• Konkurs informatyczny na animację komputerową "Moja pasja" - X edycja

            Zapraszamy uczniów klas III – VI szkoły podstawowej do udziału w X edycji konkursu informatycznego na animację komputerową pt. „Moja pasja”.

            Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie:

            http://www.sp114.edu.pl/x-edycja-rok-2016-2017.html

            Prace (w odpowiednim formacie i rozmiarze) opisaną zgodnie z regulaminem, wraz z oświadczeniami rodziców proszę przekazywać do nauczycieli zajęć komputerowych, czyli do p. Beaty Jędrzejewskiej lub p. Małgorzaty Tytuła do 23 marca 2017r.   

          • Klasa IIIA Pani Iwony Pietraczyk zdobyła I miejsce w konkursie szkolnym na najpiękniejszy i najdłuższy łańcuch choinkowy. W nagrodę RR ufundowała Warsztaty Muzyczne, które poprowadziła Pani Joanna Kozłowska – znakomity muzyk – pianista. Pani Kozłowska jest bardzo miła, sympatyczna i pozytywnie nastawiona do życia, bez przerwy uśmiechnięta. Swoją pozytywną energię przekazała uczniom klasy IIIA. Nie szczędziła też sił w rozbudowaniu w trzecioklasistach miłości do muzyki. Dzieci wspaniale współpracowały z Panią Joanną, gdyż otrzymały gruntowne przygotowanie muzyczne od swojej wychowawczyni. Dzieci znały nutki, dźwięki i świetnie się bawiły. Wygrywały znane melodie na dzwonkach i orzeszkach, tańczyły i chodziły w rytm muzyki. Pani Joanna była bardzo zaskoczona, że takie małe dzieci tak dobrze znają wszystkie nuty i w nagrodę oprócz wielkich pochwał, dzieci otrzymały lizaki i orzechy. Warto brać udział w konkursach.

            GALERIA

          • Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

            Dnia 20 stycznia klasa III c przygotowała wspaniałą uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            Wszystkie Babcie i Dziadkowie, a także Słuchaczki Uniwersytetu Każdego Wieku licznie zjawili się w Gminnym Ośrodku Kultury, by wziąć udział w obchodach tego święta.

             Na wstępie pani Marzena Wysocka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Przygotowali oni inscenizację pt. „Hej kolęda, kolęda”.

            Następnie nasi uczniowie weszli na scenę, aby pokazać przygotowany przez siebie program artystyczny.

            Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

             Po zakończonych występach dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

            Na zakończenie uczniowie zaprosili Babcie i Dziadków oraz Słuchaczki UKWu na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
            Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

            Magdalena Przydatek

            GALERIA

          • Dzień Babci i Dziadka coraz bliżej !

            Dlatego też uczniowie klasy III c dziś przygotowywali własnoręcznie wykonane prezenty dla wszystkich Babć i Dziadków.

            W trakcie naszych mydełkowych warsztatów wszystkie dzieci ciężko i starannie pracowały, tworząc piękne mydełka, by móc wywołać uśmiech na twarzach Seniorów.

            Bardzo dziękujemy Pani Sandrze za przeprowadzenia wspaniałych warsztatów i oczywiście nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

            GALERIA

          • Zanieczyszczenie powietrza - zalecenia

          • Szanowni Państwo,

            w związku z wysokim poziomem substancji w powietrzu na terenie województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało zalecenia dla ludności.

            ZALECENIA WCZK

            W związku z utrzymywaniem się wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza na obszarze województwa mazowieckiego prosimy stosować się do poniższych zaleceń.

            Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy, powinny podjąć następujące środki ostrożności:

            • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń;
            • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń;
            • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy;
            • zaniechać palenia papierosów;

            W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.

            Osoby udające się do pracy, szkół itp. ograniczyć ruch samochodowy i przesiąść się do komunikacji miejskiej lub tak organizować przejazd autem, aby zabierać maksymalną liczbę pasażerów.

            W przypadku przekroczenia poziomów informowania lub alarmowych wydane zostaną stosowne komunikaty.


