• Uczniowie klasy 3 a w ramach innowacji „Żyjmy zdrowo, kolorowo” mieli okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ważne są ćwiczenia praktyczne. Ćwiczyliśmy jak mocno należy uciskać poszkodowanego, aby pomoc była skuteczna. Każdy może ułożyć drugą osobę w pozycji bezpiecznej (nawet dorosłą) jeśli wie jak to zrobić.  Kiedyś możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy to od nas zależeć będzie życie drugiego człowieka. Pamiętajcie najważniejsza jest szybka reakcja, ale najpierw upewnijcie się, że udzielając pierwszej pomocy sami jesteście bezpieczni!

            Przypominamy zasady udzielania pierwszej pomocy

            1. BEZPIECZEŃSTWO

            Upewnij się, czy jesteś bezpieczny!

            1. OCENA PRZYTOMNOŚCI POSZKODOWANEGO

            Sprawdź reakcję poszkodowanego. Delikatnie potrząśnij ramieniem poszkodowanego i  powiedz „Otwórz oczy… proszę pani/pana … otwórz oczy…”

            1. POSZKODOWANY NIE ODPOWIADA

            Wezwij pomoc lub poproś świadka zdarzenia o pozostanie i przygotowanie telefonu

            1. UDROŻNIENIE DRÓG ODDECHOWYCH

            Umieść jedną dłoń na czole, a palec wskazujący i środkowy drugiej dłoni na żuchwie poszkodowanego. Delikatnie odchyl jego głowę do tyłu.

            1. SPRAWDZENIE ODDECHU

            Utrzymując drożne drogi oddechowe poszkodowanego, nachyl się swoim policzkiem do jego twarzy: patrz, słuchaj i staraj się wyczuć prawidłowy oddech licząc wolno do 10.

            • Obserwuj, czy występują ruchy oddechowe klatki piersiowej.
            • Słuchaj, czy występują szmery oddechowe.
            • Wyczuj policzkiem, czy z jego ust wydobywa się powietrze.
            1. WEZWANIE KARETKI POGOTOWIA   999 lub 112
            2. POSZKODOWANY NIEPRZYTOMNY NIEODDYCHAJĄCY

            PRZYSTĄPIENIE DO RESUSCYTACJI KRAŻENIOWO ODDECHOWEJ – RKO

            - Uciskamy klatkę piersiową 30 razy. Naciskamy środek klatki piersiowej na głębokość 5-6 cm, używając ciężaru własnego ciała, z częstotliwością 100 -120 uciśnięć na minutę.

             - Wykonujemy 2 oddechy ratownicze. Nos ofiary powinien być zatkany a głowa odchylona do tyłu.

            Całość powtarzamy w stosunku 30:2 do momentu odzyskania przytomności lub przyjazdu karetki pogotowia.

             

             

            UKŁADANIE RATOWANEGO W POZYCJI BEZPIECZNEJ

            Ułożenie nieprzytomnego , oddychającego, bez urazów poszkodowanego w pozycji bezpiecznej zapobiega zagrożeniom, które są związane z zaburzeniami świadomości.

            Pozycja bezpieczna:

            • zapewnia utrzymanie drożności dróg oddechowych,
            • podczas wymiotów zapobiega przedostawaniu się treści pokarmowej do dróg oddechowych,
            • jest stabilna jeśli konieczne jest oddalenie się w celu wezwania pomocy.

            PRZECIWWSKAZANIA do stosowania pozycji bezpiecznej to:
            - urazy kręgosłupa i kości czaszki,
            - urazy klatki piersiowej i brzucha,
            - złamania kończyn i miednicy.

            Poszkodowanego należy okryć, zabezpieczając przed utratą ciepła, co około minutę sprawdzać oddech( przykładając grzbiet swojej dłoni do nosa poszkodowanego i licząc do 10) oraz świadomość poszkodowanego.

