Menu

 • Akcja charytatywna "Lwów 2017 - paczka dla kombatantów i rodaków mieszkających na Ukrainie

  Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Uczniowie naszej szkoły,

   Już po raz 10. Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” Obwód Warszawa - kombatancka organizacja podziemia niepodległościowego z okresu II konspiracji i współpracujące z nią szkoły organizują przed Świętami Bożego Narodzenia akcję „Paczka dla kombatanta ze Lwowa oraz Polaków z obwodu lwowskiego”.
  Akcja polega na zbiórce i przygotowaniu jednakowych paczek żywnościowych, przewiezieniu ich do Lwowa, a tam przekazaniu kombatantom i ich rodzinom. Paczki przewożą do Lwowa wychowawcy szkół, przedstawiciele młodzieży, Zrzeszenia WiN we współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz konsulatem polskim we Lwowie.
  Kresowym Polakom, zwłaszcza dzisiaj, kiedy trudna sytuacja międzynarodowa pogorszyła warunki życiowe na Ukrainie, potrzebna jest nasza pomoc. Szczególnie oczekują jej ludzie w podeszłym wieku i najczęściej chorzy.  Ofiarność, jaką możemy się wykazać, nie jest dla Nas zbytnim obciążeniem, a dla kombatantów, ich rodzin i coraz mniejszej liczebnie tamtejszej Polonii, jest materialnym świadectwem, że Polska o nich pamięta!
  Jeżeli chcesz pomóc kombatantom i Polonii ze Lwowa, Stryja, Drohobycza i Borysławia i innych miejsc przygotuj paczkę (według wykazu) i przekaż p. Agnieszcze Adamczyk lub p. Krzysztofowi Michalakowi. Paczki przygotowujemy do 25 listopada br.
   

   

  Byłoby zasadne, aby każda paczka zawierała następujące produkty:

   - 1 kg ryżu

   - 1 kg kaszy

   - 1 kg mąki

   - 1 kg cukru

   - 1l oleju kujawskiego  

   - 0,5 kg makaronu

   - 4 konserwy mięsne lub 2 większe (np. szynka)

   - puszka ananasów

   - puszka brzoskwiń

   - kostki rosołowe (np. Knorr)

   - czekolada duża

   - ptasie mleczko

   - ciastka (np. delicje lub jeżyki)

   - kakao

   - kawa rozpuszczalna

   - opakowanie herbaty ( np. w saszetkach)

  ewentualnie konserwy rybne.

   

  Do paczki dobrze byłoby dołączyć opłatek i życzenia świąteczne z podpisami ofiarodawców.

   

  Dziękujemy za każdą okazaną pomoc,

   

  ppłk Waldemar Kruszyński - prezes Zrzeszenia WiN Warszawa
  Anna Kurman - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie

 • Rówieśnik Wolnej Polski w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie

  Dnia 9 listopada 2017 r. w naszej Szkole, w bibliotece miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odwiedził nas Pan Profesor Stanisław Michnowski „Marian” –  wnuk powstańca styczniowego, żołnierz Armii Krajowej, Powstaniec Warszawski, wybitny uczony, a przede wszystkim człowiek ogromnej wiary, nadziei i hartu ducha. Spotkanie zorganizowali i poprowadzili nauczyciele bibliotekarze - p. Małgorzata Ignasiak i p. Ewa Wituch przy współpracy z Dyrekcją Szkoły oraz nauczycielami historii i języka polskiego.

  Pan Michnowski urodził się w nocy z 10 na 11 listopada 1918 roku, więc ma dokładnie tyle lat, ile nasza niepodległość! Przyjechał do nas wraz z córką dr Marią Okulską. Warto zaznaczyć, że do tej pory Pan Stanisław nigdy nie odwiedzał szkół, aby opowiadać o swoich przeżyciach, a przede wszystkim o ogromie krzywd, jakich doznała nasza Ojczyzna i jej bohaterskiej walce o wolność. Czuliśmy się więc szczególnie uhonorowani możliwością udziału w spotkaniu z Panem Profesorem w naszej szkole, które było naprawdę wzruszające i pouczające, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

  Pan Stanisław ukazał wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży - szkoły, harcerstwa i Kościoła. Opowiadał także o swoim domu rodzinnym, który był przesiąknięty miłością Ojczyzny, podkreślił szczególną rolę ojca w  wychowaniu. Nic więc dziwnego, że kiedy trzeba było stanąć do walki w obronie Ojczyzny w 1939 r., w konspiracji czy podczas Powstania Warszawskiego – bez wahania do niej przystąpił.

  Dzieci słuchały opowieści z wielkim przejęciem. Sugestywne epizody z życia wojennego trafiały do ich serc.

