• Uczniowie klasy 3a życzą wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom, bliskim i kolegom cudownych, ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Cieszmy się i radujmy! Wesołych świąt!!!

            Aby był to czas uroczy,
            życzymy miłej Wielkanocy.
            Aby zdrowie dopisało
            i jajeczko smakowało.
            By rodzina się cieszyła,
            atmosfera była miła.
            Niech tradycja wodę leje,
            a zajączek niech się śmieje!

          • Nasze wyjątkowe jabłka

             

            8 marca 2018 r. klasy III a i III b wybrały się w nietypowe odwiedziny – tym razem do  Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw w Trzylatkowie Małym koło Grójca. Dzieci chciały dowiedzieć się, jaką drogę musi pokonać jabłko do momentu, aż trafi na sklepowe półki. Uczniowie spotkali się z ekspertami w dziedzinie sadownictwa.

            Warto pamiętać, że jabłka z Grójca są unikalne, znane są już na całym świecie. Świadczy o tym fakt, iż 5 października 2011 r. zostały wpisane do unijnego rejestru jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Ochroną objęto 40 odmian, w tym m. in. Gloster, Idared, Jonagored, Golden. Swój szczególny smak zawdzięczają wyjątkowemu mikroklimatowi. W okresie letnim pod wpływem słońca  nabierają słodkości, a jesienią kwasowości. Uczniowie będąc w sadzie zobaczyli, że obecnie drzewka przycina się i prześwietla tak, aby uzyskać pożądany dla danej odmiany typ korony i zagwarantować, żeby słońce dotarło do każdego owocu. Nasi mali ekolodzy wiedzą już, jak należy zrywać jabłka. Ponadto trzecioklasiści sprawdzili, jak działa urządzenie ważące przywożone do przetwórni owoce. Dzieci z brwinowskiej Jedynki  poznały również każdy etap przechowywania, sortowania i pakowania jabłek.

            Na zakończenie wycieczki nasi przewodnicy przygotowali niespodziankę. Chętne dziewczynki próbowały rozpoznać,  z jakich napojów pochodzą degustowane próbki. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym delektowaniem się sokiem wyciśniętym ze świeżych jabłek. To był dobry i pełen wrażeń dzień!

            GALERIA

          • Miesiąc Języka Ojczystego

            W dniu 16.03.2018r. świętowaliśmy w szkole zakończenie Miesiąca Języka Ojczystego. Miesiąc ten trwa od 21 lutego (wtedy jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego)  do 20 marca.                                        

            W naszej szkole też świętowaliśmy. Nasze panie bibliotekarki, Ewa Wituch i Małgosia Ignasiak, we współpracy z Radą Rodziców, zorganizowały spotkania z pisarzami. Odwiedzili nas : Robert Kościuszko ( autor powieści fantasy dla młodzieży ), Marcin Kozioł (autor powieści detektywistycznych), Dorota Gellner (bardzo znana poetka i pisarka tworząca dla dzieci).

            Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji uczniów: zapoznaliśmy się z twórczością Zbigniewa Herberta, dowiedzieliśmy się, jak słowa zmieniają swoje znaczenie i co to jest socjolekt. Uczniowie recytowali poezję Herberta i wysłuchaliśmy piosenki. Następnie odbył się Konkurs Wiedzy o Języku Polskim, w którym dzieci rywalizowały o tytuł Mistrza Języka Polskiego. Pytania dotyczyły nauki o języku, literatury i wiedzy o teatrze: niektóre były łatwe, a niektóre trudne. Rozstrzygnęliśmy też konkurs plastyczny „Najpiękniejsze polskie słowo”.  Pani od niemieckiego rozdała również swoje nagrody.

             

            Laureaci:

            1. Konkurs Wiedzy o Języku Polskim:

            I miejsce: Dominik Figurski, 5d

            II miejsce: Aleksandra Tymińska, kl.7a

            III miejsce: Julia Godziejewska, kl.4c

                                Wiktoria Ogrodowczyk, kl.6c

                                 Mateusz Heinzelman, kl.2 gim

             

            1. Konkurs plastyczny „Najpiękniejsze polskie słowo”

            Kl. 5c – Karolina Naks, Natalia Sztorc, Zosia Kacperska

            Kl. 6c – Patrycja Jakubczak, Julia Jakubczak, Wiktoria Ogrodowczyk

            Kl. 7c - Aleksandra Bolanowska

            Wyróżnienia: kl. 6a, 7a, 3c gim.