            Wydział Monitoringu Środowiska
            Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
            ul. Bartycka 110 a
            00-716 Warszawa
            tel 022 651 07 07 w 4156
            www.wios.warszawa.pl
            e-mail: warszawa@wios.warszawa.pl
             

          • Nasi uczniowie w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”

          •     certyfikat_Lubella_inspiruje_Gimnazjum_nr_1_w_Brwinowie_2016-2017.pdf

            Gimnazjaliści z Gimnazjum w Zespole Szkół  nr 1 w Brwinowie pod opieką nauczyciela Małgorzaty Korpal biorą udział w ogólnopolskiej akcji poświęconej znaczeniu produktów zbożowych w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu.

            Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu konieczna jest zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy energii do przyswajania wiedzy, wysiłku fizycznego, realizowania pasji, czy spotkań z przyjaciółmi. Bardzo ważnym elementem piramidy żywieniowej oprócz warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej, są produkty zbożowe. Program „Lubella inspiruje i edukuje” pomaga gimnazjalistom zrozumieć, dlaczego mają one tak istotne znaczenie w codziennej diecie, a także pokazuje jak komponować ciekawe posiłki bazujące na produktach zbożowych.

            Nie mogło w nim zabraknąć również uczniów z naszej szkoły. Gimnazjaliści pod opieką nauczycielki Małgorzaty Korpal korzystając z kompletu scenariuszy przygotowanych przez organizatorów zdobywają kompleksową wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych oraz jak powinien wyglądać odpowiednio skomponowany posiłek, który dostarczy im wartościowych składników, wspierających prawidłowy rozwój.

            Pomaga w tym prezentacja z piramidą żywienia, unikalna gra szkolna oraz wspólne gotowanie, które kończy cykl zajęć.

            Cel akcji „Lubella inspiruje i edukuje” spotkał się z uznaniem prestiżowych instytucji. Została ona objęta patronatem kuratoriów oświaty, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 

          • 16 stycznia 2017r. Królewna Śnieżka i Książę odwiedzili oddziały przedszkolne w naszej szkole. Celem spotkania było wręczenie dyplomów dla utalentowanych przedszkolaków, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Moja ulubiona postać baśniowa”. Konkurs był związany z projektem edukacyjnym, którzy realizowali gimnazjaliści z klasy II a i II b. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, a Pani Aldonie Wolańskiej dziękujemy za uśmiech i umożliwienie odwiedzin.

            GALERIA

          • W grudniu pięcioosobowa grupa uczniów z klasy II c (Jacek Adachowski, Maciej Buczak, Natalia Jarczewska, Julia Kępka, Małgosia Radziwonka) zajęła I miejsce (ex aequo z ZSO z Brwinowa) w XX Konkursie Recytatorskim „Fascynacje”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie. Hasło przewodnie przeglądu brzmiało – „A to Polska właśnie!”. Na podstawie „Dziadów” cz. III Adama Mickiewicza młodzież przygotowała przedstawienie obrazujące losy Polaków, które na zawsze zapisały się w historii naszej Ojczyzny. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:)

            GALERIA

          • Poznajemy zawody - Strażak

            Wczoraj w ramach poznawania ciekawych zawodów klasę IIIb - Pani Magdaleny Szumer i klasę IIId - Pani Renaty Olszak, odwiedził Pan Paweł Banasiak.

            Pan Paweł jest strażakiem i opowiedział uczniom na czym polega jego praca oraz jakie warunki trzeba spełnić aby móc pracować w tym zawodzie. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest rola straży pożarnej i jak często dzięki ich szybkiej i sprawnej akcji udaje się uratować ludzkie życie. Okazuje się, że oprócz gaszenia pożarów strażacy także zapobiegają awariom, pomagają w walce z klęskami żywiołowymi takimi jak powodzie czy wichury oraz ratują poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.  Tata Oskara pokazał uczniom jak wygląda ubranie "bojowe" strażaka. Dzieci oglądały i przymierzała takie ważne elementy stroju jak hełm czy maski tlenowe, dowiedziały się w co wyposażony jest wóz strażacki. Pan Paweł poinstruował uczniów jak należy zachować się kiedy zauważą pożar oraz czym się go gasi. Dzieci zadały cała masę pytań dotyczących pracy strażaka, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec Pan Paweł rozdał wszystkim w prezencie śliczne kalendarze wydane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Biskupicach a Maja zrobiła pamiątkowe zdjęcia.

            Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Banasiakowi za to spotkanie. Dzięki niemu każdy uczeń z tych dwóch klas będzie już wiedział, że jadący na sygnale wóz strażacki pędzi ratować czyjeś życie.

            GALERIA

          • Warsztaty "Mały Inżynier"
             
            W piątek klasy II b i III b odwiedził "Mały inżynier" z  warsztatami. Uczniowie w czasie zajęć, dowiedzieli się co to jest PRĄD i co to znaczy że PŁYNIE. Zbudowali obwody elektryczne, podłączali kolorowe diody, nauczyli się rozpoznawać "+" i "-". Na koniec wykonali baterię z ziemniaków oraz słoneczną!
            Warsztaty te były nagrodą za II i III miejsce w konkursie na "Najdłuższy i najładniejszy łańcuch choinkowy", ufundowana przez Radę Rodziców.
            Jeszcze raz gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawczynią Pani Małgorzacie Garczewskiej i Pani Magdalenie Szumer.

          • W konkursie „Najszybsza Klasa” zwyciężyły klasy:

            2d, 3a, 3b

            W nagrodę otrzymują warsztaty "Sztuczki ze sztuką".

            Trzy spotkania z edukatorami Muzeum Narodowego w Warszawie.

            4c, 5c, 2c Gim, 3b Gim

            W nagrodę otrzymują wycieczkę do Radia Zet.

             Zwiedzanie radia, rozmowa z dziennikarzami.

                                                                            Zwycięzcom gratulujemy

          • Ogólnopolski konkurs interdyscyplinarny MIKROPROFESOR 2017 -EUROPA Z ENERGIĄ

            Zapraszamy uczniów naszego gimnazjum do udziału w konkursie informatycznym MIKROPROFESOR 2017. W tym roku temat przewodni EUROPA Z ENERGIĄ, czyli o fizyce, energii, źródłach odnawialnych.

            Szczegóły dotyczące rejestracji, terminów testów oraz kolejnych etapów na stronie organizatora:

            http://www.mikroprofesor.pl/info/

          • Wyniki XI edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr”

            W międzynarodowym konkursie informatycznym „Bóbr” wzięło udział m. in. 7 uczniów naszej szkoły podstawowej z klas 4-6 oraz 4 uczniów z klas gimnazjalnych.

            Michał Hoffmann uczeń klasy VIc został laureatem XI edycji konkursu - zajął 3 miejsce. Uczeń zdobył 101,25 pkt. na 120 możliwych. Michał będzie mógł uczestniczyć w gali na uniwersytecie w Toruniu, podczas której otrzyma nagrodę rzeczową i dyplom laureata.

            Tegoroczne zadania konkursowe są dostępne na stronie w zakładce ZADANIA na stronie organizatora: http://www.bobr.edu.pl/

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

             

            1.Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju ?

            Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to wielospecjalistyczne, kompleksowe
            i intensywne działania, mające na celu stymulowanie funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny i komunikację małego dziecka niepełnosprawnego, od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia przez dziecko nauki w szkole, a także pomoc i wsparcie udzielane rodzicom i rodzinie w nabywaniu przez nich umiejętności postępowania z dzieckiem.

            2. Na czym polega wczesne wspomaganie ?

            Wczesne wspomaganie rozwoju polega na pobudzaniu psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia nauki w szkole. Zakres tego oddziaływania może być bardzo różny, w zależności od zdiagnozowanych przez specjalistów deficytów rozwojowych. Może ono obejmować: psychomotorykę, sferę komunikacji, mowy i języka, funkcjonowanie zmysłów dziecka, itd.

