• „Się gra się ma… Odlotowy Playroom”
     • „Się gra się ma… Odlotowy Playroom”

     • Drodzy nauczyciele, rodzice i uczniowie w tym roku świetlica szkolna bierze udział w Konkursie „Się gra się ma… Odlotowy Playroom”. Do wygrania są  gry edukacyjne oraz stworzenie sali gier. Do 19 listopada 2018 r. można głosować na naszą świetlicę – codziennie można oddać jeden głos. W imieniu nauczycieli świetlicy oraz uczniów korzystających ze świetlicy prosimy o głosowanie !!!

      Link do strony: https://www.siegrasiema.com/swietlice/141

      W Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie są dwie świetlice dla klas młodszych (I-III) oraz starszych (IV-VIII). Świetlice zorganizowane są dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców/opiekunów oraz dojazdy autobusem szkolnym. Dzieci przebywają wiele godzin w świetlicy, dlatego jest ona przedłużeniem działalności wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej. W świetlicy realizowane są różne zajęcia tematyczne. Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Do tego potrzebne są atrakcyjne materiały dydaktyczne, gry edukacyjne oraz przyjazne otoczenie, które sprzyja prawidłowemu rozwojowi dzieci. Chcielibyśmy, aby czas spędzony w świetlicy przynosił dzieciom wiele radości i uśmiechu. Codziennie korzysta z tego miejsca ponad setka uczniów. Dobrze wyposażona świetlica, jeszcze lepiej przysłuży się dzieciom.

    • “Tędy Przeszła Warszawa”
     • “Tędy Przeszła Warszawa”

     • W dniu 30.09.2018 roku uczniowie klas siódmych, ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum razem z opiekunami: Panią Małgorzatą Szmyt, Panią Elżbietą Szumiło-Żak i Panem TomaszemMarchalewskim wzięli udział w Obchodach Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc.

      Nasi uczniowie na kilka godzin zostali rekonstruktorami. Specjalnie przebrani i ucharakteryzowani zagrali wypędzoną ludność powstańczej Warszawy. Każdy z rekonstruktorów miał swoją postać. Było zagubione rodzeństwo, sanitariuszki pomagające chorym, matki szukające swych dzieci, wujek rozdzielony przez Niemców ze swoim siostrzeńcem, nawet dzieci z ewakuowanego z Warszawy sierocińca. Wszyscy byli przerażeni, smutni, zmęczeni... Niektórzy pocieszali i podnosili na duchu idących obok towarzyszy niedoli. Większość prosiła o wodę i żywność mijane osoby. Wiele osób modliło się bo właśnie modlitwa i wiara dawała im siłę i nadzieję. Dwóch chłopców z naszej szkoły (Jerzy Kosiaty oraz Mateusz Heinzelman) wcieliło się w rolę mężczyzn, którym udało się uciec z tłumu pędzonych przez nazistów warszawiaków. Wskoczyli oni na wóz, którym okoliczni chłopi przywieźli wymęczonej wielogodzinnym marszem i głodnej ludności cywilnej owoce oraz jarzyny i nie zauważeni przez Niemców odjechali.

      Rekonstruktorzy przeszli ulicami Pruszkowa w Marszu Pamięci “Tędy Przeszła Warszawa”. Marsz rozpoczął się na Placu przed Kościołem Św. Kazimierza, a zakończył na terenie dawnego obozu przejściowego. Na pruszkowskim Żbikowie miała miejsce inscenizacja obozowej segregacji, podczas której Niemcy dzielili ludzi na zdolnych i niezdolnych do pracy oraz wyłapywali powstańców. Nasi uczniowie w pełni oddali grozę, paniczny strach, lęk o przyszłość swoją i najbliższych w tamtej trudnej sytuacji.

      Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i godne upamiętnienie wydarzeń z 1944 roku. Zapraszamy również do udziału w przyszłym roku.

       

      Elżbieta Szumiło-Żak

      GALERIA

    • ,,Jesteś Widoczny jesteś bezpieczny''
     • ,,Jesteś Widoczny jesteś bezpieczny''

     • ,,Jesteś  Widoczny  jesteś bezpieczny''

      W dniu 9 października 2018r. w  godz. 8.30-12.30 przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie  została zorganizowana impreza w ramach kampanii społecznej,, Jesteś widoczny jesteś bezpieczny" w Szkole Podstawowej nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie ,w której wzięło udział 251 uczniów klas IV-V.

      Wszyscy uczestnicy wdzieli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo.

      Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo -oddechowej. Podczas imprezy wszyscy uczniowie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

      GALERIA

     • Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców cz.III Nastolatek

     • Dni wolne od zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2018/2019

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 zostały ustalone nastepujące dni wolne od zajęć edukacyjnych:

      1) 2 listopada 2018 r. (piątek) - Dzień Zaduszny

      2) 10 kwietnia 2019 r. (środa) - egzamin gimnazjalny (część huamnistyczna)

      3) 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) - egzamin gimnazjalny (część matematyczno-przyrodnicza)

      4) 12 kwietnia 2019 r. (piątek) - egzamin gimnazjalny (język obcy nowożytny)

      5) 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) - egzamin ósmoklasisty (język polski)

      6) 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) - egzamin ósmoklasisty (matematyka)

      7) 17 kwietnia 2019 r. (środa) - egzamin ósmoklasisty (język obcy nowożytny)

      8) 2 maja 2019 r. (czwartek) - Święto Flagi Narodowej

      W dni wolne od zajęć edukacyjnych szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy. Oddziały przedszkolne pracują według stałego harmongramu.