             

            1. Konkurs mitologiczny (ogólnopolski)

            1 miejsce (w szkole)  – Jan Dymiński, kl.5d

            2 i 3 miejsce (w szkole) – Patrycja Jakubczak, Wiktoria Ogrodowczyk – kl. 6c

             

                                

            Dziękujemy za udział w zabawie, którą przygotowali wszyscy poloniści: Ewa Bukowska, Iwona Artowicz-Skowrońska, Beata Woźniak, Kinga Malisz, Janusz Lewoń.

            GALERIA

          • Oddział Przedszkolny – grupa O „C”

            Szukając oznak wiosny spacerowaliśmy po parku, obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie. Śpiew ptaków było słychać, pączki na drzewach również widzieliśmy, ale niestety słońce było jeszcze za chmurami! Dlatego postanowiliśmy, aby wiosna zawitała do naszej sali – kolorowo ją ozdobiliśmy i posadziliśmy rzeżuchę, owies, słonecznik, cebule….. Odwiedziliśmy także studio fotograficzne, w którym poznaliśmy tajniki pracy fotografa.

            GALERIA

          • Rekolekcje wielkopostne 2018

          • Prezentujemy plan pracy szkoły w czasie rekolekcji wielkopostnych w dniach 19-21 marca 2018 r.

            19 i 20 marca 2018 r. (poniedziałek i wtorek) to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Uczniowie, którzy nie będą uczestniczyli w rekolekcjach i/lub będą potrzebowali opieki będa mogli uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w szkole.

            21 marca 2018 r. (środa) poza zajęciami w kościele będą się odbywały zajęcia edukacyjno-wychowawcze i opiekunczo-wychowawcze.

            Uczniowie lub rodzice tych uczniów, którzy w dniach 19 - 21 marca br. nie będą korzystali z obiadów są zobowiązani do zgłoszenia nieobecności u kierownika stołówki lub wychowawcy klasy - najpóźniej do 12 marca br.

            Godziny wydawania obiadów nie zmieniają się.

            Plan pracy dla klas I-III szkoły podstawowej w dniach 19-21 marca 2018 r.

            1. Dla uczniów uczęszczających na rekolekcje:
            - rekolekcje w kościele odbywają się w godz. 10.30 - 11.30 - opiekę nad dziećmi sprawują katecheci i nauczyciele,
            - uczniowie uczęszczający na I zmianę: w godz. 8.00 - 10.30 mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wychowawców, następnie pod jego opieką udają się do kościoła i wracają po ich zakończeniu do szkoły, po zakończeniu zajęć (zgodnie z planem lekcji) wracają do domu lub udają się do świetlicy szkolnej,
            - uczniowie uczęszczający na II zmianę: na rekolekcje udają się pod opieką rodziców lub pod opieką wychowawców świetlicy (jeżeli zgodnie z planem korzystają w godzinach przedpołudniowych ze świetlicy szkolnej), po rekolekcjach wracają do szkoły pod opieką wychowawców i uczestniczą w zajęciach w godzinach zgodnych z tygodniowym rozkładem zajęć.

            2. Dla uczniów, którzy nie będą uczęszczać na rekolekcje:
            - uczniowie uczęszczający na I zmianę: w godz. 8.00 - 10.00 mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wychowawców, następnie w zajęciach świetlicowych,
            - uczniowie uczęszczający na II zmianę: w godzinach przedpołudniowych mogą uczestniczyc w zajęciach świetlicowych, po powrocie wychowawcy z zajęć w kościele - mogą uczestniczyć w zajęciach z wychowawcą prowadzonych w godzinach zgodnych z planem lekcji.

            Plan pracy dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjum w dniach 19-21 marca 2018 r.

            19 i 20 marca 2018 r. (poniedziałek i wtorek):
            1. Dla uczniów uczęszczających na rekolekcje:
            - klasy IV-VI szkoły podstawowej: rekolekcje w kościele odbywają się w godz. 11.30-12.30,
            - klasy VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum: rekolekcje w kościele odbywają się w godz. 12.30-13.30,
            - poza godzinami rekolekcji uczniowie mogą wziąć udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych (zajęcia dla poszczególnych klas kończą się o godzinach zgodnych z planem lekcji).