            GALERIA

          • Regulamin konkursu na najlepszy amatorski film promujący szkołę

             

            1. Cele

            Zadaniem w Konkursie jest stworzenie krótkiego, oryginalnego filmu o tematyce związanej z kreowaniem pozytywnego wizerunku szkoły wśród młodzieży oraz zachęcenie uczestników do aktywności twórczej i wykorzystywania urządzeń multimedialnych.

            II. Zasady uczestnictwa

            1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1                  w Brwinowie.
            2. Konkurs trwa do 11.06.2018r., przy czym organizator zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania Konkursu.
            3. Film konkursowy musi spełniać następujące wymagania:
            • musi być stworzony w całości przez autora/ów (1- 3osoby),
            • czas trwania filmu nie może być dłuższy niż 5 minut,
            • nie może naruszać praw autorskich oraz prawa do prywatności osób trzecich,               a prezentowane w nim treści nie mogą przedstawiać ani propagować zachowań zabronionych przez prawo lub godzących w zasady dobrego wychowania i kultury osobistej,
            • musi być stworzony w formacie pozwalającym na umieszczenie na stronach internetowych oraz być dostępny bez ograniczeń dla każdego użytkownika, posiadającego dostęp do Internetu,
            • może być wykonany w dowolnie wybranej konwencji, np. reportażu, filmu dokumentalnego lub komediowego oraz technice z wykorzystaniem dowolnego sprzętu, tj. telefon, aparat, kamera,
            • musi zawierać informację, umożliwiającą określenie, kto jest jego twórcą.
            1. Złożenie pracy jest równoznaczne ze zgłoszeniem się do Konkursu.
            2. Praca w formie elektronicznej powinna być zapakowana i opatrzona napisem zawierającym imiona i nazwiska autorów oraz nieobowiązkowo tytuł filmu.
            3. Zgłoszenie do Konkursu uważane będzie za uznanie warunków regulaminu, wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych oraz zgodę na przeniesienie praw autorskich w całości na rzecz organizatora w zakresie powielania, a także wprowadzania ich do pamięci komputera, umieszczania na serwerach oraz                 do publicznego odtwarzania.
            4. Uczniowie przynoszą filmy na nośnikach pendive do opiekunów samorządu szkolnego.

            III. Kryteria oceny filmów i zasady przyznawania nagród

            1. Przy ocenie filmów brana pod uwagę będzie treść, wykonanie i oryginalność pomysłu.
            2. Filmy ocenione będą przez jury, w skład którego wejdą organizatorzy Konkursu.
            3. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu nastąpi nie wcześniej niż 18.06.2018.

             

            IV. Postanowienia końcowe

            1. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej szkoły przez cały okres trwania Konkursu.
            2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości                w działaniu systemów informatycznych wykorzystywanych przy przeprowadzeniu Konkursu. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian                     do niniejszego Regulaminu.
          • Przedszkolaki w świecie baśni braci Grimm

             

            Dnia 22 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie odbył się konkurs gminny pt. „W świecie baśni braci Grimm”. Inicjatorką oraz główną organizatorką przedsięwzięcia była pani Elżbieta Szumiło-Żak. W organizację konkursu zaangażowały się następujące osoby: pani Justyna Zielińska,  pani Agnieszka Cybula, pani Bożena Gubernat-Maciszewska, pani Marta Osakowska, uczniowie klasy Vc Szkoły Podstawowej nr 1  oraz wybrani uczniowie z Oddziału Gimnazjalnego.

            Patronat nad konkursem objęli: Arkadiusz Kosiński – Burmistrz Gminy Brwinów oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów.

            Celem konkursu była popularyzacja twórczości braci Grimm. Organizatorom zależało także na rozbudzeniu zainteresowań czytelniczych oraz na przeżyciu pozytywnych emocji związanych z dziecięcą rywalizacją.

            Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało sześć gminnych placówek przedszkolnych:

            Przedszkole nr 1 w Brwinowie, Przedszkole Filialne  nr 1 w Brwinowie, Przedszkole nr 3 w Brwinowie, Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Żółwinie oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie.

