• Świąteczny kiermasz przygotowywany przez Radę Rodziców SP1 w Brwinowie

• Zapraszamy serdecznie 9 grudnia 2023 r. w godzinach 14 -18 do odwiedzenia naszej szkoły! Poczuj klimat świąt i spędź z nami miło czas. Przewidziano mnóstwo atrakcji! Będzie degustacja świątecznych smakołyków i występy naszych uczniów. Skorzystaj też z możliwości zakupów ozdób świątecznych.

Czekamy na Ciebie!

• Było bomb(o)owo!

• Tuż po Mikołajkach klasy 2d i 2b wybrały się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Zwiedziliśmy tamtejszą fabrykę bombek, odkryliśmy tajniki w 100% ręcznej produkcji bombek, a na końcu podczas warsztatów sami udekorowaliśmy bombeczki.  Było bomb(k)owo;)

• Mikołajki w 2b

• Wizyta Świętego Mikołaja w klasie 2b sprawiła dzieciom wiele radości. Zaśpiewano kolędę, były prezenty, rozmowy i ta radość chwili... Święty Mikołaju zapraszamy z Elfami za rok!;) Będziemy czekać:)

• Pasowanie uczniów z klas pierwszych na czytelników

• W dniach 4 – 5 grudnia 2023 odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie dzieci z klas 1 na czytelników. Dla najmłodszych uczniów był to ważny dzień - wszyscy stali się czytelnikami biblioteki szkolnej.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Dzieci obejrzały krótki film o tym, jak powstaje książka oraz wysłuchały piosenki o książkach i opowiadania o ulubionym bohaterze książeczek dla dzieci, żółwiku Franklinie pt. “Franklin czyta kolegom”. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY.

Po złożeniu przysięgi uczniowie, nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkania przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

• Nasza choinka

• Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom za zorganizowanie pięknej, ponad pięciometrowej choinki, która stoi już udekorowana w naszym holu.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Gdzie schowały się skrzaty?"

• Wielki dzień nadszedł. Dziś odbyło się losowanie wśród uczestników konkursu, które wyłoniło zwycięzców! Z tej okazji zabawy, śmiechu i żartów było mnóstwo! Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły poczuli, że święta zbliżają się wielkimi krokami.

Życzymy wszystkiego dobrego na ten przedświąteczny czas!

Okazało się, że u nas mieszkają prawdziwe, żywe skrzaty.

• Andrzejkowa 2b

• Dnia 30.11.2023 klasa 2 b obchodziła Andrzejki. Lania wosku nie było, ale odbyły się inne wróżby i zabawy, a na końcu dyskoteka klasowa w ramach zajęć wf.

Poniżej krótka fotorelacja.