło – Żak za oprowadzanie uczniów po wystawie, która prezentuje trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości.

      Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy z klasy VI D Gabrysi Pasik, Aleksandra Dymińskiego i Dominika Figurskiego, którzy w atrakcyjny sposób opowiedzieli swoim młodszym kolegom o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

      Eliza Maćkowiak – Buśko  koordynator wystawy

     • Ważność Brwinowskiej Karty Mieszkańca.

     • Przypominamy, że kończy się ważność Brwinowskiej Karty Mieszkańca, która uprawnia dzieci do bezpłatnego korzystania z autobusów linii miejskiej Brwinowa.

      Prosimy o przedłużenie karty w Urzędzie Gminy Brwinów w Biurze Obsługi Interesanta - pokój 007 na parterze.

     • Zimowa przerwa świąteczna - organizacja pracy szkoły

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      Przypominamy, że zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2018 r. 
      24 grudnia 2018 r. - Wigilia - jest dniem wolnym od pracy dla szkoły: oddziały przedszkolne i sekretariat będą zamknięte.
      W dniach 27 - 28 grudnia 2018 r. sekretariat będzie otwarty w godz. 8.00 - 15.00, 31 grudnia 2018 r. w godz. 8.00 - 14.00.
      Wszystkich uczniów zapraszamy do szkoły 2 stycznia 2019 r.

     • Inscenizacja bajek w bibliotece

     •  

      19 grudnia br. uczniowie wszystkich pierwszych klas przedstawiali w bibliotece inscenizacje wybranych utworów literackich, m.in. Rzepki i Lokomotywy Juliana Tuwima oraz Kokoszki Wandy Chotomskiej i Ucieczki smoków Agnieszki Frączek.

      Członkowie jury zwracali uwagę na znajomość tekstu, sposób recytacji, odpowiednią gestykulację i mimikę oraz stroje i rekwizyty. Poziom występów był bardzo wysoki. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami przez swoich kolegów i koleżanki, nauczycielki  i Panie Dyrektorki.

      Wyniki konkursu

      I miejsce

      Klasa Ia, Ic, Id

      II miejsce

      Klasa I b

      III miejsce

      Klasa I e

      Gratulujemy!

      Zespół ds. promocji czytelnictwa

     • Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie POMAGA!!!

     • Zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Milanówku

      Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
      Jest to wyjątkowy czas dla Nas wszystkich. Oczekiwanie
      na wigilię, spotkanie z bliskimi, prezenty. W tym czasie szczególnie ważna jest pomoc i wsparcie. Dlatego nasza szkoła zaangażowała się w akcję charytatywną dla bezdomnych zwierząt. Chcieliśmy, by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

      Od 10 listopada do 5 grudnia zbieraliśmy karmę suchą
      i w puszkach, ale też kocyki i zabawki. Dzieci wykazały się ogromną wrażliwością.  Całą akcją kierowały dzielnie wolontariuszki naszej szkoły: Małgosia Skupio i Marysia Knych pod czujną opieką Pani Sylwii Pocheć i Jolanty Sikorskiej.

      Rzeczy, które zebraliśmy na pewno przysłużą się pupilom.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków jest bezcenna.

      Pomagajmy!!!

      Sylwia Pocheć, Jolanta Sikorska – koordynatorki akcji

     • Drodzy Darczyńcy!

     •  

      Zwrócono się do nas z prośbą o pomoc dla absolwenta naszej szkoły Przemysława Gryczki. 1 września 2018 r. uległ on wypadkowi, którego skutkiem jest paraliż ciała. Przemek przebywa w szpitalu, gdzie podlega leczeniu i rehabilitacji. Niestety w ramach NFZ  środki na rehabilitację przyznano do końca stycznia 2019 r.To zbyt  krótki okres na jego powrót do zdrowia. Zbiórka środków pieniężnych jest  pod niżej podanym adresem.

       

      https://pomagam.pl/rehabilitacjap?fbclid=IwAR1FrDS2pmbgafMwhzC4ahZL-0ugmex_hDJtZLyoCo7r7AfNUcJm_lR0neo

     • „Piękna nasza Polska cała”

     • W dniu 17 grudnia 2018, podczas okolicznościowego apelu, uczniowie klasy I B z naszej szkoły zatańczyli uroczystego poloneza. Taniec odbył się w ramach zakończenia międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”.  Dziewczęta miały na głowach piękne  kolorowe  wianki, co podkreśliło narodowy, staropolski charakter tańca. Chłopcy również elegancko ubrani, z powagą i dostojeństwem prowadzili partnerki w rytm taktów poloneza. Występ wypadł znakomicie, a wzruszona publiczność  wyraziła wielki aplauz.

      Podczas apelu wręczono także nagrody za udział w konkursie plastycznym ,,Moja mała Ojczyzna”. Uczestnicy przygotowali prace związane z naszą ojczyzną, jej historią, geografią, ważnymi wydarzeniami i symbolami narodowymi. Uczniowie przygotowując prace wykazali się wielką pomysłowością oraz różnorodnością technik i materiałów plastycznych. Każda praca została doceniona i wyróżniona. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział!