             

            We wtorek o godz. 9.00 wszystkich przybyłych gości przywitała pani Anna Kurman – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie. Oprócz nauczycielek przedszkoli i dzieci – głównych bohaterów tego dnia – uroczystość uświetnili swą obecnością: pan Jerzy Wysocki – Burmistrz Gminy Brwinów, pani Małgorzata Wojtyniak-Obwojska – Dyrektor Przedszkola nr 1 w Brwinowie, pani Ewa Przybylik – Dyrektor Przedszkola nr 3 w Brwinowie, pani Marta Choroszczyńska– przedstawicielka Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wieloletnia i serdeczna przyjaciółka Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pani dr Iwona Artowicz-Skowrońska – przedstawicielka Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów. W jury konkursu zasiadły: pani Marta Choroszczyńska (przewodnicząca), pani Justyna Zielińska oraz pani Iwona Artowicz-Skowrońska.

             

            Konkurs poprowadziła pani Elżbieta Szumiło-Żak wraz ze swoimi uczniami z klasy Vc, którzy wcielili się w postacie z baśni i zadawali pytania w jednej z rund konkursu. W sumie odbyły się cztery rundy. Pytania były zróżnicowane i na ogół proste, choć kilka z nich naprawdę nas zaskoczyło, np. Jak na imię miała żona rybaka z baśni „O rybaku i złotej rybce”? Nawet dorośli mieli problem z odgadnięciem.

            Ostatecznie pierwsze miejsce zajęły dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żółwinie, drugie miejsce przedszkolaki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, a trzecie – po pasjonującej dogrywce – przedstawiciele Przedszkola nr 1 w Brwinowie.

             

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Brwinów. Nauczycielki, które przygotowywały dzieci do konkursu: pani Małgorzata Śleżewska, pani Karolina Perkowska, pani Anna Spinek, pani Agnieszka Matysiak, pani Bożena Gubernat – Maciszewska oraz pani Monika Zarychta otrzymały dyplomy i piękne kwiaty z bibuły przygotowane przez panią Martę Osakowską oraz panią Elżbietę Szumiło-Żak.

             

            Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów wyróżniło dwoje dzieci: Antoniego Skibę i Karolinę Przechrztę za posługiwanie się staranną polszczyzną oraz błyskawiczne i celne wypowiedzi. Dzieci otrzymały nagrody książkowe związane tematycznie z konkursem.

             

            Pani Marta Choroszczyńska wręczyła opiekunom laureatów trzech pierwszych miejsc oraz Pani Elżbiecie Szumiło-Żak książkowe upominki od Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

             

            Konkurs spełnił oczekiwania zarówno organizatorów, jak i zaproszonych gości. Był to drugi konkurs gminny dla przedszkolaków. W zeszłym roku nasi najmłodsi uczniowie zmagali się z legendami i podaniami polskimi. Wierzymy, że spotkamy się za rok na kolejnym gminnym konkursie.

             

            Iwona Artowicz-Skowrońska

            Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie

          • XV Sesja Ekologiczna

            W piątek 18 maja odbyła się w naszej szkole XV  Sesja Ekologiczna pod hasłem „Energia przyszłości”. Sesja Ekologiczna jest przedsięwzięciem, które na stałe wpisało się w kalendarz szkół gminy Brwinów.  Celem tej imprezy jest integracja uczniów, propagowanie postaw proekologicznych takich jak racjonalne korzystanie z zasobów naszej Ziemi. Tematyka tegorocznej sesji była ściśle związana z budownictwem pasywnym, ekologicznym i inteligentnym. Chyba każdy z nas pragnie żyć w domu, który jest zdrowy, i w którym czuje się dobrze.