      Anna Kurman,
      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie

     • Spotkanie informacyjne dla Rodziców ósmoklasistów

     • Szanowni Państwo,

      Zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone zasadom organizacji i przebiegu sprawdzianu ósmoklasisty w kwietniu 2019 r. Termin: 27 września 2018 r. (czwartek), godz. 18.00, w holu szkoły.

    • Podręczniki i ćwiczenia 2018/2019
     • Podręczniki i ćwiczenia 2018/2019

     • Informujemy, że w zakładce "Podręczniki i wyprawki" znajduje się wykaz podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2018/2019.

     • Wyniki badań przesiewowych słuchu uczniów klasy pierwszej

     • Szanowni Rodzice uczniów klasy pierwszej,

      Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach dostarczył do szkoły wyniki badań przesiewowych słuchu, które przeprowadzono u uczniów na terenie szkoły w dniu 16 marca i 8 czerwca br. Wyniki można odbierać osobiście w sekretariacie szkoły po okazaniu dowodu osobistego.

      Zapraszamy po odbiór wyników.

     • KONTO DO ZWROTU ZA PODRĘCZNIKI :
       
      54 9291 0001 0097 6796 2000 0030
      W dowodzie zapłaty należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł podręcznika za który robiona jest wpłata.
     • Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      uroczyste podsumowanie i zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbywać się będzie w naszej szkole wg następującego harmonogramu:

      • oddziały przedszkolne - 21 czerwca br. (czwartek) o godz. 9.00 w holu szkoły
      • klasy I-III szkoły podstawowej - 22 czerwca br. (piątek) o godz. 9.00 w holu szkoły
      • klasy IV-VII szkoły podstawowej - 22 czerwca br. (piątek) o godz. 10.30 w holu szkoły
      • klasy II-III gimnazjum - 21 czerwca br. (czwartek) o godz. 16.00 w holu szkoły.

      Zapraszamy serdecznie !

     • III miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Żywe obrazy" w Tychach!

      Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w Międzynarodowym Konkursie "Żywe obrazy".

      W tym roku p. Bogusia Niemirowska wraz z uczniami przygotowywała "ożywione" dzieło A. Gierymskiego "W altanie".

      Po głosowaniu na Facebooku okazało się, że zdobyliśmy PIERWSZE miejsce w plebiscycie publiczności.

      W klasyfikacji ustanowionej przez Jury zdobyliśmy 3 miejsce.

      Brawo dla wszystkich artystów i p. Bogusi!

      GALERIA

     • Lekcje żywej historii z Grupą Historyczną „Zgrupowanie Radosław”

       

      W tym roku 25 maja minęła 70. rocznica śmierci Żołnierza Niezłomnego Rotmistrza Witolda Pileckiego. Nasza Szkoła włączyła się do ogólnopolskich obchodów tego święta.

      Warto wspomnieć, że w zeszłym roku uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie „Rtm. Pilecki – żołnierz-bohater-patriota”. Czworo uczniów przygotowywanych przez polonistkę Iwonę Artowicz-Skowrońską wzięło udział w konkursie literackim, który stanowił główną część projektu.

      Poloniści i historycy w Szkole Podstawowej nr 1 ściśle ze sobą współpracują. Na języku polskim gimnazjaliści z klasy III A i IIIB obejrzeli dokument fabularyzowany w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego oraz zapoznali się z fragmentami „Raportu Witolda” autorstwa Witolda Pileckiego.

      Nauczycielki historii, panie Małgorzata Szmyt i Elżbieta Szumiło-Żak, zaprosiły Grupę Historyczną „Zgrupowanie Radosław”, która przybliżyła uczniom szkoły podstawowej sylwetkę tego niezwykłego człowieka.

      Lekcje żywej historii odbyły sie 25 maja i 8 czerwca i wzięło w nich udział 14 klas szkoły podstawowej (kl. IV-VI). Uczniowie wysłuchali lekcji na temat działań Polaków w czasie II wojny światowej, o podziemnej walce z okupantem, ze szczególnym uwzględnieniem dokonań Witolda Pileckiego. Dowidzieli się o Jego życiu, zasługach dla kraju oraz o bohaterskiej misji w obozie Auschwitz.

      Wszyscy uczestnicy z zapałem słuchali pana Rafała Dobrowolskiego ze „Zgrupowania Radosław” Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć broń z tamtych czasów, a pod koniec lekcji również wziąć ją do ręki.

      Na zakończenie cyklu spotkań Pani Dyrektor Anna Kurman wręczyła panu Rafałowi Dobrowolskiemu  pamiątkowy dyplom oraz bukiet kwiatów.

      Dziękujemy za bezcenne chwile patriotyzmu Grupie Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, która przeprowadziła wszystkie lekcje bezpłatnie.

      Wierzymy, że to nie było nasze ostatnie spotkanie. Wszak przed nami wiele patriotycznych wydarzeń godnych upamiętnienia.

      Tekst opracowała Iwona Artowicz-Skowrońska (SP1), zdjęcia wykonał Kamil Krzemiński z kl. IIIA

      GALERIA

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
   • sp1@brwinow.pl
   • sp1@brwinow.pl
   • Tel.: 0 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat 61 - FAX 63 – Pokój nauczycielski 65 - Kadry, sprawy administracyjno-gospodarcze 69 - Portiernia 76 – Pedagog 76 – Psycholog 72- Kierownik stołówki 73 - Pielęgniarka 101 - Oddział przedszkolny (tzw. świetlica) 105 lub 106 - Świetlica szkolna 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa) Faks: 22 739 51 61
   • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11
   • Anna Kurman
   • Bożena Kruszewska
   • Dorota Targońska
  • Logowanie