Menu

 • Dni wolne od zajęć edukacyjnych - 30 kwietnia i 4 maja 2018 r. i dzień wolny od pracy w szkole - 2 maja 2018 r.

  Szanowni Państwo,

  w związku ze zbliżającymi się świętami państwowymi: Świętem Pracy - 1 maja i Świętem Konstytucji 3 Maja, przypominamy, że:

  - 30 kwietnia (poniedziałek) i 4 maja (piątek) - są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, dyżur będzie pełnić świetlica szkolna i oddziały przedszkolne, obiady będą wydawane, jeżeli zgłosi się co najmniej 20 osób na dyżur;

  - 2 maja (środa) - jest dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników szkoły, gdyż został odpracowany w dniu 9 września 2017 r. (sobota) - był to "dzień otwartej hali sportowej".

 • Dni wolne od zajęć edukacyjnych - 18,19 i 20 kwietnia 2018 r.

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  przypominamy, że w dniach 18,19 i 20 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III gimnazjum przystępują do egzaminu gimnazjalnego. W tych dniach nie ma zajęć edukacyjnych. Dla uczniów, którym rodzice nie będą w stanie zorganizować opieki, świetlica będzie prowadziła zajęcia opiekuńcze, a stołówka będzie wydawała obiady dla zgłoszonych osób. Tylko oddziały przedszkolne będą pracowały zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Dzieci maja zainteresowania. W bibliotece na wystawie są udostępnione do czytania i oglądania prace ucznia klasy III e Michała Piszczalkowskiego. Zapraszamy uczniów i nauczycieli.Uczniowie i wychowawczyni

  GALERIA

 • Dzień 12 kwietnia na całym świecie jest uznawany za Światowy Dzień Czekolady.

  Dlatego też w klasie I a  było dziś wyjątkowo słodko.

  Uczniowie postanowili uczcić ten dzień dobrze się bawiąc, a jednocześnie ucząc.

  O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie stawili się w stołówce szkolnej, by tam wraz z niezawodnym Panem Kucharzem własnoręcznie wykonać czekoladki. Każde z dzieci miało możliwość spróbowania czekolady, oraz co najważniejsze samodzielnie dobrać dodatki do swoich słodyczy.

  Po skończonej pracy wszyscy musieli się uzbroić w cierpliwość, gdyż czekoladki  przed ich zjedzeniem musiały się schłodzić.

  Ten czas spożytkowaliśmy na przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się podczas posiłków oraz rozmowę na temat historii czekolad. Mogliśmy się dowiedzieć czym ona jest, skąd pochodzi i jakie są jej rodzaje.

  Gdy nadszedł czas degustacji czekoladek buzie dzieci były jeszcze bardziej uśmiechnięte niż wcześniej. To chyba oznacza, że klasowa produkcja czekoladek bardzo się udała

  GALERIA

 • W dniach 22-25 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w wycieczce międzyszkolnej do Wiednia.  Dzieci zwiedziły wnętrza pałacu Schönbrunn, letniej rezydencji rodziny cesarskiej, spacerowały po labiryncie znajdującym się na terenie cesarskiego parku, podziwiały żywe okazy motyli w Motylarni, spacerowały po starym mieście ciesząc wzrok Ratuszem, Operą Wiedeńską, Pałacem Hofburg, podziwiały budynek Parlamentu, a w parku miejskim pomnik Johanna Straussa. Uczniowie zwiedzali także katedrę św. Szczepana oraz bajkową budowlę o niepowtarzalnej architekturze Hundertwasserhaus.  Na placu Hoher Markt uczniowie zachwycali się sławnym Zegarem Figularnym, a po długim i wyczerpującym zwiedzaniu dzieci miały okazję spróbować słynnych kanapek w kultowej kanapkarni Trześniewskiego. Udaliśmy się także na wzgórze Kahlenberg, do miejsca  z którego ruszyło natarcie wojsk Jana III Sobieskiego w odsieczy wiedeńskiej, a na koniec zwiedzaliśmy wnętrza Muzeum Historii Naturalnej, jednego z najlepszych muzeów tego typu w Europie. Nie można nie wspomnieć o spędzeniu czasu wolnego, w którym dziewczyny zatraciły głowę za zakup licznych pamiątek i upominków.

  GALERIA

 • KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Deutschfreund”.

  W województwie mazowieckim wzięło w nim udział 1207 uczniów, a w całym kraju liczba uczestników wyniosła 6863 osoby.

