• O bibliotece

Środa                     08.00 – 15.00

Czwartek               08.00 – 15.00

Piątek                     08.00 – 15.00

Biblioteka szkolna udostępnia swoje zbiory nauczycielom, uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum oraz innym pracownikom szkoły. Gromadzimy książki - lektury, literaturę popularnonaukową, beletrystykę, literaturę dziecięcą, podręczniki szkolne oraz płyty CD. Posiadamy bogaty księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzi wiele słowników, encyklopedii oraz leksykonów, słowników językowych i rzeczowych, a także wydawnictw albumowych.

Ogółem biblioteka posiada ok. 20 tys. egzemplarzy książek.

Corocznie w bibliotece organizowane są różnego rodzaju konkursy czytelnicze. Pracownicy biblioteki zapraszają uczniów wszystkich klas do skorzystania z zajęć edukacji czytelniczej i medialnej oraz zajęć prezentujących zbiory naszej biblioteki i promujących czytelnictwo. Nauczycieli i wychowawców zapraszamy do współpracy.

Prośby książki

- Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach,

Bowiem wkrótce będę prawie nic nie warta.

- Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce mnie

stawiaj, dbaj o me okładki.

- Gdy się ze starości zacznę rozlatywać, spróbuj

mnie naprawić, posklejać, pozszywać.

- Nie czytaj gdy jadasz, nie brudź mnie rekami,

To Ci będę służyć całymi latami.

Sejm ustanowił rok 2018 :

- Rokiem Jubileuszu 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ;

- Rokiem Ireny Sendlerowej (w 10. Rocznicę śmierci) ;

- Rokiem Powstania Wielkopolskiego

- Rokiem Świętego Józefa Kaliskiego

- Rokiem arb Ignacego Tokarczuka (w 100. rocznicę urodzin)

- Rokiem Jubileuszu Konfederacji barskiej (w 250. rocznicę zawiązania konfederacji)