• Dzień otwarty 13 grudnia 2018 r. - oceny przewidywane

     • Szanowni Rodzice,

      przypominamy, że w czwartek 13 grudnia 2018 r. w godz. 17.00 - 20.00 odbędzie się Dzień otwarty. Nauczyciele przedmiotów i wychowawcy przekażą uczniom i rodzicom informacje o przewidywanych śródrocznych (za I półrocze) ocenach zachowania i z przedmiotów.
      Spotkania z wychowawcami kl. IV-V odbędą się o godz. 17.00, z wychowawcami klas VI-VIII i kl. III gimnazjum odbędą się o godz. 18.00.

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

     • W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

       W holu głównym sprzedawane były wszelkiego rodzaju  ozdoby świąteczne (kolorowe bombki, cudne aniołki, łańcuchy, pomysłowe stroiki) oraz inne artykuły rękodzielnicze. Można było również zakupić lukrowane pierniczki, a także pyszne ciasta i sałatki, a nawet gorący barszczyk i bigos.

      Na pierwszym piętrze odbywał się „targ przydasiów”, na którym uczniowie sprzedawali swoje niepotrzebne zabawki, książki, maskotki.

      Podczas kiermaszu odwiedził nas święty Mikołaj wraz z elfami. Odbył się też koncert kolęd i pastorałek. Niektóre wykonane zostały w języku hiszpańskim.  Mogliśmy też obejrzeć świąteczne przedstawienie przygotowane przez wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej.

      Wspaniałą atrakcja okazało się koło fortuny. Można było wygrać ciekawe nagrody. Najwięksi szczęśliwcy zdobyli bilety do sali zabaw czy siłowni.

      W  dwóch salach lekcyjnych miały miejsce  prezentacje nowoczesnych metod nauczania, podczas których nauczyciele  demonstrowali   możliwości programu edukacyjnego Corinth.  Jedna z prezentacji odbyła się na monitorze interaktywnym, zakupionym niedawno przez Radę Rodziców.  

      Oprócz pokazu, odbyły się  również  ciekawe warsztaty rękodzieła.

       Na koniec pani dyrektor Anna Kurman  podziękowała wszystkim za przybycie i w świątecznym nastroju zakończyliśmy kiermasz.

       Do zobaczenia za rok!

       

      Ola Pękala 6b

     • Warsztaty plastyczne podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego

     • Szkoła na miarę XXI wieku

     •  

                  8 grudnia, w naszej szkole, w sali nr 22 i 24, podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, odbyła się prezentacja nowoczesnej aplikacji edukacyjnej Corinth. Dzięki zintegrowaniu aplikacji z tablicami interaktywnymi można w pełni wykorzystywać jej ogromne możliwości. Corinth zawiera bibliotekę  ponad 1300 naukowych modeli 3D, stworzonych po to, by uczniowie mogli lepiej zrozumieć procesy w otaczających ich świecie, także  dostrzec obiekty niewidoczne gołym okiem. Modelami można operować za pomocą dotyku, podświetlać wybrane elementy, zaglądać do struktur widzianych dotychczas tylko przez mikroskop.  Dodatkowym atutem jest funkcja rozszerzonej rzeczywistości  oraz możliwość wykorzystania jego modeli 3D w prezentacjach i dokumentach tworzonych w MS Office. Aplikacja Corinth niewątpliwie uatrakcyjni zajęcia lekcyjne z biologii i przyrody oraz zafascynuje światem przyrody. W bardzo nowatorski oraz ciekawy sposób pozwoli naszym uczniom zrozumieć wiele pojęć i zagadnień. Docelowo program może być wykorzystywany na lekcjach: biologii, chemii, fizyki, geografii, edukacji dla bezpieczeństwa oraz matematyki.

      Zakupu dokonała Rada Rodziców ze swoich środków oraz z wpłat 1% podatku PIT za 2017 r., który zbierała dla szkoły Fundacja Audemus Audire. Dziękujemy!

       

      Małgorzata Korpal

     • "Paczka dla Kombatanta"

     • "Paczka dla Kombantanta" z Lwowa i rodaków z wileńszczyzny i obwodu lwowskiegoo

    • #RazemNaŚwięta - wolontariat w naszej szkole
     • #RazemNaŚwięta - wolontariat w naszej szkole

     • Działania w naszej szkole:

      - zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie (w obwodzie lwowskim) i na Litwie w Wilnie (i okolicach) prowadzona już po raz 11. z inicjatywy prezesa warszawskiego obwodu Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" ppłk. Waldemara Kruszyńskiego;

      - zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Milanówku prowadzona przez wychowawców i dzieci ucześzczające do świetlicy szkolnej;

      - organizacja Kiermaszu Bożonarodzeniowego w dniu 8 grudnia br. -  imprezy integracyjnej dla całej społeczności szkolnej. 

     • Zapraszamy !

     • Dwa plakaty - jedno wydarzenie! Nieważne, który bardziej Ci się podoba. Ważne, żebyś przyszedł do nas w sobotę 8 grudnia br. - z rodziną lub znajomymi i wspaniale się bawił ! Zapraszamy serdecznie !