            2. Dla uczniów, którzy nie będą uczęszczać na rekolekcje:
            - uczniowie mogą wziąc udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych - zajęcia dla poszczególnych klas zaczynają sie i kończą o godzinach zgodnych z planem lekcji.

            21 marca 2018 r. (środa):
            1. Dla uczniów uczęszczających na rekolekcje:
            - klasy IV-VI szkoły podstawowej: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 11.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), zajęcia w kościele o godz. 11.30, po zajęciach w kościele uczniowie mogą wrócić do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji,
            - klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 12.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), zajęcia w kościele o godz. 12.30, po zajęciach w kościele uczniowie mogą wrócić do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji.
            2. Dla uczniów, którzy nie będą uczęszczać na rekolekcje:
            - klasy IV-VI szkoły podstawowej: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 11.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), następnie uczniowie mogą pozostac na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji,
            - klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum: zajęcia szkolne w godz. 8.00 - 12.20 ("Pierwszy Dzień Wiosny"), następnie uczniowie mogą zostać na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, które będa prowadzone dla poszczególnych klas do  godzin zgodnych z planem lekcji.

        • 5. rocznica nadania Gimnazjum nr 1 w Brwinowie imienia Żołnierzy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość"
          • 5. rocznica nadania Gimnazjum nr 1 w Brwinowie imienia Żołnierzy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość"

          • 2 marca br. minęła 5. rocznica nadania Gimnazjum nr 1 w Brwinowie imienia Żołnierzy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych spotkali się z wieloletnim Przyjacielem szkoły panem ppłk. Waldemarem Kruszyńskim, prezesem warszawskiego środowiska kombatantów Zrzeszenia WiN. To dzięki Niemu i Jego Kolegom nasze gimnazjum, jako pierwsza i jedyna do tej pory szkoła w Polsce, otrzymała imię największej organizacji II Konspiracji Antykomunistycznej. Ppłk Kruszyński przyjął nasze zaproszenie i w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie spotykał się w naszej czytelni z każdą klasą aby opowiedzieć uczniom o własnych doświadczeniach z II wojny światowej oraz o działalności powojennej i kombatanckiej.

        • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca każdego roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych na warszawskim Bemowie, które w tym roku odbyły się w niedzielę 25 lutego. Po uroczystej Mszy św. w Kościele Matki Bożej Królowej Aniołów pod tablicą upamiętniającą IV Zarząd Główny Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" oraz pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętcych zostały złożone kwiaty. W drodze powrotnej do Brwinowa złożyliśmy kwiaty i zapalilismy znicze na grobach oficerów WiN - gen. Antoniego Hedy-Szarego i płk Franciszka Niepokólczyckiego, którzy mieszkali w Gminie Brwinów. 1 marca poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w gminnych uroczystościach: o godz. 18.00 we Mszy św. w intencji Ojczyzny a następnie w modlitwie pod tablicą upamiętniającą płk. Franciszka Niepokólczyckiego.

            GALERIA

          • Dzieci dzieciom

            Uczniowie klasy  III e spotkali się z młodszymi kolegami z przedszkola. Zaprezentowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka” i ,,Męskie granie” w utworze ,,Elektryczni”.  Dzieci dobrze się bawiły. Na zakończenie spotkania  chętnie ćwiczyli bieganie i berka w przedszkolnej Sali gimnastycznej. {Pozdrawiamy przedszkolaków i do zobaczenia za rok.

            Wych. Barbara Zieńko

            GALERIA

          • Grupa O „C”

             „Literkowe zabawy-glottodydaktyka na wesoło”- litery poznajemy i codziennie z nimi pracujemy na klockach Logo, układamy wyrazy, głoskujemy i czytamy! Oprócz tego odbyliśmy spotkanie z autorką książek dla dzieci Dorotą Gellner i Alicją Twardowską. Robiliśmy także pachnące, ozdobne mydełka. Poznaliśmy instrumenty i graliśmy na skrzypcach.