  W naszej szkole najlepsze wyniki osiągnęły:

  1. Martyna Spierewka z klasy 6c,
  2. Karolina Naks z klasy 5c,
  3. Victoria Rogowy – Ratiani z klasy 3b gimnazjum,
  4. Aleksandra Wojciechowska z klasy 2b gimnazjum.

   

  Wszystkim uczestnikom gratuluję i dziękuję za wzięcie udziału w konkursie.

   Wójcik-Grążka

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

  Uczniowie klasy 3a życzą wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom, bliskim i kolegom cudownych, ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Cieszmy się i radujmy! Wesołych świąt!!!

  Aby był to czas uroczy,
  życzymy miłej Wielkanocy.
  Aby zdrowie dopisało
  i jajeczko smakowało.
  By rodzina się cieszyła,
  atmosfera była miła.
  Niech tradycja wodę leje,
  a zajączek niech się śmieje!

   - Obrazek 2

 • - Obrazek 1 - Obrazek 2

 • Nasze wyjątkowe jabłka

   

  8 marca 2018 r. klasy III a i III b wybrały się w nietypowe odwiedziny – tym razem do  Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw w Trzylatkowie Małym koło Grójca. Dzieci chciały dowiedzieć się, jaką drogę musi pokonać jabłko do momentu, aż trafi na sklepowe półki. Uczniowie spotkali się z ekspertami w dziedzinie sadownictwa.

  Warto pamiętać, że jabłka z Grójca są unikalne, znane są już na całym świecie. Świadczy o tym fakt, iż 5 października 2011 r. zostały wpisane do unijnego rejestru jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Ochroną objęto 40 odmian, w tym m. in. Gloster, Idared, Jonagored, Golden. Swój szczególny smak zawdzięczają wyjątkowemu mikroklimatowi. W okresie letnim pod wpływem słońca  nabierają słodkości, a jesienią kwasowości. Uczniowie będąc w sadzie zobaczyli, że obecnie drzewka przycina się i prześwietla tak, aby uzyskać pożądany dla danej odmiany typ korony i zagwarantować, żeby słońce dotarło do każdego owocu. Nasi mali ekolodzy wiedzą już, jak należy zrywać jabłka. Ponadto trzecioklasiści sprawdzili, jak działa urządzenie ważące przywożone do przetwórni owoce. Dzieci z brwinowskiej Jedynki  poznały również każdy etap przechowywania, sortowania i pakowania jabłek.

  Na zakończenie wycieczki nasi przewodnicy przygotowali niespodziankę. Chętne dziewczynki próbowały rozpoznać,  z jakich napojów pochodzą degustowane próbki. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym delektowaniem się sokiem wyciśniętym ze świeżych jabłek. To był dobry i pełen wrażeń dzień!

  GALERIA

 • Miesiąc Języka Ojczystego

  W dniu 16.03.2018r. świętowaliśmy w szkole zakończenie Miesiąca Języka Ojczystego. Miesiąc ten trwa od 21 lutego (wtedy jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego)  do 20 marca.                                        

  W naszej szkole też świętowaliśmy. Nasze panie bibliotekarki, Ewa Wituch i Małgosia Ignasiak, we współpracy z Radą Rodziców, zorganizowały spotkania z pisarzami. Odwiedzili nas : Robert Kościuszko ( autor powieści fantasy dla młodzieży ), Marcin Kozioł (autor powieści detektywistycznych), Dorota Gellner (bardzo znana poetka i pisarka tworząca dla dzieci).

  Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji uczniów: zapoznaliśmy się z twórczością Zbigniewa Herberta, dowiedzieliśmy się, jak słowa zmieniają swoje znaczenie i co to jest socjolekt. Uczniowie recytowali poezję Herberta i wysłuchaliśmy piosenki. Następnie odbył się Konkurs Wiedzy o Języku Polskim, w którym dzieci rywalizowały o tytuł Mistrza Języka Polskiego. Pytania dotyczyły nauki o języku, literatury i wiedzy o teatrze: niektóre były łatwe, a niektóre trudne. Rozstrzygnęliśmy też konkurs plastyczny „Najpiękniejsze polskie słowo”.  Pani od niemieckiego rozdała również swoje nagrody.

