• Ostrzeżenie przed chorobą - Afrykański pomór świń (ASF)

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły,

w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przekazujemy Państwu informacje od Mazowieckiego Kuratora Oświaty o groźnej chorobie jaką jest Afrykański pomór świń (ASF). Jest to szybko szerząca się choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Najczęstszą przyczyną zakażenia zwierząt jest bezpośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi lub zakażonymi odpadkami żywnościowymi. Przypominamy o zakazie wyrzucania resztek jedzenia do lasów oraz niedokarmiania dzikich zwierząt. Więcej informacji znajdziecie Państwo w ulotce przygotowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie: afrykanski_pomor_swin_ulotka_informacyjna.pdf

• Warsztaty matematyczne "Wyrównywanie umiejętności"

• Informacja dla młodzieży i rodziców

Kochani uczniowie- wychodząc Wam naprzeciw chcemy zaproponować warsztaty matematyczne pod tytułem "Wyrównywanie umiejętności" - abyście mogli lepiej poznać i polubić tę królową nauk - bez stresu i bez oceniania.

Warsztaty poprowadzą nauczyciele spoza szkoły, w co drugą sobotę, od lutego do czerwca 2018 r.

Na podstawie anonimowych ankiet ankieta_anonimowa.pdf, które przeprowadziła Rada Rodziców, wiemy, że jest duże zainteresowanie udziałem w tym projekcie.

Kilka dni temu otrzymaliście więc deklarację deklaracja_-_matematyka.pdf, w której prosimy Rodziców o zgłaszanie dzieci do udziału w zajęciach. Na ich podstawie będziemy mogli opracować i przekazać do informacji harmonogram warsztatów (terminy i godziny zajęć dla poszczególnych grup wiekowych). Deklaracje zbieramy do 22 grudnia 2017 r. (proszę przekazać je wychowawcy).

Warsztaty na poziomie podstawowym (obejmujące wiedzę z programu nauczania) będą finansowane przez szkołę.
            Warsztaty na poziomie roszerzonym (obejmujące wiedzę wykraczającą poza program nauczania) będą finansowane przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do udziału !

Rada Rodziców i Dyrekcja szkoły

• W dniu 1 grudnia 2017 odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas szóstych pt. "Debata". Program promował postawy i kształtowanie umiejętności zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży. Dostarczył  uczestnikom rzetelnej wiedzy na temat środków psychoaktywnych, odpowiedniej dla ich etapu rozwoju. Uświadomił natychmiastowe i odroczone konsekwencje używania alkoholu. W spotkania wzięło udział 55 uczniów oraz z5 nauczycieli.
          • W dniu 28 listopada 2017r. kl.1 c i 1 b wyjechały na wycieczkę do Muzeum w Łowiczu.Zwiedzaliśmy wspaniałą wystawę regionalnych strojów ludowych, wysłuchaliśmy historii zamku w Łowiczu. Zwiedzaliśmy skansen z przepięknymi drewnianymi figurami. Kolorowe postacie poruszały się w rytm ludowych pieśni. Zarówno dorośli jak i dzieci nie mogły oderwać od nich oczu. Uczniowie brali również udział w warsztatach. Powstały na nich barwne pawie oczka. Na koniec wszyscy upiekli kiełbaski przy ognisku. Pomimo zimnej aury humory i apetyty dopisywały.
          •  Od Świętego Mikołaja do Santa Clausa

Dziś dzień obdarowywania się prezentami ,,Mikołajki”. Warto przypomnieć skąd tak naprawdę wywodzi się ta miła tradycja. Zachęcamy do zapoznania się lub do odświeżenia wiadomości o tym zacnym biskupie urodzonym w 280 roku, który został świętym.

Uczniowie klasy IIIe SP dostali bardzo oczekiwane prezenty.  Zresztą sami zobaczcie.

• Łukasz Kalinowski oraz

Szymon Woszczek

uczniowie klasy IIIc zajęli II miejsce w VIII Edycji  Powiatowego Konkursu Wiedzy o Szkocji Celtic Contest 2017, który odbył się 30.11.2017 w Zespole Szkół Nr 1 w Milanówku. Uczniowie uzyskali po 45 punktów na 50 możliwych. Chłopcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów -100zł i 120zł- do realizacji w księgarni w Milanówku, książki od wydawnictwa Oxford oraz dyplomy laureatów konkursu.

Maciej Buczak z kl. IIIc zajął VI miejsce i otrzymał książki oraz dyplom.

Serdecznie gratulujemy!