     • W drodze do niepodległości

     • W dniach 12 - 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 można oglądać wystawę „W drodze do niepodległości”. Wystawa zorganizowana w jubileuszowym roku 100 – lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

      Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii, dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

      Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

      Osoby zainteresowane obejrzeniem wystawy są proszone o kontakt z sekretariatem Szkoły SP nr 1.

     • Sztuka pięknego czytania i opowiadania

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sztuka pięknego czytania i opowiadania.

      Sztuka pięknego czytania i opowiadania

      Uczniowie klas drugich uczestniczyli  w bibliotece w konkursie pięknego czytania, prezentując fragmenty książki „Mikołajek” R.Goscinnego. Komisja konkursowa oceniała dykcję, intonację oraz sposób interpretacji tekstu. Obserwowała także, czy uczniowie potrafią  wzbudzić zainteresowanie słuchaczy.  

      Laureaci konkursu czytali z wielkim przejęciem,  trzymając w napięciu kolegów i koleżanki.

      Posłuchajcie, jak czytali laureaci i czytajcie tak jak oni!

      Klasa_drugaB_.m4a

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Zofia Łożyńska z kl. II b

      II miejsce – Oskar Goliasz z kl. II b

      III miejsce – Kaja Piotrowska z kl.II c

                         Asia Zientara z kl. II c 

      Wyróżnienie – Aleksander Wolszczak z kl. II a

      Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie na opowiadanie legend.

      Wyniki konkursu

      I miejsce -  Amelia Kryńska z kl. III b

      II miejsce - Jagoda Buczak z kl.III b

      Rafał Borys z kl. III b  

      Gratulujemy!

      Zespół ds. promocji czytelnictwa

     • Nowe interesujące książki w bibliotece 2018


     • KILKASET NOWYCH TYTUŁÓW W BIBLIOTECE !!!

      W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostało zakupionych do naszej biblioteki wiele cennych pozycji z zakresu beletrystyki, fantastyki,  literatury obyczajowej,  przygodowej i historycznej. Są też książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników – bajki i opowiadania dla dzieci, ułatwiające naukę czytania. Ciekawą serię stanowią książeczki na temat różnych zawodów. Zachęcają one uczniów do refleksji, kim chcieliby zostać   w przyszłości.

      Wszystkich niewątpliwie zainteresują publikacje na temat diety i zdrowego odżywiania, różne  pozycje z dziedziny psychologii oraz biografie i audiobooki.

      Biblioteka zgromadziła także kilkaset nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

      Cieszymy się, że dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa księgozbiór szkolny  stał się bardziej atrakcyjny i zawiera dużo nowości wydawniczych, które umożliwiają rozwój różnorodnych zainteresowań uczniów.

      Z radością zapraszamy wszystkich  czytelników do biblioteki  i zachęcamy                  do wypożyczania książek , także na okres  ferii świątecznych i zimowych.  

       Książka to twój najlepszy przyjaciel, nie zapomnij o nim w czasie świątecznego wypoczynku.

      Nauczyciele bibliotekarze

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

     • W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

       W holu głównym sprzedawane były wszelkiego rodzaju  ozdoby świąteczne (kolorowe bombki, cudne aniołki, łańcuchy, pomysłowe stroiki) oraz inne artykuły rękodzielnicze. Można było również zakupić lukrowane pierniczki, a także pyszne ciasta i sałatki, a nawet gorący barszczyk i bigos.

      Na pierwszym piętrze odbywał się „targ przydasiów”, na którym uczniowie sprzedawali swoje niepotrzebne zabawki, książki, maskotki.

      Podczas kiermaszu odwiedził nas święty Mikołaj wraz z elfami. Odbył się też koncert kolęd i pastorałek. Niektóre wykonane zostały w języku hiszpańskim.  Mogliśmy też obejrzeć świąteczne przedstawienie przygotowane przez wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej.

      Wspaniałą atrakcja okazało się koło fortuny. Można było wygrać ciekawe nagrody. Najwięksi szczęśliwcy zdobyli bilety do sali zabaw czy siłowni.

      W  dwóch salach lekcyjnych miały miejsce  prezentacje nowoczesnych metod nauczania, podczas których nauczyciele  demonstrowali   możliwości programu edukacyjnego Corinth.  Jedna z prezentacji odbyła się na monitorze interaktywnym, zakupionym niedawno przez Radę Rodziców.  

      Oprócz pokazu, odbyły się  również  ciekawe warsztaty rękodzieła.

       Na koniec pani dyrektor Anna Kurman  podziękowała wszystkim za przybycie i w świątecznym nastroju zakończyliśmy kiermasz.

       Do zobaczenia za rok!

       

      Ola Pękala 6b

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
   • sp1@brwinow.pl
   • sp1@brwinow.pl
   • Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat 63 – Pokój nauczycielski 62 - Kadry, sprawy administracyjno-gospodarcze 69 - Portiernia 76 – Pedagog 76 – Psycholog 72- Kierownik stołówki 73 - Pielęgniarka 101 - Oddział przedszkolny (tzw. świetlica) 105 lub 106 - Świetlica szkolna 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa) Faks: 22 739 51 61
   • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11
   • Anna Kurman
   • Bożena Kruszewska
   • Dorota Targońska
  • Logowanie