• Dzieci maja zainteresowania. W bibliotece na wystawie są udostępnione do czytania i oglądania prace ucznia klasy III e Michała Piszczalkowskiego. Zapraszamy uczniów i nauczycieli.Uczniowie i wychowawczyni

GALERIA

• Dzień 12 kwietnia na całym świecie jest uznawany za Światowy Dzień Czekolady.

Dlatego też w klasie I a  było dziś wyjątkowo słodko.

Uczniowie postanowili uczcić ten dzień dobrze się bawiąc, a jednocześnie ucząc.

O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie stawili się w stołówce szkolnej, by tam wraz z niezawodnym Panem Kucharzem własnoręcznie wykonać czekoladki. Każde z dzieci miało możliwość spróbowania czekolady, oraz co najważniejsze samodzielnie dobrać dodatki do swoich słodyczy.

Po skończonej pracy wszyscy musieli się uzbroić w cierpliwość, gdyż czekoladki  przed ich zjedzeniem musiały się schłodzić.

Ten czas spożytkowaliśmy na przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się podczas posiłków oraz rozmowę na temat historii czekolad. Mogliśmy się dowiedzieć czym ona jest, skąd pochodzi i jakie są jej rodzaje.

Gdy nadszedł czas degustacji czekoladek buzie dzieci były jeszcze bardziej uśmiechnięte niż wcześniej. To chyba oznacza, że klasowa produkcja czekoladek bardzo się udała

GALERIA

• W dniach 22-25 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w wycieczce międzyszkolnej do Wiednia.  Dzieci zwiedziły wnętrza pałacu Schönbrunn, letniej rezydencji rodziny cesarskiej, spacerowały po labiryncie znajdującym się na terenie cesarskiego parku, podziwiały żywe okazy motyli w Motylarni, spacerowały po starym mieście ciesząc wzrok Ratuszem, Operą Wiedeńską, Pałacem Hofburg, podziwiały budynek Parlamentu, a w parku miejskim pomnik Johanna Straussa. Uczniowie zwiedzali także katedrę św. Szczepana oraz bajkową budowlę o niepowtarzalnej architekturze Hundertwasserhaus.  Na placu Hoher Markt uczniowie zachwycali się sławnym Zegarem Figularnym, a po długim i wyczerpującym zwiedzaniu dzieci miały okazję spróbować słynnych kanapek w kultowej kanapkarni Trześniewskiego. Udaliśmy się także na wzgórze Kahlenberg, do miejsca  z którego ruszyło natarcie wojsk Jana III Sobieskiego w odsieczy wiedeńskiej, a na koniec zwiedzaliśmy wnętrza Muzeum Historii Naturalnej, jednego z najlepszych muzeów tego typu w Europie. Nie można nie wspomnieć o spędzeniu czasu wolnego, w którym dziewczyny zatraciły głowę za zakup licznych pamiątek i upominków.

• KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Deutschfreund”.

W województwie mazowieckim wzięło w nim udział 1207 uczniów, a w całym kraju liczba uczestników wyniosła 6863 osoby.

W naszej szkole najlepsze wyniki osiągnęły:

1. Martyna Spierewka z klasy 6c,
            2. Karolina Naks z klasy 5c,
            3. Victoria Rogowy – Ratiani z klasy 3b gimnazjum,
            4. Aleksandra Wojciechowska z klasy 2b gimnazjum.

Wszystkim uczestnikom gratuluję i dziękuję za wzięcie udziału w konkursie.

Wójcik-Grążka