            W tracie sesji można było obejrzeć wystawę prac plastycznych pt.: „Alternatywne źródła energii” wykonanych przez uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych.  W konkursie tym

            • 1 miejsce zajął    Michał Policht ze Szkoły Podstawnej w Żółwinie
            • 2 miejsce zajęła  Magdalena Michalak ze Szkoły Podstawnej nr 1 w Brwinowie
            • 3 miejsce zajęła   Anna Kuch ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie

             

            Kolejnym punktem naszej sesji było przedstawienie prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów naszej gminy. Tym razem  nasza szkoła wydała się być bezkonkurencyjna i zdobyła pierwsze miejsce. Następnie przeprowadzono konkurs "Quiz wiedzy" dotyczący zagadnień poruszanych podczas sesji i tym razem główną nagrodę otrzymała szkoła z Żółwina.

            Kolejnym, emocjonującym punktem imprezy był konkurs na scenkę kabaretową dotyczącą oszczędzania energii elektrycznej i jej alternatywnych źródeł. Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs sportowy, który po dogrywce i wyrównanej walce wygrało Gimnazjum z Otrębus.

            Na koniec, po konkursowych zmaganiach, wszystkich uczestników sesji czekała niespodzianka w postaci jubileuszowego tortu. Pamiętajmy, niezwykle ważny jest fakt, że każda osoba dokładając choć małą ekologiczną cegiełkę, wykonuje ogromny krok w kierunku czystego środowiska naturalnego.

            GALERIA

          • W dniach od 14 do 16 maja  klasa 4b i 4c wyjechały na  długo wyczekiwaną 3-dniową wycieczkę „Szlakiem zamków krzyżackich”.

            Na wycieczkę wyjechaliśmy wcześnie rano w środę – czekała nas przecież długa droga do Golubia Gobrzynia. Na miejscu uczestniczyliśmy w zajęciach „O początkach państwa Polskiego” podczas których każdy wykonał swój herb. Następnie przejechaliśmy do zamku w Gniewie, gdzie wspólnie z przewodnikiem udaliśmy się na wędrówkę po zamku i warsztatach dawnych rzemieślników. Odwiedziliśmy warsztaty: drukarski, garncarski, tkacki, mennicę, strzelnicęzamkową oraz gabinet „relaksacyjny” kata gniewskiego.

                        Drugiego dnia z hotelu położonego w malowniczej miejscowości wyjechaliśmy na spotkanie z grupa rycerską w Grodzie Subkowy. Było to wyjątkowe miejsce, gdzie ponownie spotkaliśmy się z historią i kulturą dawnych epok. W grodzie zapoznaliśmy się bliżej z tematem czasów średniowiecza i bytności zakonu krzyżackiego. Uczestniczyliśmy w warsztatach rzemiosł dawnych, przeprowadzimy „pasowanie na rycerza”, oraz zajęcia i turnieje rycerskie. Po obiedzie czekały na nas gry i zabawy integracje, quiz wiedzy zdobytej na wycieczce,  gra terenowa oraz pożegnalne ognisko z kiełbaskami.

                        Ostatni dzień spędziliśmy  w Zamku Malborku. Aktywne odkrywaliśmy miejsca związane z życiem codziennym jego mieszkańców. Dowiedzieliśmy się jak żyli w średniowieczu mieszkańcy zamku, jaki był rozkład dnia rycerza, co to jest kodeks rycerski.

                        Do domu wróciliśmy pełni wrażeń. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

            GALERIA

          • Poznajemy świat zmysłami autystycznych kolegów i koleżanek

          • Od 15 do 26 maja br. w naszej szkole można zwiedzać instalację sensoryczną CUBE. Dzięki niej można doświadczyć, jak odbierają świat uczniowie z autyzmem.

            Jest to instalacja sensoryczna opracowana i udostępniona przez Fundację Synapsis, której głównym celem jest pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom. Cztery specjalnie przygotowane stanowiska pomogą zwiedzającym zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby z tą niepełnosprawnością.