  Wystąpienie Pana Michnowskiego zostało  nagrodzone gromkimi  brawami. Młodzież wręczyła piękne podziękowania i kwiaty. Kilkoro uczniów zostało, aby porozmawiać na osobności z Panem Profesorem. Jeden z nich nawiązał dialog na temat praw fizyki, ponieważ Pan Profesor jest także światowej sławy geofizykiem.

  Młodzież była szczególnie poruszona postawą naszego Gościa, który niewątpliwie jest wielkim autorytetem i niedościgłym wzorem postępowania, a jednocześnie cechuje go ogromna skromność. To człowiek głęboko wierzący.

  Pan Michnowski udzielił nam niezapomnianej lekcji miłości Ojczyzny. Pokazał na własnym przykładzie, iż „ Patriotyzm nie jest krótkotrwałym wybuchem uczucia, lecz cichym i niewzruszonym oddaniem przez całe życie” (A. E. Stevenson).

  W dniu 99. rocznicy urodzin życzymy Panu Profesorowi Stanisławowi Michnowskiemu przeżycia kolejnych lat w zdrowiu, wszelkiej pomyślności oraz gorąco dziękujemy za odwiedzenie naszej Szkoły.

 • Zebrania z rodzicami i dzień otwarty - 14 i 16 listopada br.

  Szanowni Rodzice, przypominamy i zapraszamy na zebrania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów czyli tzw. "dzień otwarty". Spotkania odbędą się według następującego harmonogramu:

  14.11.2017 (wtorek) - godz. 18.00 - zebrania z rodzicami uczniów kl. I-III szkoły podstawowej

  16.11.2017 (czwartek):
  - godz. 17.00 - zebrania z rodzicami uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej,
  - godz. 17.00 - szkolenie dla rodziców uczniów gimnazjum pn.: "Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie" (stołówka szkolna),
  - godz. 18.00 - zebrania z rodzicami uczniów kl. II i III gimnazjum.

  Przewidywany czas "dnia otwartego" - do godz. 19.30.

 • Program badań przesiewowych słuchu dla uczniów klasy pierwszej

  Szanowni Rodzice Pierwszoklasistów,

  uprzejmie informujemy, że nasza szkoła zgłosiła się do Programu badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019. Zasadniczym celem tego Programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu u dzieci przystępujących do obowiązku szkolnego. Zachęcamy do skorzystania z możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań przesiewowych słuchu u Państwa dziecka na terenie szkoły. Program realizuje Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

  Pełne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.przesiewy-mazowsze.ifps.org.pl

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Instytutu we wtorek 14 listopada 2017 r. na godz. 18.00 do stołówki szkolnej. Spotkanie będzie trwało ok. 15-20 minut. Po spotkaniu zapraszamy na zebranie z wychowawcami klas w wyznaczonych salach.

 • Opłata za obiady za listopad 2017 r.

  Szanowni Rodzice i Uczniowie,

  uprzejmie informujemy, że opłaty za obiady za listopad 2017 r. w formie gotówkowej u kierownika stołówki będzie można dokonać w dniach 13-15 listopada 2017 r. Zmiana terminu płatności wynika z przyczyn losowych.

  Opłatę w formie wpłaty na konto można uiścić do dnia 10 listopada 2017 r.

  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Konkurs biblioteczny dla uczniów z klas 1- 3

  Czytam i ilustruję baśnie

  Cele

  Zachęta do czytania bajek.

  Rozwijanie wyobraźni twórczej i wrażliwości estetycznej dzieci.

  Rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

   

  Regulamin

  1. W konkursie biorą udział uczniowie z klas 1- 3.
  2. Uczniowie wykonują pracę plastyczną w formacie A 3 dowolną techniką  ( wydzieranka, farby, kredki, collage…).
  3. Prace należy złożyć u nauczyciela wychowawcy do dnia           20 listopada br.
  4. Ilustracje powinny zostać wykonane samodzielnie                   przez uczniów.
  5. Każda praca powinna zawierać  na odwrocie podpis:                  imię i  nazwisko, klasa, tytuł bajki.
  6. Nauczyciel wybiera do 5 najlepszych prac z każdej klasy                     i przekazuje je do biblioteki.
  7. Powołana przez nauczycieli bibliotekarzy komisja ocenia: walory estetyczne pracy,

  staranność,

  oryginalność,

  samodzielność.

  1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 27 listopada 2017 r.
  2. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i upominki.
  3. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na gazetce ściennej.

  Nauczyciele i  Bibliotekarze

 • Pryzwrócenie obsługi przystanku Moszna I (wieś) na trasie linii B4 i B10

  Informujemy, że w związku z zakończeniem budowy ronda w pasie drogowym drogi powiatowej nr DP 3112W (ulica Promyka) w miejscowości Moszna gmina Brwinów od dnia 4 listopada 2017 r. zostaje przywrócona trasa linii B4 i B10 oraz zostaje przywrócona obsługa na tych liniach przystanku Moszna I (wieś).

