• Etyka

• Drodzy uczniowie. Oto zadania i materiały na kolejne tygodnie zdalnej nauki.

Proszę wybrać jeden, maksymalnie dwa tematy do realizacji.

1. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Kiedy wiem, że to, co mam mi wystarcza?

Link

2. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Nie ma róży bez kolców?

Link

3. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Czy stać nas jeszcze by myśleć o drugim człowieku?

Link

4. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Co jeszcze utrudnia kontakt z drugim człowiekiem?

Link

5. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Na ile mogę zbliżyć się do drugiej osoby?

Link

6. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Mylić się, jest rzeczą ludzką czyli o nawykach.

Link

7. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Ostrzeżenie przed pochopną oceną drugiego człowieka.

Link

8. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Jak zachować ostrożność i uniknąć pochopnego osądzania?

Link

9. Temat: Święto rodzinne – Dzień Mamy.

Wykonaj rysunek laurkowy dla swojej mamy – możesz zawrzeć wydarzenie, które jest Tobie szczególnie drogie.

10. Po wysłuchaniu bajki filozoficznej postaraj się sformułować morał oraz wykonać rysunek.

Temat: Czy rzeczywiście nie ma sytuacji bez wyjścia?

Link

11.-12. Temat: Morał wokół nas – nasze przykłady.

Wykonaj rysunek ostatnio zasłyszanej bajki, legendy, opowieści.

Postaraj się wykonać doń rysunek i sformułować morał.

Może jakieś wydarzenie z Twojego życia niesie taki morał?

13. Temat: Bezpieczeństwo w trakcie wakacji.

Wykonaj rysunek prezentujący wybraną sytuację niebezpieczną w trakcie wakacji oraz drugi rysunek, w której pokazujesz jak jej uniknąć.