Menu

 • Szydełkowa Szopka Babci Klary

  18 grudnia zagościł u nas wędowny teatr lalek " Małe Mi " ze swoim przedstawieniem nawiązującym do Świąt Bożegonarodzenia . Przedstawiane sceny w ciepły i fantastyczny sposób pełne   humoru  podbiły serca naszej szkolnej publiczności .

  Obok aktorów udział brały wyczarowane z włóczki postacie ; Dzieciątko Jezus , Maryja, Józef , Trzej Królowie , pasterze , zwierzęta a także Aniołowie.

  Aktorzy ożywili postacie z przed 2 tysięcy lat  , poprzez opowieści , pastorałki i kolędy śpiewane razem z naszymi dziećmi

  Przedstawienie obejrzały nasze dzieci ze szkoły z klas 0 - 4

 • Wszystkim Uczniom i Rodzicom oraz Nauczycielom życzymy wspaniałej zabawy i udanego wypoczynku !
  Wszyscy pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa - więcej informacji na stronie kuratorium oświaty:

  http://kuratorium.waw.pl/pl/dyrektor-i-nauczyciel/organizacja-wypoczynku/wypoczynek

   

 • Teatr szkolny przedstawia

  MŁODZIEŃCZE IMPRESJE

  czyli zbiór mniej i bardziej życiowych historii

  udział biorą: uczniowie naszej szkoły

  reżyser: Paweł Remez 

 • Konkursy szkolne dla uczniów kl. IV-VII SP i gimnazjum w II półroczu

  Drodzy Uczniowie,

  Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna ogłasza konkursy, które prowadzone będą w II półroczu.

  Pierwszy konkurs zatytułowany "Złap mnie na czymś dobrym" jest adresowany do całych klas - jego celem jest budowanie atmosfery na lekcjach ułatwiającej przyjemne i efektywne uczenie się. Szczegóły znajdziecie w regulaminie na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycielskim oraz tutaj: zlap_mnie_na_czyms_dobrym.pdf

  Drugi konkurs zatytułowany "MATEMATYKA+" jest adresowany do każdego ucznia - jego efektem ma być poprawa indywidualnych wyników z matematyki. Konkurs będzie prowadzony w dwóch kategoriach: pierwsza dla uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji półrocznej uzyskali z matematyki ocenę w przedziale 1-4, druga kategoria dotyczy uczniów, którzy uzyskali ocenę 5 lub 6. Szczegóły znajdziecie w regulaminie na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycielskim oraz tutaj: Regulamin_matematyka_.pdf

  Zachęcamy do udziału ! Nagrody i osobista satysfakcja czekają na zwycięzców !

 • Zebrania z rodzicami na zakończenie I półrocza - 9 i 11 stycznia 2018 r.

  Szanowni Rodzice,

  uprzejmie przypominamy i zapraszamy na zebrania podsumowujące osiągnięcia dzieci w I półroczu r. szk. 2017/2018:

  9 stycznia 2018 r. (wtorek)
  - o godz. 18.00 - spotkania z wychowawcami kl. I-III szkoły podstawowej,

  11 stycznia 2018 r. (czwartek)
  -
  o godz. 17.00 - spotkania z wychowawcami kl. II-III gimnazjum,
  - o godz. 18.00 - spotkania z wychowawcami kl. IV-VII szkoły podstawowej.

 • Spotkanie dzieci z IIIe ze strażakami.

  Dziękujemy panu Piotrowi Kur panu Michałowi Damaziakowi, że znaleźli czas dla uczniów. Spotkanie z Panami było skarbnicą wiedzy. Pamiętamy piękne podsumowanie naszego spotkania cyt pamiętajcie, że w każdej akcji ratowaniczej człowiek jest najważniejszy. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo i badźcie rozważni.

  Galeria

 • Hej kolęda, kolęda…….

  22 grudnia klasa 3F z wychowawczynią przedstawiła Jasełka, dla klas I-III. Po lekcjach odbył się występ dla Rodziców oraz wspólna Wigilia. Mali artyści ubrani byli w barwne stroje, odważnie występowali, deklamując wiersze i śpiewając kolędy i pastorałki. Na zakończenie uczniowie wręczyli bliskim samodzielnie wykonane piękne choinki.