   

  Laureaci:

  1. Konkurs Wiedzy o Języku Polskim:

  I miejsce: Dominik Figurski, 5d

  II miejsce: Aleksandra Tymińska, kl.7a

  III miejsce: Julia Godziejewska, kl.4c

                      Wiktoria Ogrodowczyk, kl.6c

                       Mateusz Heinzelman, kl.2 gim

   

  1. Konkurs plastyczny „Najpiękniejsze polskie słowo”

  Kl. 5c – Karolina Naks, Natalia Sztorc, Zosia Kacperska

  Kl. 6c – Patrycja Jakubczak, Julia Jakubczak, Wiktoria Ogrodowczyk

  Kl. 7c - Aleksandra Bolanowska

  Wyróżnienia: kl. 6a, 7a, 3c gim.

   

  1. Konkurs mitologiczny (ogólnopolski)

  1 miejsce (w szkole)  – Jan Dymiński, kl.5d

  2 i 3 miejsce (w szkole) – Patrycja Jakubczak, Wiktoria Ogrodowczyk – kl. 6c

   

                      

  Dziękujemy za udział w zabawie, którą przygotowali wszyscy poloniści: Ewa Bukowska, Iwona Artowicz-Skowrońska, Beata Woźniak, Kinga Malisz, Janusz Lewoń.

  GALERIA

 • Oddział Przedszkolny – grupa O „C”

  Szukając oznak wiosny spacerowaliśmy po parku, obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie. Śpiew ptaków było słychać, pączki na drzewach również widzieliśmy, ale niestety słońce było jeszcze za chmurami! Dlatego postanowiliśmy, aby wiosna zawitała do naszej sali – kolorowo ją ozdobiliśmy i posadziliśmy rzeżuchę, owies, słonecznik, cebule….. Odwiedziliśmy także studio fotograficzne, w którym poznaliśmy tajniki pracy fotografa.

  GALERIA

 • - Obrazek 1

 • Rekolekcje wielkopostne 2018

  Prezentujemy plan pracy szkoły w czasie rekolekcji wielkopostnych w dniach 19-21 marca 2018 r.

  19 i 20 marca 2018 r. (poniedziałek i wtorek) to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Uczniowie, którzy nie będą uczestniczyli w rekolekcjach i/lub będą potrzebowali opieki będa mogli uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w szkole.

  21 marca 2018 r. (środa) poza zajęciami w kościele będą się odbywały zajęcia edukacyjno-wychowawcze i opiekunczo-wychowawcze.

  Uczniowie lub rodzice tych uczniów, którzy w dniach 19 - 21 marca br. nie będą korzystali z obiadów są zobowiązani do zgłoszenia nieobecności u kierownika stołówki lub wychowawcy klasy - najpóźniej do 12 marca br.

  Godziny wydawania obiadów nie zmieniają się.

  Plan pracy dla klas I-III szkoły podstawowej w dniach 19-21 marca 2018 r.

  1. Dla uczniów uczęszczających na rekolekcje:
  - rekolekcje w kościele odbywają się w godz. 10.30 - 11.30 - opiekę nad dziećmi sprawują katecheci i nauczyciele,
  - uczniowie uczęszczający na I zmianę: w godz. 8.00 - 10.30 mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wychowawców, następnie pod jego opieką udają się do kościoła i wracają po ich zakończeniu do szkoły, po zakończeniu zajęć (zgodnie z planem lekcji) wracają do domu lub udają się do świetlicy szkolnej,
  - uczniowie uczęszczający na II zmianę: na rekolekcje udają się pod opieką rodziców lub pod opieką wychowawców świetlicy (jeżeli zgodnie z planem korzystają w godzinach przedpołudniowych ze świetlicy szkolnej), po rekolekcjach wracają do szkoły pod opieką wychowawców i uczestniczą w zajęciach w godzinach zgodnych z tygodniowym rozkładem zajęć.

  2. Dla uczniów, którzy nie będą uczęszczać na rekolekcje:
  - uczniowie uczęszczający na I zmianę: w godz. 8.00 - 10.00 mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wychowawców, następnie w zajęciach świetlicowych,
  - uczniowie uczęszczający na II zmianę: w godzinach przedpołudniowych mogą uczestniczyc w zajęciach świetlicowych, po powrocie wychowawcy z zajęć w kościele - mogą uczestniczyć w zajęciach z wychowawcą prowadzonych w godzinach zgodnych z planem lekcji.

  Plan pracy dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjum w dniach 19-21 marca 2018 r.

  19 i 20 marca 2018 r. (poniedziałek i wtorek):
  1. Dla uczniów uczęszczających na rekolekcje:
  - klasy IV-VI szkoły podstawowej: rekolekcje w kościele odbywają się w godz. 11.30-12.30,
  - klasy VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum: rekolekcje w kościele odbywają się w godz. 12.30-13.30,
  - poza godzinami rekolekcji uczniowie mogą wziąć udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych (zajęcia dla poszczególnych klas kończą się o godzinach zgodnych z planem lekcji).