            3. Kto i na jakich zasadach może być objęty wczesnym wspomaganiem rozwoju ?

            Wczesnym wspomaganiem rozwoju może być objęte każde dziecko od chwili wykrycia pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania do czasu podjęcia przez nie nauki w szkole podstawowej. Wsparciem objęta jest też rodzina dziecka.

            4. Jakie dokumenty musi zdobyć rodzic, by jego dziecko mogło zostać objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju ?

            Jeżeli rodzic jest zaniepokojony rozwojem swego dziecka, obserwuje niepokojące sygnały w zachowaniu malucha, równolegle z wizytą u lekarza pediatry powinien zgłosić się do poradni psychologiczno – pedagogicznej. Tam po dokładnej diagnozie poradnia wydaje stosowną opinię i kwalifikuje (lub nie, jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo) dziecko do zajęć w ramach wczesnego wspomagania. Tak więc niezbędnym dokumentem do zakwalifikowania dziecka do tego typu zajęć jest stosowna opinia poradni psychologiczno - pedagogicznej.                   Z tym dokumentem rodzic powinien zgłosić się do placówki prowadzącej WWRD.

            5. Na czym polega pomoc rodzinie dziecka ?

            Narodziny dziecka z zaburzeniami rozwoju lub upośledzonego są zawsze bardzo trudnym wydarzeniem dla rodziny. Potrzebuje ona wtedy szczególnie wsparcia, pomocy we wzmacnianiu więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicami i dzieckiem, psychoedukacji - wyjaśnienia tego co właściwie się stało, informacji i wiedzy o chorobie lub problemach dziecka.

            • Rodzinę wspiera się w rozpoznawaniu zachowań dziecka i utrwalaniu właściwych reakcji na te zachowania.
            • Udziela się instruktażu i porad w zakresie pracy z dzieckiem.
            • Udziela się pomocy w przystosowaniu warunków w środowisku domowym do potrzeb dziecka oraz w pozyskaniu i wykorzystaniu w pracy z dzieckiem odpowiednich środków dydaktycznych i niezbędnego sprzętu.

            6. Na jakich zasadach odbywa się wczesne wspomaganie ?

            • Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania organizuje się w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu, w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka.
            • Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania są prowadzone indywidualnie z dzieckiem i jego rodziną.
            • W przypadku dzieci, które ukończyły 3 rok życia, zajęcia w ramach wczesnego wspomagania mogą być prowadzone w grupach liczących 2 lub 3 dzieci, z udziałem ich rodzin.
            • Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania prowadzi Zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, który powoływany jest przez dyrektora szkoły.
              W skład zespołu wchodzą osoby posiadające przygotowanie do pracy z małymi dziećmi o zaburzonym rozwoju psychoruchowym:
              • pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
              • psycholog
              • logopeda
              • terapeuta SI/rehabilitant
              • inni specjaliści - w zależności od potrzeb dziecka i jego rodziny

            Drodzy Rodzice !

            Pamiętajcie, że  wczesne rozpoznanie problemów rozwojowych dziecka i objęcie go specjalistyczną opieką daje szansę na zminimalizowanie trudności rozwojowych lub ich całkowite wyeliminowanie.

          • W dniu 05.01.2017r. uczniowie klasy III c wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie. Po przybyciu na miejsce dzieci przywitał uśmiechnięty Pan Strażak, który później chętnie oprowadził je po jednostce oraz zapoznał ze swoją pracą.

            Zanim jednak rozpoczęło się zwiedzanie dzieci na ręce Pana Pawła – strażaka pracującego w OSP w Brwinowie przekazały maskotki, które przyniosły, aby włączyć się do akcji MIŚ RATOWNIK.

            Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzali budynek straży pożarnej, szatnie, miejsce przyjmowania zgłoszeń i co najważniejsze wozy strażackie. Wszyscy chcieli chociaż dotknąć sprzętu, który znajduje się w aucie i jest zabierany na każdą akcję.