  GALERIA

 • Projekt "Ścieżka edukacyjno - zawodowa" dla kl. VII SP oraz II i III gim.

  Szanowni Rodzice, Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum,

  Gmina Brwinów i nasza szkoła będą realizować projekt "Ścieżka edukacyjno-zawodowa" skierowany do uczniow klas VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum. Celem projektu jest wpieranie uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. W ramach projektu każda klasa będzie miała zorganizowane zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym w wymiarze po 1 godzinie w miesiącu. Zajęcia będą się odbywały bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych i będą prowadzone przez zewnętrznych specjalistów (psycholog i doradca zawodowy). W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia rozpoczną się po feriach zimowych. Poniżej znajdują się linki do deklaracji uczestnictwa oraz oświadczenia uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy uczeń otrzyma dzisiaj (21.12.2017 r.) obydwa dokumenty - bardzo prosimy, aby wypełnione i podpisane przez rodziców zostały przyniesione do sekretariatu szkoły do 28.12.2017 r. Jeżeli nie będą mieli Państwo możliwości dostarczyć dokumentów osobiście prosimy o przesłanie ich e-mailem na adres: sp1@brwinow.pl lub potwierdzić udział, a dokumenty dostarczyć 2 stycznia 2018 r.

  deklaracja_Sciezka_edukacyjno-zawodowa.doc

  oswiadczenia_dane_osobowe_Sciezka_edukacyjno-zawodowa.doc

  Zapraszamy do skorzystania z tej atrakcyjnej i bardzo wartościowej oferty !

 • Ostrzeżenie przed chorobą - Afrykański pomór świń (ASF)

  Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły,

  w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo przekazujemy Państwu informacje od Mazowieckiego Kuratora Oświaty o groźnej chorobie jaką jest Afrykański pomór świń (ASF). Jest to szybko szerząca się choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Najczęstszą przyczyną zakażenia zwierząt jest bezpośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi lub zakażonymi odpadkami żywnościowymi. Przypominamy o zakazie wyrzucania resztek jedzenia do lasów oraz niedokarmiania dzikich zwierząt. Więcej informacji znajdziecie Państwo w ulotce przygotowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie: afrykanski_pomor_swin_ulotka_informacyjna.pdf

 • Warsztaty matematyczne "Wyrównywanie umiejętności"

  Informacja dla młodzieży i rodziców

  Kochani uczniowie- wychodząc Wam naprzeciw chcemy zaproponować warsztaty matematyczne pod tytułem "Wyrównywanie umiejętności" - abyście mogli lepiej poznać i polubić tę królową nauk - bez stresu i bez oceniania.

  Warsztaty poprowadzą nauczyciele spoza szkoły, w co drugą sobotę, od lutego do czerwca 2018 r.

  Na podstawie anonimowych ankiet ankieta_anonimowa.pdf, które przeprowadziła Rada Rodziców, wiemy, że jest duże zainteresowanie udziałem w tym projekcie.

  Kilka dni temu otrzymaliście więc deklarację deklaracja_-_matematyka.pdf, w której prosimy Rodziców o zgłaszanie dzieci do udziału w zajęciach. Na ich podstawie będziemy mogli opracować i przekazać do informacji harmonogram warsztatów (terminy i godziny zajęć dla poszczególnych grup wiekowych). Deklaracje zbieramy do 22 grudnia 2017 r. (proszę przekazać je wychowawcy).

  Warsztaty na poziomie podstawowym (obejmujące wiedzę z programu nauczania) będą finansowane przez szkołę.
  Warsztaty na poziomie roszerzonym (obejmujące wiedzę wykraczającą poza program nauczania) będą finansowane przez Radę Rodziców.

  Zapraszamy do udziału !