            Autyzm i zespół Aspergera to coraz powszechniej występujące zaburzenia rozwoju dziecka, stąd pomysł, aby dzieciom pełnosprawnym pomóc zrozumieć świat ich kolegów i koleżanek z autyzmem – do naszej szkoły uczęszcza kilkunastu uczniów i uczennic, którzy na co dzień muszą zmagać się z własnymi zmysłami, które zaburzają właściwe odbieranie bodźców z otaczającego świata i wymuszają trudne do zrozumienia reakcje i zachowania.

            Instalację można zwiedzić po wcześniejszym umówieniu terminu – zapisy prowadzi psycholog szkolny pod nr. tel. 22 729 59 60 wew. 70. Mogą ją odwiedzać osoby powyżej 8 roku życia.

            Zapraszamy!

          • „FINANSOWY ELEMENTARZ”

            Dzieci z klas „0” w dniu 14 maja 2018r. miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym warsztacie „Finansowy elementarz” prowadzonym przez Fundację Banku Millenium. Oddział przedszkolny w SP nr 1 został zgłoszony do projektu z inicjatywy Pani Aldony Wolańskiej. Warsztaty miały na celu kształtowanie nawyków oszczędzania i planowania, uświadomienie dzieciom różnicy między potrzebą  a zachcianką i wyjaśnienie pojęcia wartości pieniądza. Zerówkowicze z chęcią wysłuchali opowiadania o ekspercie finansowym Panie Sebastianie, który odpowiadał między innymi na pytania: Czy pieniądze bierze się z bankomatu? Czy za jeden banknot można kupić wszystko? Czy powinniśmy oszczędzać?  Duże wrażenie zrobiły na dzieciach banknoty i monety oraz karta bankomatowa wykonane w powiększeniu. Nie zabrakło prawdziwych monet przechowywanych „w banku”. Dzieci zaskoczyły prowadzących wiedzą na temat dawnych sposobów wypłacania pensji, zaprojektowały własne banknoty wg swoich pomysłów.

            Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom i  książeczkę.

            Gorąco dziękujemy pracownikom banku Millenium: Pani Elżbiecie i Panu Piotrowi Wójcickiemu (tata Hani) za poświęcony czas oraz cenną wiedzę i doświadczenia o których nie zapomnimy

            GALERIA

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „FOCUS-SPRING 2018”

             

            W naszej szkole odbył się Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Focus-Spring 2018”. W konkursie wzięła udział następująca liczba uczniów:

            klasa 3 – 181 uczestników, klasa 4 – 315 uczestników, klasa 5 – 249 uczestników

             klasa 6 – 173 uczestników, klasa 7 – 173 uczestników

            W naszej szkole najlepsze wyniki osiągnęli:

             

            1. Starosz Ignacy z klasy 3b
            2. Szarlik Julian z klasy 4d
            3. Naks Karolina z klasy 5c
            4. Modzelewska Agnieszka z klasy 7a

             

             

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujmy za wzięcie udziału w konkursie.

             

            Jolanta Tańska i Mariusz Kowalski

          • Dnia 7 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Strażaka.

            Dzień ten rozpoczęliśmy od  próbnej ewakuacji, która kształtuje w nas wszystkich nawyk sprawnego reagowania na pojawiające się zagrożenie i jest częścią priorytetowo traktowanego przez naszą placówkę zadania związanego z zapewnieniem bezpieczeństwa wychowankom oraz pracownikom szkoły.

            Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z Druhami z OSP Brwinów, podczas których mieli możliwość zapoznać się z ciężką i bardzo niebezpieczną służbą, do jakiej niewątpliwie  należy zaliczyć pracę członków Ochotniczej Straży Pożarnej. W czasie takiego spotkania strażacy demonstrowali działanie sprzętu przeciwpożarowego, a dzieci miały okazję poczuć się prawdziwymi strażakami, ubierając się w hełmy strażackie oraz wsiadając do samochodu strażackiego.

