• Już jesień. Piękna! Nareszcie możemy czerpać energię ze słońca. Byliśmy na spacerze w parku. Przytulaliśmy się do drzew. Uśmiechaliśmy do wiewiórek i kolegów. Bawiliśmy się znakomicie, bo zabawa jest ważna! Zaczarowany berek, karuzela i wspinaczka na drabinki to znakomity sposób na rozpoczęcie miłego dnia w szkole. Tego Wam życzymy :)
            Szczęśliwi uczniowie klasy III a

• Od dnia 11.09.2017 r. z powodu budowy ronda w pasie drogowym drogi powiatowej nr DP 3112W (ulica Promyka) w miejscowości Moszna gmina Brwinów przystanek Moszna I (wieś) na linii B4 i B10 nie będzie obsługiwany do odwołania.

• Dzień otwartej hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Brwinowie

Finis coronat opus. W sobotę, 9 września 2017 r. mieszkańcy Brwinowa mogli podziwiać długo oczekiwaną halę sportową. To pierwsza na Mazowszu hala sportowa wykonana w technologii pasywnej. Dzień otwartej hali był jednym z punktów programu w ramach obchodów Dni Brwinowa.

Zwiedzanie obiektu zostało poprzedzone spotkaniem podsumowującym prace nad budową hali. Wydarzenie miało miejsce dnia 1 września. Zebranych przywitała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Anna Kurman. Przybyło wielu znamienitych gości, bez których ta piękna hala zapewne nie powstałaby. Goście honorowi, jak na obiekt sportowy przystało, byli wprowadzani na boisko przez młodych sportowców – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Nowo powstały obiekt, zgodnie z polską tradycją został poświęcony, po czym głos zabrały osoby najbardziej zaangażowane w powstanie hali. Następnie Burmistrz wręczył 17 okolicznościowych statuetek. Wśród obdarowanych była Pani Dyrektor Anna Kurman oraz Pani Agnieszka Rudzińska – wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców.

Pan Burmistrz A. Kosiński zapalił symboliczny znicz olimpijski i rozpoczął część aktywną spotkania. Na parkiet weszła Dyrektor Ośrodka Kultury Anna Sobczak i zaprezentowała możliwe sposoby wykorzystania hali sportowej. Można było podziwiać tancerzy, piłkarza, koszykarzy, akrobatów, młodych alpinistów prezentujących się na ścianie wspinaczkowej. Pokaz aktywny zakończyła musztra paradna wojsk napoleońskich, utrzymana w tonie nieco żartobliwym.

Po niezmiernie interesujących pokazach sportowych wszyscy goście udali się na zwiedzanie imponującego obiektu sportowego. Wielu z nich także wpisało się do księgi pamiątkowej.

Dzień otwartej hali sportowej w dniu 9 września stanowił doskonałą okazję do poprawienia kondycji fizycznej. Tłumnie przybyli brwinowianie mogli bowiem skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: Arkadiusza Janiszka, Tomasza Marchalewskiego, Katarzyny Gaszewskiej, Doroty Dorosz, Krzysztofa Krakowskiego i Huberta Rdesta. Halę podzielono na kilka sektorów. W jednej części można było sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie, w innej – koszykarskie. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak ściana wspinaczkowa. Rodzice, którzy przybyli z dziećmi mówili, że nareszcie doczekali się tego typu atrakcji w Brwinowie.

Ćwiczenia sportowe były przerywane treningowymi pokazami. Na płycie boiska hali mogliśmy podziwiać młodych szermierzy z Grodziskiego Klubu Szermierczego, tancerzy tańca nowoczesnego i tradycyjnego ze szkoły tańca „Jaremi” oraz młode gimnastyczki z klubu gimnastycznego „Kaja”. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po pokazach można było porozmawiać z młodymi artystami i otrzymać ulotki informacyjne dotyczące zajęć z interesującej nas dyscypliny.

Na boisku na zewnątrz budynku odbywał się mecz ligowy KS Teresin- BKS Naprzód Brwinów oraz trwał pokaz treningowy szkółki piłkarskiej „Legii”.

Gry, zabawy i treningi pokazowe odbywały się w godzinach: 10.30 – 14.00. Wiele osób chciało zostać jeszcze dłużej. Warto zaznaczyć, że mieszkańcy Brwinowa będą mieli możliwość korzystania z hali sportowej po godzinie 16.00. Do godziny 16.00 hala będzie służyła uczniom Szkoły Podstawowej nr 1, a po zajęciach szkolnych będzie funkcjonowała jako centrum sportu. Zarządcą hali jest Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z hali! Niech to nasze wspólne dobro służy jak najlepiej całej lokalnej społeczności, gdyż jak wiadomo „w zdrowym ciele, zdrowy duch!”

• Szanowni Państwo,

Zapraszamy na pierwsze w roku szkolnym 2017/2018 zebrania, które odbędą się wg następującego harmonogramu:

12 września 2017 r. (wtorek):
            - godz. 17.00 - oddziały przedszkolne
            - godz. 17.00 - klasy I-III szkoły podstawowej

14 września 2017 r. (czwartek):
            - godz. 17.00 - klasy IV-VI szkoły podstawowej
            - godz. 18.00 - klasy VII szkoły podstawowej i klasy II-III gimnazjum

• „ŚLADY NA STARÓWCE”

PROJEKT EDUKACJI KULTURALNEJ

Od początku marca 2017r. grupka uczniów naszego gimnazjum pod opieką Pań: Bogusi Niemirowskiej i Ewy Bukowskiej, uczestniczy w warszawskim projekcie „Ślady na Starówce”. Młodzież najpierw zapoznała się z historią odbudowy Starego Miasta, przygotowała stroje i dekoracje.

W końcu udało się zorganizować serię żywych obrazów na bazie zdjęć ukazujących Starówkę w latach 40-tych po wojnie i w latach 50-tych.

Pierwszy happening odbył się jeszcze przed wakacjami – 17 czerwca. Wtedy głównym naszym celem było pokazanie procesu odbudowy murów zniszczonych wojną kamieniczek. Do współpracy zaprosiliśmy też dzieci z podstawówki.

Kolejny etap – malowanie i upiększanie budynków oraz powrót do życia mieszkańców Warszawy – ukazaliśmy podczas następnego „żywego obrazu” – 26 sierpnia.

Na ostatnie spotkanie zapraszamy do Warszawy na skwer Hoovera 16 września w godz. 12-16.

Ewa Bukowska

Zdjęcia nr 1 – z 17 czerwca