• Wiedza kluczem do przyszłości - ogólne informacje o projekcie

•

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wiedza kluczem do przyszłości

„Wiedza kluczem do przyszłości”

nr  umowy POKL.09.01.02-14-136/11-00

projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”

Poddziałanie 9.1.2. „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

BENEFICJENT  PROJEKTU – Gmina Brwinów

BENEFICJENCI OSTATECZNI PROJEKTU -  uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum ZS nr 1 w Brwinowie i ZS w Żółwinie

WARTOŚĆ PROJEKTU -  1.533.890 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA  -  1.487.620 zł

OKRES REALIZACJI PROJEKTU – 01.03.2012 – 31.12.2013

CEL GŁÓWNY PROJEKTU:

Wyrównywanie szans i dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych, jak również podniesienia jakości wykształcenia oraz sprawności fizycznej dziewcząt i chłopców w Gminie Brwinów poprzez wdrażanie kompleksowe programów edukacyjno – rozwojowych.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU:

Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów/ uczennic ze środowisk zagrożonych, mniejszości narodowych poprzez wsparcie uczniów dodatkowymi zajęciami przedmiotowymi i specjalistycznymi oraz doposażenie sal.

Zapewnienie prawidłowego rozwoju fizycznego uczniów poprzez przeprowadzenie dodatkowych zajęć na basenie.

Stymulowanie wrażliwości artystycznej uczniów/ uczennic a tym samym rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez organizację zajęć teatralnych i wyjazdów do teatru.

Projektem „ Wiedza kluczem do przyszłości” zostały objęte 2 szkoły  Gminy Brwinów: Zespół Szkół nr 1 w Brwinowie i Zespół Szkół w Żółwinie. Działaniami w ramach projektu docelowo zostanie objętych 200 uczniów/uczennic klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie oraz 200 uczniów/ uczennic klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum w Zespole Szkół w Żółwinie.

Motywacją do pozyskania wsparcia były obserwacja i diagnoza problemów uczniów/ uczennic w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym, analiza wyników sprawdzianów po klasie VI szkoły podstawowej i egzaminów gimnazjalnych oraz  potrzeba doposażenia sal lekcyjnych.

W ramach projektu odbywać się będą pozalekcyjne zajęcia edukacyjne dla uczniów/ uczennic z ZS nr 1w Brwinowie oraz ZS w Żółwinie: wyjazdy na basen, wyjazdy do teatru, zajęcia matematyczno-przyrodnicze, informatyka, języki: polski, angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, zajęcia psychologiczne, nauka szybkiego czytania, zajęcia plastyczne i teatralne.

Na zajęcia dodatkowe uczniowie/ uczennice będą dowożeni i odwożeni pod nadzorem opiekunów.

Zajęcia na basenie prowadzone będą przez doskonałych instruktorów a zajęcia teatralne i taneczne  przez sprawdzonych animatorów i instruktorów tańca.

Uczestnikom/ uczestniczkom zostaną zapewnione materiały szkoleniowe – bruliony, skrypty, zbiory zadań, przybory piśmiennicze, glina, pastele, farby do malowania na szkle, bloki rysunkowe i inne.

W ramach wydatków inwestycyjnych zakupione zostaną m.in. wyposażenie sali integracji sensorycznej, pracowni językowych i informatycznych, szafki do przechowywania książek.

Wszyscy uczniowie/ uczennice biorący udział w zajęciach w ramach projektu otrzymywać będą każdorazowo kanapkę, wodę, napój oraz owoce.