            W tym samym czasie uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum zgromadzili się na holu szkolnym. Tam wysłuchali przygotowanej przez Strażaków z PSP Pruszków pogadanki dotyczącej zawodu strażaka, bezpieczeństwa oraz ewakuacji.

            Dzięki temu dniu uczniowie naszej szkoły miło i pozytywnie spędzili dzień oraz uzyskali dużą porcję wiedzy, której na pewno nie zdobyliby z samych książek.

            Za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej imprezy dziękujemy bardzo Druhom  z OSP Brwinów, przede wszystkim Panu Pawłowi Zawada, Rafałowi Zawada oraz Piotrowi Pawińskiemu, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Brwinów, a także Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa.

            Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich pójdą w ślady swoich starszych kolegów i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

            GALERIA

          • WYNIKI VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

            „GIF WIELKANOCNY”

            Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Alicja Wawrowska z klasy VII A zajęła I miejsce (w kategorii klas 4 – 7 szkoły podstawowej) w ogólnopolskim konkursie informatycznym „Gif Wielkanocny”. W tym roku do konkursu zgłosiło się 61 szkół  z całej Polski, a z każdej z nich składane były co najwyżej po 3 prace z danej kategorii.

            Zgodnie z regulaminem, nagroda i dyplom zostaną wysłane przez organizatora pocztą do zwycięzcy na adres domowy w ciągu 2 tygodni od ogłoszenia wyników.

            Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora:

            https://sp12gdynia.pl/wyniki-vii-ogolnopolskiego-konkursu-informatycznego-gif-wielkanocny/

             

            Serdecznie gratulujemy Alicji sukcesu, a pozostałym uczniom naszej szkoły dziękujemy za udział w konkursie!

          • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA Z MATEMATYKI

            Konkurs zorganizowany został dla trzech grup wiekowych tj. dla szkoły podstawowej (klasa IV-VI) oraz dla szkoły podstawowej (klasa VII) i gimnazjum (klasy II-III). Dla każdej z tych grup został przygotowany inny zestaw łamigłówek.

            Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, który przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

            Na podstawie opublikowanych wyników przyznane zostały nagrody oraz wystawione dyplomy zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami. Dla przypomnienia nagrody dla zwycięzców i uczestników są następujące:

            Miejsce 1: Grawerowany dyplom „Arcymistrza Logicznego Myślenia” oraz  nagroda książkowa; Miejsca od 2 do 5: Dyplomy „Mistrza Logicznego Myślenia” oraz nagrody książkowe;                  Miejsca od 6 do 10: Dyplomy „Mistrza Logicznego Myślenia”;                                                             Miejsca od 11 do 15: Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia”;                                                               Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