  Rada Rodziców i Dyrekcja szkoły

 • W dniu 1 grudnia 2017 odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas szóstych pt. "Debata". Program promował postawy i kształtowanie umiejętności zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży. Dostarczył  uczestnikom rzetelnej wiedzy na temat środków psychoaktywnych, odpowiedniej dla ich etapu rozwoju. Uświadomił natychmiastowe i odroczone konsekwencje używania alkoholu. W spotkania wzięło udział 55 uczniów oraz z5 nauczycieli.
 • W dniu 28 listopada 2017r. kl.1 c i 1 b wyjechały na wycieczkę do Muzeum w Łowiczu.Zwiedzaliśmy wspaniałą wystawę regionalnych strojów ludowych, wysłuchaliśmy historii zamku w Łowiczu. Zwiedzaliśmy skansen z przepięknymi drewnianymi figurami. Kolorowe postacie poruszały się w rytm ludowych pieśni. Zarówno dorośli jak i dzieci nie mogły oderwać od nich oczu. Uczniowie brali również udział w warsztatach. Powstały na nich barwne pawie oczka. Na koniec wszyscy upiekli kiełbaski przy ognisku. Pomimo zimnej aury humory i apetyty dopisywały.
 •  Od Świętego Mikołaja do Santa Clausa

  Dziś dzień obdarowywania się prezentami ,,Mikołajki”. Warto przypomnieć skąd tak naprawdę wywodzi się ta miła tradycja. Zachęcamy do zapoznania się lub do odświeżenia wiadomości o tym zacnym biskupie urodzonym w 280 roku, który został świętym.

  Uczniowie klasy IIIe SP dostali bardzo oczekiwane prezenty.  Zresztą sami zobaczcie.

  GALERIA

 • Łukasz Kalinowski oraz

  Szymon Woszczek

  uczniowie klasy IIIc zajęli II miejsce w VIII Edycji  Powiatowego Konkursu Wiedzy o Szkocji Celtic Contest 2017, który odbył się 30.11.2017 w Zespole Szkół Nr 1 w Milanówku. Uczniowie uzyskali po 45 punktów na 50 możliwych. Chłopcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów -100zł i 120zł- do realizacji w księgarni w Milanówku, książki od wydawnictwa Oxford oraz dyplomy laureatów konkursu.

  Maciej Buczak z kl. IIIc zajął VI miejsce i otrzymał książki oraz dyplom.

  Serdecznie gratulujemy!

  GALERIA

   

 • Czytam i ilustruję baśnie

  W listopadzie nauczycielki z Zespołu Humanistycznego - Barbara Zieńsko, Ewa Witych i Małgorzata Ignasiak zorganizowały w bibliotece konkurs literacko-plastyczny dla klas 1-3   na wykonanie ilustracji do wybranej przez dzieci baśni.

  25 listopada br.  komisja konkursowa oceniła prace, biorąc pod uwagę samodzielność wykonania, walory estetyczne, staranność wykonania i oryginalność. 

  Lista laureatów konkursu Czytam i ilustruję baśnie

  I miejsce

  Pola Pawluk I B – Jaś i Małgosia

  Bartosz Łubnicki – I A – Czarnoksiężnik z Krainy Oz

  Ola Kozłowska II B – Trzy małe świnki

  Kinga Naguszewska III B – Brzydkie Kaczątko

  Natalia Jędrowska III B – Calineczka

  Amelka Grossman III C – Roszpunka

  Kamila Świetlik III C – Złota rybka

   

  II miejsce

  Kaja Piotrowska I C – Kopciuszek

  Zosia Puchalska 3 B – Kot w butach

  Ania Godlewska 3 C – Calineczka

  Mieszko Motyl 3 C – Pinokio

  Kalina Barczak III E – Legenda o Smoku Wawelskim

  Ola Kamienowska III F – Kopciuszek

  Weronika Gałaj III F – Czerwony Kapturek

  Gabrysia Kępka III G – Kot w butach

   

