• Oferta pracy

          • Szkoła zatrudni informatyka (stanowisko urzędnicze) - od dnia 1 lutego 2019 r. Szczegóły naboru w zakładce Oferty pracy.

          • Ważność Brwinowskiej Karty Mieszkańca.

          • Przypominamy, że kończy się ważność Brwinowskiej Karty Mieszkańca, która uprawnia dzieci do bezpłatnego korzystania z autobusów linii miejskiej Brwinowa.

            Prosimy o przedłużenie karty w Urzędzie Gminy Brwinów w Biurze Obsługi Interesanta - pokój 007 na parterze.

          • Zimowa przerwa świąteczna - organizacja pracy szkoły

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

            Przypominamy, że zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2018 r. 
            24 grudnia 2018 r. - Wigilia - jest dniem wolnym od pracy dla szkoły: oddziały przedszkolne i sekretariat będą zamknięte.
            W dniach 27 - 28 grudnia 2018 r. sekretariat będzie otwarty w godz. 8.00 - 15.00, 31 grudnia 2018 r. w godz. 8.00 - 14.00.
            Wszystkich uczniów zapraszamy do szkoły 2 stycznia 2019 r.

          • Inscenizacja bajek w bibliotece

          •  

            19 grudnia br. uczniowie wszystkich pierwszych klas przedstawiali w bibliotece inscenizacje wybranych utworów literackich, m.in. Rzepki i Lokomotywy Juliana Tuwima oraz Kokoszki Wandy Chotomskiej i Ucieczki smoków Agnieszki Frączek.

            Członkowie jury zwracali uwagę na znajomość tekstu, sposób recytacji, odpowiednią gestykulację i mimikę oraz stroje i rekwizyty. Poziom występów był bardzo wysoki. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami przez swoich kolegów i koleżanki, nauczycielki  i Panie Dyrektorki.

            Wyniki konkursu

            I miejsce

            Klasa Ia, Ic, Id

            II miejsce

            Klasa I b

            III miejsce

            Klasa I e

            Gratulujemy!

            Zespół ds. promocji czytelnictwa

          • Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie POMAGA!!!

          • Zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Milanówku

            Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
            Jest to wyjątkowy czas dla Nas wszystkich. Oczekiwanie
            na wigilię, spotkanie z bliskimi, prezenty. W tym czasie szczególnie ważna jest pomoc i wsparcie. Dlatego nasza szkoła zaangażowała się w akcję charytatywną dla bezdomnych zwierząt. Chcieliśmy, by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

            Od 10 listopada do 5 grudnia zbieraliśmy karmę suchą
            i w puszkach, ale też kocyki i zabawki. Dzieci wykazały się ogromną wrażliwością.  Całą akcją kierowały dzielnie wolontariuszki naszej szkoły: Małgosia Skupio i Marysia Knych pod czujną opieką Pani Sylwii Pocheć i Jolanty Sikorskiej.

            Rzeczy, które zebraliśmy na pewno przysłużą się pupilom.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków jest bezcenna.

            Pomagajmy!!!

            Sylwia Pocheć, Jolanta Sikorska – koordynatorki akcji

          • „Piękna nasza Polska cała”

          • W dniu 17 grudnia 2018, podczas okolicznościowego apelu, uczniowie klasy I B z naszej szkoły zatańczyli uroczystego poloneza. Taniec odbył się w ramach zakończenia międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”.  Dziewczęta miały na głowach piękne  kolorowe  wianki, co podkreśliło narodowy, staropolski charakter tańca. Chłopcy również elegancko ubrani, z powagą i dostojeństwem prowadzili partnerki w rytm taktów poloneza. Występ wypadł znakomicie, a wzruszona publiczność  wyraziła wielki aplauz.

            Podczas apelu wręczono także nagrody za udział w konkursie plastycznym ,,Moja mała Ojczyzna”. Uczestnicy przygotowali prace związane z naszą ojczyzną, jej historią, geografią, ważnymi wydarzeniami i symbolami narodowymi. Uczniowie przygotowując prace wykazali się wielką pomysłowością oraz różnorodnością technik i materiałów plastycznych. Każda praca została doceniona i wyróżniona. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział!

          • W drodze do niepodległości

          • W dniach 12 - 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 można oglądać wystawę „W drodze do niepodległości”. Wystawa zorganizowana w jubileuszowym roku 100 – lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

            Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii, dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

            Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

            Osoby zainteresowane obejrzeniem wystawy są proszone o kontakt z sekretariatem Szkoły SP nr 1.