  2. Dla uczniów, którzy nie będą uczęszczać na rekolekcje:
  - uczniowie mogą wziąc udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych - zajęcia dla poszczególnych klas zaczynają sie i kończą o godzinach zgodnych z planem lekcji.

  21 marca 2018 r. (środa):
  1. Dla uczniów uczęszczających na rekolekcje:
  - klasy IV-VI szkoły podstawowej: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 11.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), zajęcia w kościele o godz. 11.30, po zajęciach w kościele uczniowie mogą wrócić do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji,
  - klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 12.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), zajęcia w kościele o godz. 12.30, po zajęciach w kościele uczniowie mogą wrócić do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji.
  2. Dla uczniów, którzy nie będą uczęszczać na rekolekcje:
  - klasy IV-VI szkoły podstawowej: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 11.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), następnie uczniowie mogą pozostac na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji,
  - klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 12.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), następnie uczniowie mogą zostać na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji.

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019 - spotkanie informacyjne

  Szanowni Rodzice dzieci urodzonych w 2011 i 2012 r.

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019, które odbędzie się w holu szkoły w dniu 15 marca 2018 r. o godz. 18.00.

  Więcej informacji o zasadach i terminach postępowania rekrutacyjnego znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2018/2019

 • 5. rocznica nadania Gimnazjum nr 1 w Brwinowie imienia Żołnierzy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość"

  2 marca br. minęła 5. rocznica nadania Gimnazjum nr 1 w Brwinowie imienia Żołnierzy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych spotkali się z wieloletnim Przyjacielem szkoły panem ppłk. Waldemarem Kruszyńskim, prezesem warszawskiego środowiska kombatantów Zrzeszenia WiN. To dzięki Niemu i Jego Kolegom nasze gimnazjum, jako pierwsza i jedyna do tej pory szkoła w Polsce, otrzymała imię największej organizacji II Konspiracji Antykomunistycznej. Ppłk Kruszyński przyjął nasze zaproszenie i w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie spotykał się w naszej czytelni z każdą klasą aby opowiedzieć uczniom o własnych doświadczeniach z II wojny światowej oraz o działalności powojennej i kombatanckiej.

  5. rocznica nadania Gimnazjum nr 1 w Brwinowie imienia Żołnierzy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" - Obrazek 1

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  1 marca każdego roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych na warszawskim Bemowie, które w tym roku odbyły się w niedzielę 25 lutego. Po uroczystej Mszy św. w Kościele Matki Bożej Królowej Aniołów pod tablicą upamiętniającą IV Zarząd Główny Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" oraz pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętcych zostały złożone kwiaty. W drodze powrotnej do Brwinowa złożyliśmy kwiaty i zapalilismy znicze na grobach oficerów WiN - gen. Antoniego Hedy-Szarego i płk Franciszka Niepokólczyckiego, którzy mieszkali w Gminie Brwinów. 1 marca poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w gminnych uroczystościach: o godz. 18.00 we Mszy św. w intencji Ojczyzny a następnie w modlitwie pod tablicą upamiętniającą płk. Franciszka Niepokólczyckiego.

  GALERIA

 • Dzieci dzieciom

  Uczniowie klasy  III e spotkali się z młodszymi kolegami z przedszkola. Zaprezentowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka” i ,,Męskie granie” w utworze ,,Elektryczni”.  Dzieci dobrze się bawiły. Na zakończenie spotkania  chętnie ćwiczyli bieganie i berka w przedszkolnej Sali gimnastycznej. {Pozdrawiamy przedszkolaków i do zobaczenia za rok.

  Wych. Barbara Zieńko

  GALERIA

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
  05-840 Brwinów
  ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11
 • Tel.: 0 22 729 59 60
  Numery wewnętrzne:
  60 - sekretariat
  61 - FAX
  63 – Pokój nauczycielski
  65 - Kadry, sprawy administracyjno-gospodarcze
  69 - Portiernia
  70 – Pedagog
  71 – Psycholog
  72- Kierownik stołówki
  73 - Pielęgniarka
  101 - Oddział przedszkolny (tzw. świetlica)
  105 lub 106 - Świetlica szkolna
  141 - nauczyciele w-f (hala sportowa)
  Faks: 22 739 51 61