• Wielka Liga Czytelników

Etap drugi konkursu – test półfinałowy.

1) Termin etapu drugiego (testu półfinałowego) - 14 marca 2024 r.

2) Etap drugi odbywa się w szkole lub bibliotece publicznej bez udziału rodziców i bez dostępu do konkursowej lektury.

3) Test półfinałowy będzie dotyczył znajomości treści książki, wskazanej przez Komitet Organizacyjny, innej dla każdej kategorii.

4) Tytuły książek zostaną udostępnione na stronie konkursu www.wielkaliga.pl.

5) Koordynator Placówki przeprowadza test półfinałowy udostępniony przez Organizatorów.

6) Po przeprowadzeniu testu półfinałowego placówki (szkoły/biblioteki publiczne) uczestniczące w konkursie wyłaniają do etapu ogólnopolskiego maksymalnie po trzech zawodników z każdej kategorii (kl. 1–3, kl. 4–6 i kl. 7–8), którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście półfinałowym, ale nie mniej niż 80% punktów.

7) W przypadku trudności w wyłonieniu zwycięzców na skutek równej liczby punktów, Koordynator Placówki przeprowadza dogrywkę (ustną lub pisemną).

Koordynator Placówki do 5 kwietnia 2024 r. na platformie WLC:

a) wprowadza wartości procentowe uzyskanych przez uczniów punktów z testu półfinałowego;

b) zaznacza zwycięzców etapu drugiego (maksymalnie trzech z każdej kategorii), którzy uzyskali największą liczbę punktów (minimum 80% punktów) z testu półfinałowego.

9) Zwycięzcy etapu drugiego tworzą drużynę (od 1 do 3 uczniów) reprezentującą daną placówkę w trzecim (ogólnopolskim) etapie konkursu.

Książki konkursowe

1. Klasy 1 – 3 “Mania dziewczynka inna niż wszystkie”, Julia Grodek, Warszawa: Zuuzu Toys
            2. Klasy 4 – 6 “Dynastia Miziołków”, Joanna Olech, Łódź: Wydawnictwo Literatura
            3. Klasy 7 – 8 “Obronić królową”, Barbara Kosmowska, łódź: Wydawnictwo Literatura
          • Kontakt z sekretariatem szkoły

• Ze względu na trwające prace remontowe w dniach 22.01.-25.01.2024 jesteśmy tylko dostępni pod telefonem komórkowym 797 945 936.

Za utrudnienia przepraszamy

• Ferie zimowe

• Ferie trwają od 15.01.2024 r. do 26.01.2024 r. Życzymy samych pięknych i radosnych chwil, wielu spotkań z przyjaciółmi oraz odpoczynku! Do zajęć lekcyjnych wracamy 29. 01. 2024 r.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Czytam i ilustruję baśnie"

• Uroczyste wręczenie nagród

Laureatom konkursu

Czytam i ilustruję baśnie

Konkurs Czytam i ilustruję baśnie odbywa się w naszej szkole cyklicznie. Jest to konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas 1 –3. Zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. W tym roku wzięło w nim udział 33 uczniów. Dzieci wykonywały prace, dowolną techniką do baśni
            H. Ch. Andresena “Królowa Śniegu”. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Dyplomy każdego ucznia zostały zilustrowane jego własną pracą konkursową. Prace zostały zaprezentowane na gazetce ściennej i na Facebooku biblioteki szkolnej.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych.

• Mała książka – wielki człowiek

Nasza szkoła uczestniczy w największym w Polsce i Europie programie promującym czytelnictwo wśród dzieci,  już od siedmiu lat organizowanym przez Instytut Książki i finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcję tę w naszej szkole prowadzą nauczyciele bibliotekarze. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie z klas pierwszych otrzymali w tym tygodniu książki pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa  pisarki Justyny Bednarek oraz broszury dla rodziców pt. ”Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

Zapraszamy na stronę internetową: www.wielki-człowiek.pl

• "Być jak Ignacy"

• "Być jak Ignacy"- Energia elektryczna, dzieci zapoznały się z pojęciem turbiny wiatrowej, energii elektrycznej oraz wykonały wiatraczki.

• Nasza biblioteka

Czytanie to dopiero początek przygody!

Przeczytana historia kiełkuje w głowie jak ziarenko. Inspiruje do twórczych zabaw, do wspaniałych rozmów, ciekawych rozważań, w rezultacie przyczynia się do wielu wspaniałych odkryć. To zupełnie nowa przygoda!

Instytut Książki

Czytające dzieci są bardziej twórcze i pomysłowe, bo czytanie wyrabia zdolność do tworzenia rzeczy nowych, oryginalnych, odbiegających od tego,co znane. (…) Czytanie pozwala wyjść poza horyzont własnych doświadczeń, rozwija umiejętność rozumienia innych ludzi, ich emocji i uczuć, ich sposobu myślenia i motywów działania, kształtuje zdolność do współodczuwania z innymi (…). Czytającym dzieciom obca jest obojętność wobec dobra i zła, bliskie za to są im takie wartości jak odpowiedzialność, uczciwość i sprawiedliwość.

G. Leszczyński

W ostatnich miesiącach 2023 roku biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad dwieście nowych książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to publikacje przeznaczone dla każdej grupy wiekowej naszych uczniów. Czytelnicy mogą wypożyczyć nowe bajeczki, opowiadania, komiksy, powieści przygodowe, fantastyczne, pozycje z literatury faktu, a także pięknie wydane lektury szkolne. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z nowymi publikacjami. Życzymy wspaniałych odkryć i przeżyć oraz ciekawych refleksji podczas lektury książek.