     • PROMOCJA CZYTELNICTWA

     •  

      Uczniowie klas drugich wzięli udział w  konkursie na hasło promujące czytelnictwo. Wykonane przez nich prace zachęcają do odwiedzania biblioteki oraz czytania książek. Najciekawsze hasła można obejrzeć na gazetce znajdującej się na szkolnym korytarzu.

      Warto posłuchać rad naszych młodych czytelników.

      Biblioteka, biblioteka, to wspaniałe miejsce dla każdego człowieka. Czy on mały, czy on duży, książka zawsze mu posłuży. (Oskar Goliasz kl. II b)

      Zamiast marnować czas w Internecie, spędź go pożytecznie w szkolnej bibliotece.  (Franciszek Zieliński kl. II c)

      Czas ucieka, a książka na Ciebie czeka. (Aleks Drapała kl. II b)

      Czytaj, a poznasz cały świat. (Franek Skupio kl. II a)

      Książki czytaj, to dobry zwyczaj.

      Czytaj książki, bo to wiedzy zalążki. (Sebastian Gorbaszewicz kl II a)

       

      Zespół ds. promocji czytelnictwa

     • Andrzejki 2018

     • Dnia  29 listopada na małej Sali gimnastycznej odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w barwnych różnorodnych strojach uczestniczyły w tańcach i konkursach zorganizowanych  przez  prowadzące roztańczone Panie  Kikę i Agę. W rytm skocznej muzyki wszystkie dzieci bawiły się doskonale, a uśmiech nie znikał z twarzy.

     • SUKCES NASZEJ UCZENNICY!!!

     • Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w konkursie wiedzy o Szkocji – IX Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Celtic Contest 2018, który organizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 w Milanówku. Co roku nasi uczniowie zajmują wysokie lokaty w owym konkursie. W tym roku nie było inaczej. Nasza szkołę  reprezentowała

      EMILIA KOWALSKA-OGANESIAN  z klasy IIIB

      gimnazjum, która otrzymując 47 punktów na 50 możliwych zajęła    I MIEJSCE. W nagrodę  uczennica otrzymała bon na 200 zł do księgarni, słownik Oxford Wordpower, książkę o Australii i Nowej Zelandii  oraz  pamiątkowy dyplom.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Ćwiczenia przeciwpożarowe w Szkole Podstawowej nr 1

     • W dniach 27,28, 29.11.2018r o godz. 10.00 odbyły się

       na terenie  obiektu Szkoły Podstawowej nr 1 ćwiczenia  doskonalące, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Brwinowa. Ćwiczenia dotyczyły  zagadnienia związanego z prowadzeniem działań ratowniczo-gaśniczych podczas zdarzeń w obiektach zaliczanych do kategorii zagrożenia ludzi ZL III wraz pomieszczeniami technicznymi. W ćwiczeniach udział wzięli niektórzy pracownicy szkoły. Celem ćwiczeń było zapoznanie się z charakterystyką pożarową  budynku, specyfikacją występujących zagrożeń pożarowych, rozmieszczeniem hydrantów, drogami pożarowymi, jak również możliwościami rozwinięć bojowych w przypadku wystąpienia zagrożenia w obiekcie szkoły podstawowej.

     • Spotkanie MKO z rodzicami ósmoklasistów i gimnazjalistów w sprawie egzaminu i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych 2019/2020

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie przypominamy, że we wtorek 27 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w Sali Koncertowej Centrum Kultury w Żyrardowie przy Placu Jana Pawła II odbędzie się spotkanie przedstawicieli kuratorium z rodzicami poświęcone: egzaminowi ósmoklasisty, rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgminazjalnych 2019/2020 oraz zadaniom szkoły związanymi z kształceniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

      Tego samego dnia są zaplanowane spotkania również z dyrektorami szkół. Informacje otrzymane od przedstawicieli kuratorium przekażemy Państwu na spotkaniach przed egzaminami (przełom lutego i marca 2019 r.)

     • MATPLANETA W SP 1 W BRWINOWIE

     •  

      Rozwijające zajęcia z matematyki i logiki. Inne niż w szkole.

      Działające grupy:

      Euler I                   IV-V klasa           czwartki               godz. 16:00-17:40

      Pascal II               II klasa                  czwartki               godz. 17:40-19:20

      Pascal I                 I klasa                   piątki                    godz. 16:30-18:10

       

      Zajęcia odbywają się w sali nr 9 na antresoli. Kontakt: pruszkow@matplaneta.pl, tel. 660 110 788

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
   • sp1@brwinow.pl
   • sp1@brwinow.pl
   • Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat 63 – Pokój nauczycielski 62 - Kadry, sprawy administracyjno-gospodarcze 69 - Portiernia 76 – Pedagog 76 – Psycholog 72- Kierownik stołówki 73 - Pielęgniarka 101 - Oddział przedszkolny (tzw. świetlica) 105 lub 106 - Świetlica szkolna 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa) Faks: 22 739 51 61
   • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11
   • Anna Kurman
   • Bożena Kruszewska
   • Dorota Targońska
  • Logowanie