          • Sztuka pięknego czytania i opowiadania

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sztuka pięknego czytania i opowiadania.

            Sztuka pięknego czytania i opowiadania

            Uczniowie klas drugich uczestniczyli  w bibliotece w konkursie pięknego czytania, prezentując fragmenty książki „Mikołajek” R.Goscinnego. Komisja konkursowa oceniała dykcję, intonację oraz sposób interpretacji tekstu. Obserwowała także, czy uczniowie potrafią  wzbudzić zainteresowanie słuchaczy.  

            Laureaci konkursu czytali z wielkim przejęciem,  trzymając w napięciu kolegów i koleżanki.

            Posłuchajcie, jak czytali laureaci i czytajcie tak jak oni!

            Klasa_drugaB_.m4a

            Wyniki konkursu:

            I miejsce – Zofia Łożyńska z kl. II b

            II miejsce – Oskar Goliasz z kl. II b

            III miejsce – Kaja Piotrowska z kl.II c

                               Asia Zientara z kl. II c 

            Wyróżnienie – Aleksander Wolszczak z kl. II a

            Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie na opowiadanie legend.

            Wyniki konkursu

            I miejsce -  Amelia Kryńska z kl. III b

            II miejsce - Jagoda Buczak z kl.III b

            Rafał Borys z kl. III b  

            Gratulujemy!

            Zespół ds. promocji czytelnictwa

          • Nowe interesujące książki w bibliotece 2018


          • KILKASET NOWYCH TYTUŁÓW W BIBLIOTECE !!!

            W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostało zakupionych do naszej biblioteki wiele cennych pozycji z zakresu beletrystyki, fantastyki,  literatury obyczajowej,  przygodowej i historycznej. Są też książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników – bajki i opowiadania dla dzieci, ułatwiające naukę czytania. Ciekawą serię stanowią książeczki na temat różnych zawodów. Zachęcają one uczniów do refleksji, kim chcieliby zostać   w przyszłości.

            Wszystkich niewątpliwie zainteresują publikacje na temat diety i zdrowego odżywiania, różne  pozycje z dziedziny psychologii oraz biografie i audiobooki.

            Biblioteka zgromadziła także kilkaset nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

            Cieszymy się, że dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa księgozbiór szkolny  stał się bardziej atrakcyjny i zawiera dużo nowości wydawniczych, które umożliwiają rozwój różnorodnych zainteresowań uczniów.

            Z radością zapraszamy wszystkich  czytelników do biblioteki  i zachęcamy                  do wypożyczania książek , także na okres  ferii świątecznych i zimowych.  

             Książka to twój najlepszy przyjaciel, nie zapomnij o nim w czasie świątecznego wypoczynku.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

          • W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

             W holu głównym sprzedawane były wszelkiego rodzaju  ozdoby świąteczne (kolorowe bombki, cudne aniołki, łańcuchy, pomysłowe stroiki) oraz inne artykuły rękodzielnicze. Można było również zakupić lukrowane pierniczki, a także pyszne ciasta i sałatki, a nawet gorący barszczyk i bigos.

            Na pierwszym piętrze odbywał się „targ przydasiów”, na którym uczniowie sprzedawali swoje niepotrzebne zabawki, książki, maskotki.

            Podczas kiermaszu odwiedził nas święty Mikołaj wraz z elfami. Odbył się też koncert kolęd i pastorałek. Niektóre wykonane zostały w języku hiszpańskim.  Mogliśmy też obejrzeć świąteczne przedstawienie przygotowane przez wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej.

            Wspaniałą atrakcja okazało się koło fortuny. Można było wygrać ciekawe nagrody. Najwięksi szczęśliwcy zdobyli bilety do sali zabaw czy siłowni.

            W  dwóch salach lekcyjnych miały miejsce  prezentacje nowoczesnych metod nauczania, podczas których nauczyciele  demonstrowali   możliwości programu edukacyjnego Corinth.  Jedna z prezentacji odbyła się na monitorze interaktywnym, zakupionym niedawno przez Radę Rodziców.  

            Oprócz pokazu, odbyły się  również  ciekawe warsztaty rękodzieła.

             Na koniec pani dyrektor Anna Kurman  podziękowała wszystkim za przybycie i w świątecznym nastroju zakończyliśmy kiermasz.

             Do zobaczenia za rok!