            GALERIA

          • Spotkanie z Dorotą Gellner

             

            03 marca 2018r dla dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z Paniami Bibliotekarkami zorganizowaliśmy spotkanie z panią Dorotą Gellner. Towarzyszyła jej Alicja Twardowska – redaktor, muzyk, właściciel „Wydawnictwa Pani Twardowska”.

             

            Dorota Gellner  poetka, prozaik, autorka wielu książek dla dzieci, między innymi Gryzmoł,  Czekoladki dla sąsiadki,  Zając, Roztrzepana sprzątaczka. Jej wiersze, opowiadania, inscenizacje były zamieszczane w licznych czasopismach dziecięcych:  Świerszczyk (na łamach, którego debiutowała),  Miś,  Pentliczek,  Ciuchcia,  Płomyczek. Pani Dorota Gellner jest autorką słuchowisk radiowych, bajek muzycznych, telewizyjnej Tęczowej Bajeczki, sztuki lalkowej Diabliki, figliki i tekstów piosenek dla dzieci – najbardziej znane to Zuzia, lalka nieduża,  Ogórek wąsaty,  A ja rosnę,  Idzie kot,  Kwiatki bratki,  Podajmy sobie ręce.

            Dorota Gellner to niekwestionowana królowa polskiej literatury dziecięcej. Dzieci miały okazje spotkać się z jedną z najwybitniejszych pisarek, odznaczoną Orderem Uśmiechu – medalem, który wybranym przez siebie dorosłym przyznają same dzieci.

            Dorota Gellner swoje wiersze recytowała wspólnie z dziećmi, śpiewała piosenki i uczyła małych czytelników układów tanecznych. Dziewczynki i chłopcy skakali, tańczyli i klaskali w rytm piosenek wspólnie z naszymi gośćmi, chętnie odpowiadali na pytania i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Było bardzo wesoło, głośno i sympatycznie. Okazało się,             że twórczość poetki jest dzieciom znana. Nic, więc dziwnego, że bawiły się doskonale            i słuchały z ogromnym zainteresowaniem.

            Dorota Gellner nie ma sobie równych w wymyślaniu nietuzinkowych bohaterów, opowiadane przez nią historie zachwycają czytelników. Jej utwory są nie tylko dowcipne, ale i pouczające; może, dlatego tak lubiane przez dzieci i ich rodziców.

            Po spotkaniu rozdawane były autografy pani Dorota z uśmiechem wpisywała piękne dedykacje.

            W podziękowaniu za spotkanie dzieci zaśpiewały Pani Dorocie Gellner piosenkę pt. „Piosenka o instrumentach”

            Dziękujemy za spotkanie!

                        GALERIA

          • VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY

            „GIF WIELKANOCNY”

             

            Zapraszamy uczniów klas 4-7 naszej szkoły podstawowej i II-III gimnazjum do udziału w ogólnopolskim konkursie na wykonanie animacji w formacie GIF o tematyce wielkanocnej.

            Regulamin konkursu znajduje się na stronie:

            http://sp12gdynia.pl/vii-ogolnopolski-konkurs-informatyczny-gif-wielkanocny/

            Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udzielają również nauczyciele informatyki.

            Prace zapisane zgodnie z regulaminem, wraz z oświadczeniami rodziców proszę przekazywać do nauczycieli zajęć komputerowych i informatyki, czyli do
            p. Beaty Jędrzejewskiej lub p. Małgorzaty Tytuły do 16 kwietnia 2018r. 

            Do etapu ogólnopolskiego konkursu przechodzą maksymalnie trzy najlepsze animacje

            z etapu szkolnego w każdej z dwóch kategorii wiekowej:

            Ø Klasy IV-VII Szkoła Podstawowa

            Ø Klasa II-III Gimnazjum

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
        • Tel. kom. 797 945 936 Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat, 65 - Kadry,kierownik gospodarczy, 63 -Pokój nauczycielski, 69 - Portiernia, 72 - Kierownik stołówki, 73 - Pielęgniarka, 76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853, 101 - Oddział przedszkolny, 105 lub 106 - Świetlica szkolna, 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
        • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11 Poland
        • Anna Baecker - dyrektor
        • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
        • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
        • Joanna Pieczko-wicedyrektor
        • Godziny pracy sekretariatu. Obsługa interesantów: Od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • Przyjmowanie opłat za obiady. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
      • Logowanie