            Jednakże największą radość sprawiła dzieciom możliwość przymierzenia hełmu, wejścia do kabiny wozu oraz lanie z węża strażackiego.

            Dzięki tej wizycie i Panu Pawłowi każdy z uczniów wie na czym dokładnie polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru, lub wypadku oraz jakim sprzętem posługują się strażacy.

            Za możliwość wizyty i ciekawe oprowadzenie dziękujemy Panu Pawle Zawadzie.

            GALERIA

          • Od ziarenka do bochenka wycieczka klasy 0c do piekarni na ulicy Czubińskiej:(piesza wycieczka zorganizowana przez wychowawców klasy 0c oraz Panią Mariolę Jakóbczyk).

            Dzieci z klasy 0c odwiedzili piekarnię oraz brali udział w zajęciach , w których   Pani Mariola  szeroko i szczegółowo omówiła kolejne etapy powstawania chleba. Najpierw dzieci dowiedziały się z jakich roślin powstaje pieczywo. Uczniowie poznali wszystkie gatunki roślin zbożowych takich jak: żyto, pszenica, jęczmień, owies, proso czy kukurydza. Następnie został omówiony proces pieczenia chleba oraz wszystkie rodzaje pieczywa. Teraz już każdy wie, które pieczywo jest zdrowe, a którego nie powinniśmy jeść zbyt często. Cała klasa 0c  wraz z Paniami  i oczywiście samą organizatorką, wzięła udział w ciekawym procesie powstawania pieczywa. Piekarz pokazał i omówił do czego służą poszczególne urządzenia w piekarni, jak wyrabia się ciasto na chleb, który składnik jest najważniejszy, aby ciasto dobrze wyrosło, ile sztuk chleba, bułek, kajzerek i rogalików dziennie trzeba upiec, by cały Brwinów nie był głodny ;) Po tak ciekawej lekcji w piekarni, każde dziecko miało okazję skosztować świeżych, pachnących wypieków. Cała klasa składa Pani Marioli Jakóbczyk  ogromne podziękowania za tak wielkie zaangażowanie i włożone serce w prowadzenie lekcji. DZIĘKUJEMY!!!

            GALERIA

          • Przypominamy o zebraniach dla Rodziców uczniów klas IV – VI i Gimnazjum w dniu 5 .01.2017 (czwartek). „Dzień otwarty”  - nauczyciele są dostępni   w godz. 16.30 – 19.00.

            Sale:

             Klasy IV – VI godz. 17.00

             IVA –18

            IVB –  9

            IVC - 29

            IVD - 28

            VA – 27

            VB –   17

            VC – 31

            VIA – 33

            VIB –  30

             VIC –  32 

            Gimnazjum  godz. 18.00

            IA -    33

            IB -   7

            IIA -   31

            IIB -  26

            IIC -  29

            IIIA - 19

            IIIB – 18

             

            Sale na   zebrania w dniu   5.01.2017 (czwartek) godz. 17.00

            Dzień otwarty -  nauczyciele są dostępni dla rodziców w godz. 16.30 – 19.00

          • W dniach 21.11-09.12.2016 w oddziale przedszkolnym odbyła się już druga edycja konkursu wiedzy o legendach polskich. Tym razem czytano dzieciom i baśnie i legendy (niektóre bardzo popularne, jak np. „Pan Twardowski”, „O kneziu Popielu”, „O Wandzie, co  nie chciała Niemca” oraz te nieznane małym słuchaczom – „Srebrny jeleń”, „Szklana góra”, „Dlaczego woda morska jest słona”). Szczególną uwagę zwrócono na legendy związane z historią Polski („Jaskinia Łokietka”, „Studnie królowej Anny”, „Szabla króla Zygmunta”). Legendy i baśnie do konkursu wybrała oraz o niektórych faktach i postaciach historycznych opowiedziała Pani Elżbieta Szumiło-Żak – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brwinowie. Legendy czytała dzieciom Pani Justyna Dygoń – nauczyciel wspomagający w klasie 0 „A”. Wszystkie utwory spotkały się z wielkim zainteresowaniem małych słuchaczy, wprowadziły je w świat wyobraźni i fantazji.