  Wyróżnienia

  Helena Ulicka I B – Czerwony Kapturek

  Zofia Łożyńska I B – Mała Syrenka

  Eliza Szarlik I B – Bazyliszek

  Marta Filipowicz I B – Kopciuszek

  Sara Woźniak III C - Janosik

  Iza Ryfa III C – Królewna Śnieżka

  Oskar Zawierucha III C - Janosik

  Oliwia Dzieciątko III D – Roszpunka

  Maciek Kania III E – Czerwony Kapturek

  Ola Witych III E – Calineczka

  Maja Kołodziejczyk III E – Roszpunka

  Tomek Mazurkiewicz III F – Brzydkie Kaczątko

   

  Komisja konkursowa

   

  p. Bogumiła Niemirowska

  p. Anna Policht-Płatek

  p. dyr. Katarzyna Jakubiak

  p. Małgorzata Ignasiak

   

  Dziękujemy uczniom za wszystkie prace i liczny udział w konkursie.  Gratulujemy Wam wyobraźni twórczej i kreatywności.

  Przedstawiamy fotografie prac uczniów, którzy zajęli I miejsce w konkursie.

  GALERIA

 • Akcja charytatywna "Lwów 2017 - paczka dla kombatantów i rodaków mieszkających na Ukrainie

  Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Uczniowie naszej szkoły,

   Już po raz 10. Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” Obwód Warszawa - kombatancka organizacja podziemia niepodległościowego z okresu II konspiracji i współpracujące z nią szkoły organizują przed Świętami Bożego Narodzenia akcję „Paczka dla kombatanta ze Lwowa oraz Polaków z obwodu lwowskiego”.
  Akcja polega na zbiórce i przygotowaniu jednakowych paczek żywnościowych, przewiezieniu ich do Lwowa, a tam przekazaniu kombatantom i ich rodzinom. Paczki przewożą do Lwowa wychowawcy szkół, przedstawiciele młodzieży, Zrzeszenia WiN we współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz konsulatem polskim we Lwowie.
  Kresowym Polakom, zwłaszcza dzisiaj, kiedy trudna sytuacja międzynarodowa pogorszyła warunki życiowe na Ukrainie, potrzebna jest nasza pomoc. Szczególnie oczekują jej ludzie w podeszłym wieku i najczęściej chorzy.  Ofiarność, jaką możemy się wykazać, nie jest dla Nas zbytnim obciążeniem, a dla kombatantów, ich rodzin i coraz mniejszej liczebnie tamtejszej Polonii, jest materialnym świadectwem, że Polska o nich pamięta!
  Jeżeli chcesz pomóc kombatantom i Polonii ze Lwowa, Stryja, Drohobycza i Borysławia i innych miejsc przygotuj paczkę (według wykazu) i przekaż p. Agnieszcze Adamczyk lub p. Krzysztofowi Michalakowi. Paczki przygotowujemy do 25 listopada br.
   

   

  Byłoby zasadne, aby każda paczka zawierała następujące produkty:

   - 1 kg ryżu

   - 1 kg kaszy

   - 1 kg mąki

   - 1 kg cukru

   - 1l oleju kujawskiego  

   - 0,5 kg makaronu

   - 4 konserwy mięsne lub 2 większe (np. szynka)

   - puszka ananasów

   - puszka brzoskwiń

   - kostki rosołowe (np. Knorr)

   - czekolada duża

   - ptasie mleczko

   - ciastka (np. delicje lub jeżyki)

   - kakao

   - kawa rozpuszczalna

   - opakowanie herbaty ( np. w saszetkach)

  ewentualnie konserwy rybne.

   

  Do paczki dobrze byłoby dołączyć opłatek i życzenia świąteczne z podpisami ofiarodawców.

   

  Dziękujemy za każdą okazaną pomoc,

   

  ppłk Waldemar Kruszyński - prezes Zrzeszenia WiN Warszawa
  Anna Kurman - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brwinowie
  05-840 Brwinów
  ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11
 • Tel.: 0 22 729 59 60
  Numery wewnętrzne:
  61 - FAX
  63 – Pokój nauczycielski
  70 – Pedagog
  71 – Psycholog
  73 – Pielęgniarka
  105 lub 106 – Świetlica klas I- III
  72- Kierownik stołówki
  65 – Kadry
  69 - Recepcja
  60 – Sekretariat Szkoły

  Faks: 22 739 51 61