 • Dnia 6 XI 2017 wychowawczynie klas IB i IC zaprosiły na lekcję historii koleżankę Elżbietę Szumiło-Żak. TEmat lekcji: "Odzyskanie przez Polskę niepodległości".

  GALERIA

 • Informacja o akcji 1% dla szkoły z podatku PIT za 2016 r.

 • 15. października - dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki

  Dzisiejszy dzień spędziliśmy z patronem naszej szkoły – Tadeuszem Kościuszką. Dowiedzieliśmy się o wielkich czynach i  niezwykłych momentach z życia tego niezwykłego bohatera. Z okazji 200 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki przygotowaliśmy gazetkę w holu głównym. Znajdziecie tam wiele ciekawostek i opowiadanie, które przybliży Wam postać człowieka, który wpływał na dzieje Polski i świata.

  Uczniowie klasy III a

  GALERIA

 • Oddział przedszkolny

  „Atrakcyjny październik”

  Grupa O„C” zapoznała się z tajnikami sztuki teatralnej. Zerówkowicze wiedzą co to jest teatr, kurtyna, aktor-widz, scena….. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały pacynkowe przedstawienie pt. „Czerwony kapturek”.

  Następnie odbyła się wycieczka do teatru Syrena na barwną i widowiskową sztukę pt. „Królowa Śniegu”.

  Kolejnego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, podczas którego „mali artyści” zamienili się w aktorów,  recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki.

  To nasz pierwszy ale nie ostatni występ! Już zaczęliśmy przygotowania do utworu J. Brzechwy pt. „Na straganie…”.

  GALERIA

 • Hala sportowa - zasady użytkowania przez szkołę

  Informujemy, że od dnia 1 września 2017 r., zarządzanie halą sportową należy do zadań Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie (GOK).

  Zasady współkorzystania z hali sportowej przez GOK oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Brwinowie (Szkołę) zostały zawarte w załączniku nr 1 do umowy operatorskiej zawartej pomiędzy Gminą Brwinów a GOK w dniu 31.08.2017 r.

  Do najważniejszych zasad należą wymienione poniżej:

  1. Szkoła ma prawo korzystać z hali sportowej w dni nauki szkolnej w godz. 8.00-16.00 (zajęcia szkolne).
  2. Do końca września każdego roku szkolnego pomiędzy Dyrektorem GOK a Dyrektorem Szkoły będzie uzgadniany terminarz wydarzeń szkolnych organizowanych w dni wolne od nauki lub w dni nauki szkolnej po godz. 16.00 oraz imprez organizowanych przez GOK w dni nauki szkolnej w godz. 8.00-16.00.
   W sytuacji istnienia potrzeby zorganizowania uroczystości/imprezy nie przewidzianej w w/w terminarzu, Dyrektor GOK i Dyrektor Szkoły będą ustalali godziny i dzień na bieżąco.
  3. Do wyłącznej dyspozycji szkoły zostały oddane następujące pomieszczenia:
  • pokój nauczycieli w-f,
  • magazyn na szkolny sprzęt sportowy (zlokalizowany pod trybunami).
  1. W czasie zajęć szkolnych szkoła korzysta również z:
  • holu, korytarzy, szatni, toalet, sali fitness i trybun,
  • sprzętu sportowego z głównego magazynu (zlokalizowany obok trybun),
  • sprzętu do udzielania pierwszej pomocy (apteczka i przenośne rozkładane łóżko) dostępnego w szatni ogólnodostępnej znajdującej się przy wejściu do hali.
 • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  Informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 następujące dni będą dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

  • 18 kwietnia 2018 r.,
  • 19 kwietnia 2018 r.,
  • 20 kwietnia 2018 r.,
  • 30 kwietnia 2018 r.,
  • 4 maja 2018 r.,
  • 1 czerwca 2018 r.,

  oraz 2 dni w terminie rekolekcji wielkopostnych.

  Przyzpominam, że dzień 2 maja 2018 r. został odpracowany w sobotę 9 września 2017 r.

  Anna Kurman
  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie

   

 • WYCIECZKA KLASY 0b do PIEKARNII

   

  20.09.2017r. dzieci z klasy 0b  były na wycieczce w piekarni Państwa Roguskich w Brwinowie. Do piekarni weszliśmy tylnym wejściem, przeznaczonym dla pracowników. Powitała nas tam żona właściciela piekarni Pani Małgosia Roguska oraz piękny zapach świeżego pieczywa. Najpierw pokazano nam miejsce, gdzie mogliśmy położyć nasze kurtki, ponieważ wewnątrz było bardzo gorąco, a następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie piekarni.