             

            Ola Pękala 6b

          • Szkoła na miarę XXI wieku

          •  

                        8 grudnia, w naszej szkole, w sali nr 22 i 24, podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, odbyła się prezentacja nowoczesnej aplikacji edukacyjnej Corinth. Dzięki zintegrowaniu aplikacji z tablicami interaktywnymi można w pełni wykorzystywać jej ogromne możliwości. Corinth zawiera bibliotekę  ponad 1300 naukowych modeli 3D, stworzonych po to, by uczniowie mogli lepiej zrozumieć procesy w otaczających ich świecie, także  dostrzec obiekty niewidoczne gołym okiem. Modelami można operować za pomocą dotyku, podświetlać wybrane elementy, zaglądać do struktur widzianych dotychczas tylko przez mikroskop.  Dodatkowym atutem jest funkcja rozszerzonej rzeczywistości  oraz możliwość wykorzystania jego modeli 3D w prezentacjach i dokumentach tworzonych w MS Office. Aplikacja Corinth niewątpliwie uatrakcyjni zajęcia lekcyjne z biologii i przyrody oraz zafascynuje światem przyrody. W bardzo nowatorski oraz ciekawy sposób pozwoli naszym uczniom zrozumieć wiele pojęć i zagadnień. Docelowo program może być wykorzystywany na lekcjach: biologii, chemii, fizyki, geografii, edukacji dla bezpieczeństwa oraz matematyki.

            Zakupu dokonała Rada Rodziców ze swoich środków oraz z wpłat 1% podatku PIT za 2017 r., który zbierała dla szkoły Fundacja Audemus Audire. Dziękujemy!

             

            Małgorzata Korpal

        • #RazemNaŚwięta - wolontariat w naszej szkole
          • #RazemNaŚwięta - wolontariat w naszej szkole

          • Działania w naszej szkole:

            - zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie (w obwodzie lwowskim) i na Litwie w Wilnie (i okolicach) prowadzona już po raz 11. z inicjatywy prezesa warszawskiego obwodu Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" ppłk. Waldemara Kruszyńskiego;

            - zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Milanówku prowadzona przez wychowawców i dzieci ucześzczające do świetlicy szkolnej;

            - organizacja Kiermaszu Bożonarodzeniowego w dniu 8 grudnia br. -  imprezy integracyjnej dla całej społeczności szkolnej. 

          • PROMOCJA CZYTELNICTWA

          •  

            Uczniowie klas drugich wzięli udział w  konkursie na hasło promujące czytelnictwo. Wykonane przez nich prace zachęcają do odwiedzania biblioteki oraz czytania książek. Najciekawsze hasła można obejrzeć na gazetce znajdującej się na szkolnym korytarzu.

            Warto posłuchać rad naszych młodych czytelników.

            Biblioteka, biblioteka, to wspaniałe miejsce dla każdego człowieka. Czy on mały, czy on duży, książka zawsze mu posłuży. (Oskar Goliasz kl. II b)

            Zamiast marnować czas w Internecie, spędź go pożytecznie w szkolnej bibliotece.  (Franciszek Zieliński kl. II c)

            Czas ucieka, a książka na Ciebie czeka. (Aleks Drapała kl. II b)

            Czytaj, a poznasz cały świat. (Franek Skupio kl. II a)

            Książki czytaj, to dobry zwyczaj.

            Czytaj książki, bo to wiedzy zalążki. (Sebastian Gorbaszewicz kl II a)

             

            Zespół ds. promocji czytelnictwa

          • Andrzejki 2018

          • Dnia  29 listopada na małej Sali gimnastycznej odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w barwnych różnorodnych strojach uczestniczyły w tańcach i konkursach zorganizowanych  przez  prowadzące roztańczone Panie  Kikę i Agę. W rytm skocznej muzyki wszystkie dzieci bawiły się doskonale, a uśmiech nie znikał z twarzy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
      • Tel. kom. 797 945 936 Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat, 65 - Kadry,kierownik gospodarczy, 63 -Pokój nauczycielski, 69 - Portiernia, 72 - Kierownik stołówki, 73 - Pielęgniarka, 76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853, 101 - Oddział przedszkolny, 105 lub 106 - Świetlica szkolna, 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
      • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11 Poland
      • Anna Baecker - dyrektor
      • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
      • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
      • Joanna Pieczko-wicedyrektor
      • Godziny pracy sekretariatu. Obsługa interesantów: Od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
      • Przyjmowanie opłat za obiady. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
    • Logowanie