            WYNIKI-RANKING

            LOGICZNE MYŚLENIE- POZIOM 2

            IMIĘ I NAZWISKO

            SUMA PUNKTÓW

            MIEJSCE

            OPIS

            Bartosz Kalinowski

            190

            10

            DYPLOM LAUREATA

            Jan Kozłowski

            174

            18

            DYPLOM UZNANIA

            Maria Knych    

            170

            20

            DYPLOM UZNANIA

            Karolina Naks    

            168

            21

            DYPLOM UZNANIA

            Marcin Sztorc 

            164

            23

            DYPLOM UZNANIA

            Aleksandra Pękala 

            162

            24

            DYPLOM UZNANIA

            Dominik Dylewski

            156

            27

            DYPLOM UZNANIA

            Amelia Goliasz

            154

            28

            DYPLOM UZNANIA

            Miłosz Pruski

            154

            28

            DYPLOM UZNANIA

            Natalia Sztorc

            152

            29

            DYPLOM UZNANIA

            Tymoteusz Paczyński

            148

            31

            DYPLOM UZNANIA

            Krystian Jachimowski

            146

            32

            DYPLOM UZNANIA

            Barbara Kruszewska

            144

            33

            DYPLOM UZNANIA

            Kacper Piotrowski

            140

            35

            DYPLOM UZNANIA

            Izabela Urbaniak

            140

            35

            DYPLOM UZNANIA

            Julia Godziejewska

            140

            35

            DYPLOM UZNANIA

            Mikołaj Koński

            138

            36

            DYPLOM UZNANIA

            Wiktor Starbała

            134

            38

            DYPLOM UZNANIA

            Barbara Miłoszewska

            132

            39

            DYPLOM UZNANIA

            Weronika Kryńska

            124

            43

            DYPLOM UZNANIA

            LOGICZNE MYŚLENIE- POZIOM 3

            IMIĘ I NAZWISKO

            SUMA PUNKTÓW

            MIEJSCE

            OPIS

            Jakub Łada

            190

            7

            DYPLOM LAUREATA

            Jagoda Matoga

            172

            16

            DYPLOM UZNANIA

            Łukasz Kalinowski

            166

            19

            DYPLOM UZNANIA

            Małgorzata Radziwonka

            160

            22

            DYPLOM UZNANIA

            Jakub Olczak

            146

            29

            DYPLOM UZNANIA

            Kacper Skrzecz

            144

            30

            DYPLOM UZNANIA

            Natalia Włodarska

            138

            33

            DYPLOM UZNANIA

            Zuzanna Niemyjska

            132

            36

            DYPLOM UZNANIA

            Natalia Wierzchowska

            132

            36

            DYPLOM UZNANIA

            Mateusz Wąsowicz

            126

            39

            DYPLOM UZNANIA

            Laura Grzymkowska

            124

            40

            DYPLOM UZNANIA

            Gabriela Czwarno

            124

            40

            DYPLOM UZNANIA

            Patryk Kwietniewski

            120

            42

            DYPLOM UZNANIA

            Aleksandra Bolanowska

            118

            43

            DYPLOM UZNANIA

             

            OGÓLNE STATYSTYKI

            TEST

            MAKSIMUM

            MINIMUM

            ŚREDNIA

            LICZBA UCZESTNIKÓW

            LOGICZNE MYŚLENIE- 2

            208

            100

            156

            4605

            LOGICZNE MYŚLENIE- 3

            202

            94

            152

            2717

             

            Kończąc pragnę serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników J

            Organizator:

            Sylwia Pocheć

          • Wycieczka do MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO w WARSZAWIE

            W dniu 24 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 5a i 4c uczestniczyli w wycieczce do Straży Miejskiej w Warszawie. Wyjazd był nagrodą przygotowaną przez komendanta Straży Miejskiej w Brwinowie i ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły za zajęcie I i II miejsca w I etapie konkursu „Złap mnie na czymś dobrym”.

            Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego, ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, dowiedzieli się również jak należy zachowywać się na plaży.  Obejrzeli spektakl multimedialny pt.: „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”, w którym straż miejska przestrzegała przed zawieraniem znajomości z  dorosłymi.

            Na koniec wycieczki każdy uczeń otrzymał upominki od straży miejskiej.

            Wycieczka była świetną zabawą edukacyjną dla nagrodzonych klas.

            Serdecznie dziękujemy Szanownej Radzie Rodziców oraz panu Tomaszowi Kowalskiemu – komendantowi Straży Miejskiej w Brwinowie za zorganizowanie i ufundowanie  wyjazdu dla naszych uczniów.

            GALERIA

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
        • Tel. kom. 797 945 936 Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat, 65 - Kadry,kierownik gospodarczy, 63 -Pokój nauczycielski, 69 - Portiernia, 72 - Kierownik stołówki, 73 - Pielęgniarka, 76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853, 101 - Oddział przedszkolny, 105 lub 106 - Świetlica szkolna, 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
        • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11 Poland
        • Anna Baecker - dyrektor
        • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
        • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
        • Joanna Pieczko-wicedyrektor
        • Godziny pracy sekretariatu. Obsługa interesantów: Od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • Przyjmowanie opłat za obiady. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
      • Logowanie