             Finał konkursu przeprowadzono 13.12.2016 roku. Podczas finału każdą klasę 0 reprezentowała złożona z trzech osób drużyna. Po wyrównanej walce miejsca zajęli:

            I miejsce klasa 0 „B” – Eliza Szarlik, Antoni Wolski, Alan Zwierzchowski ,

            II miejsce klasa 0 „C” – Jakub Baczewski, Gustaw Obiała, Kaja Piotrowska,

            III miejsce klasa 0 „A” – Wiktor Adamczyk, Natalia Bazelczuk, Hanna Ławińska.

                            Kulminacją finału konkursu czytelniczego w dniu 13.12.2016 roku było przedstawienie przygotowane przez klasę 0 „A” i wychowawczynie – Panią Martę Derlacz i Panią Wiolettę Naguszewską. Dzieci ubrane w kolorowe stroje zagrały postaci związane z polskimi legendami: księcia Kraka, Szewczyka Dratewkę, Warsa i Sawę, Lecha, Czecha i Rusa oraz zaśpiewały wiele pięknych piosenek. Dekoracje na konkurs wykonały: Pani Justyna Dygoń i Pani Elżbieta Szumiło-Żak.

                            Dodatkowo 13.12.2016 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Baśnie i legendy”, którego organizatorkami były: Pani Marta Derlacz i Pani Wioletta Naguszewska. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przestrzennej (budowli lub postaci związanej ze znanymi i popularnymi baśniami oraz  legendami). Powstało dużo pięknych prac: smoki wawelskie, Roszpunka, zamki królewskie, kolumna Zygmunta, Mysia Wieża i wiele innych.

             W konkursie plastycznym I miejsce zajęli: Paweł Orman i Magdalena Szymańska z klasy 0 „A”,

             II miejsce – Eliza Szarlik (klasa 0 „B”),

            III miejsce – Oliwia Mencwal, Zuzanna Gut, Bartosz Łubnicki (klasa 0 „A”) oraz Gustaw Obiała (klasa 0 „C”).

            Dodatkowo wyróżnienia zdobyli:

            Bruno Cendrowski i Natalia Bazelczuk z klasy 0 „A” oraz Pola Pawluk i Ryszard Pasternak z klasy 0 „B”.

            Uczestnicy obu konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody.  Pamiątkowe dyplomy wykonała oraz przewodniczącą komisji konkursu czytelniczego była Pani Bożena Gubernat-Maciszewska – wychowawczyni klasy 0 „B”. W przygotowaniach do konkursów pomagała Pani Edyta Pikura – pomoc nauczyciela w oddziale przedszkolnym.

                            Tematyka związana z polskimi legendami okazała się bardzo ważna i atrakcyjna zarówno dla dzieci jak i rodziców. Właśnie dlatego 09.02.2017 roku przeprowadzony będzie kolejny konkurs, tym razem gminny. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Brwinów.                                                                                                          

                                                                                                                                                         Organizatorzy konkursu:

                                                                                                                                                         Elżbieta Szumiło-Żak,

                                                                                                                                                         Justyna Dygoń,

                                                                                                                                                         Wioletta Naguszewska,

                                                                                                                                                         Marta Derlacz.

            GALERIA

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
        • Tel. kom. 797 945 936 Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat, 65 - Kadry,kierownik gospodarczy, 63 -Pokój nauczycielski, 69 - Portiernia, 72 - Kierownik stołówki, 73 - Pielęgniarka, 76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853, 101 - Oddział przedszkolny, 105 lub 106 - Świetlica szkolna, 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
        • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11 Poland
        • Anna Baecker - dyrektor
        • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
        • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
        • Joanna Pieczko-wicedyrektor
        • Godziny pracy sekretariatu. Obsługa interesantów: Od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • Przyjmowanie opłat za obiady. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
      • Logowanie