  Na początku weszliśmy do pomieszczenia, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Nasz przewodnik - właścicielka oraz pracownicy piekarni dokładnie opowiedzieli nam, do czego służą poszczególne urządzenia. Mogliśmy też zapoznać się tam z kolejnymi etapami wypieku chleba. W pierwszej kolejności obserwowaliśmy, jak w ogromnej elektrycznej dzieży mieszano składniki na biały chleb. Następnie dzieci zobaczyły, jak gotowe ciasto trafiło do specjalnej maszyny porcjującej, a stamtąd do innej, kształtem przypominającej ślimaka. Gotowe, ukształtowane bochenki pracownicy w białych ubraniach wkładali do obsypanych mąką foremek, które następnie ustawiali na specjalnym ,,piętrowym” wózku.

  W trakcie obserwacji dzieci dowiedziały się, że chleb ciemny rośnie, gdy doda się do ciasta drożdże, natomiast biały na własnym zakwasie. Proces rośnięcia ciasta ma miejsce w specjalnym pomieszczeniu nazywanym ,,garownią”.

  My mieliśmy szczęście, ponieważ trafiliśmy akurat na moment wyjmowania świeżo upieczonego chleba z pieca, z którego zrobiliśmy pyszne kanapeczki. Dzięki uprzejmości właściciela dzieci miały okazję spróbować gorącego chleba z chrupiącą skórką – tego smaku nie da się opisać!

  Po degustacji pysznego chleba przeszliśmy do innego pomieszczenia, w którym wypiekane były bułki. Wchodząc tam, już od progu poczuliśmy ciepło i kuszący zapach wypieków. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach nowoczesne maszyny do formowania różnych rodzajów bułeczek oraz ogromny piekarnik. I znowu okazało się, że przyszliśmy w dobrym momencie – tuż przed wyjęciem pieczywa z pieca. Bułeczki i kajzerki wyglądały tak apetycznie i tak pięknie pachniały, że nikt nie odmówił, gdy pani Roguska  zaproponowała, byśmy się nimi poczęstowali. Wiele z dzieci, nie mogąc oprzeć się takiej pokusie, od razu zabrało się za ich pałaszowanie.

  Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy i nadszedł czas, gdy musieliśmy wracać do przedszkola.

  Właścicielka piekarni – Pani  Roguska  obdarował dzieci różnymi słodkościami, ponieważ w tym dniu był dzień przedszkolaka.

  Pięknie podziękowaliśmy naszej przewodniczce  oraz załodze piekarni, dzięki którym mogliśmy zgłębić tajniki wypieku pieczywa. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka.

  GALERIA

   

                                                                                                                                         

 • Oddział przedszkolny

  Nareszcie zawitała słoneczna „Polska Złota Jesień” i mogliśmy wyruszyć na jej spotkanie. W parku i podczas spacerów grupa 0 „C” podziwiała jej różnobarwne kolory i rozpoznawała nazwy drzew. Do sali zawitały skarby jesieni, z których powstały piękne kompozycje z jesiennych darów. Oprócz jesiennego zachwytu dzieci odbyły bardzo ważną lekcję, praktycznie zapoznały się z  zasadami bezpiecznego zachowania się na ulicy. Utrwaliły zdobytą wiedzę podczas zajęć, rozpoznawały znaki drogowe, ćwiczyły prawidłowe przejście przez ulicę. Wszystko to odbyło się pod czujnym okiem Pani ze Straży Miejskiej w Brwinowie. Zerówkowicze w dowód wdzięczności za przekazane wiadomości wyrecytowały wiersz: „Czerwone światło stop, zielone światło…..

  GALERIA

 • Już jesień. Piękna! Nareszcie możemy czerpać energię ze słońca. Byliśmy na spacerze w parku. Przytulaliśmy się do drzew. Uśmiechaliśmy do wiewiórek i kolegów. Bawiliśmy się znakomicie, bo zabawa jest ważna! Zaczarowany berek, karuzela i wspinaczka na drabinki to znakomity sposób na rozpoczęcie miłego dnia w szkole. Tego Wam życzymy :)
  Szczęśliwi uczniowie klasy III a

 • Od dnia 11.09.2017 r. z powodu budowy ronda w pasie drogowym drogi powiatowej nr DP 3112W (ulica Promyka) w miejscowości Moszna gmina Brwinów przystanek Moszna I (wieś) na linii B4 i B10 nie będzie obsługiwany do odwołania.

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brwinowie
  05-840 Brwinów
  ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11
 • Tel.: 0 22 729 59 60
  Numery wewnętrzne:
  61 - FAX
  63 – Pokój nauczycielski
  70 – Pedagog
  71 – Psycholog
  73 – Pielęgniarka
  105 lub 106 – Świetlica klas I- III
  72- Kierownik stołówki
  65 – Kadry
  69 - Recepcja
  60 – Sekretariat Szkoły

  Faks: 22 739 51 61