• TEAMS

• Logowanie do Office 365:

W celu zalogowania do Office 365 proszę wpisać w przeglądarce adres portal.office.com lub kliknąć w link:

Office 365

Jeśli ktoś z Państwa posiada już konto Office 365 (prywatne, służbowe z pracy  lub komercyjne) to nie pozwala ono na uczestniczenie w lekcjach on-line w SP1 Brwinów. Należy wylogować się z konta prywatnego klikając prawym klawiszem myszy w inicjały w górne części okna przeglądarki po prawej stronie a następnie w „wyloguj się”, jak pokazano poniżej.

Jeśli nie macie Państwo innego konta lub wylogowaliście się z już posiadanego to można  zalogować się na konto szkolne postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

W przypadku dalszych problemów można spróbować użyć innej przeglądarki internetowej (Chrome, Mozilla lub Opera)

Instrukcja logowania

1.  Przechodzimy na stronę portal.office.com

2.  Wpisujemy wysłany przez szkołę adres e-mail (nazwa użytkownika)  np. 1c.jan.kowalski@sp1brwinow.pl

3.  Klikamy DALEJ. Jeśli przeglądrka zapyta o typ konta, wstazujemy tak jak na obrazku poniżej.

4. Podajemy wysłane przez szkołę hasło i klikamy Dalej

Otwiera się okno główne pakietu Office 365

Jeśli uczeń posiada własny komputer lub taki, gdzie tylko on będzie korzystał z pakietu Office 365 to można zapamiętać hasło w komputerze i zaznaczyć opcję pokazaną poniżej. Jeśli komputer jest używany przez więcej osób do logowania w pakiecie Office (kilku uczniów w domu) to należy kliknąć NIE.

5. Po zalogowaniu do Office 365 klikamy na ikonkę programu Teams

6. Klikamy w ikonkę „Pobierz aplikację systemu Windows”. Możliwe jest tez korzystanie w wersji internetowej aplikacji, lecz może to ograniczyć funkcje Teams i spowolnić działanie programu.

7. Pobieramy i instalujemy program w komputerze

8. Po zainstalowaniu powtarzamy proces logowania z punktów 2, 3 i 4

Po uruchomieniu aplikacji Teams klikamy w „Zespoły” i wybieramy zespół w którym nauczyciel prowadzi zajęcia.

O wyznaczonej porze rozpocznie się spotkanie z nauczycielem (wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu). Aby wziąć udział w spotkaniu (lekcji) należy wejść w ogłoszenia (domyślnie po wybraniu zespołu otwiera się właśnie to okno) lub w "Kalendarz"

O wyznaczonej porze pojawi się ikona spotkania. Należy kliknąć w Dołącz,  wyłączyć kamerę i poczekać aż nauczyciel rozpocznie lekcję.

Po przyłączeniu się do spotkania pojaw się okno z widocznym paskiem stanu.

Poszczególne ikony pozwalają na (patrząc od lewej)

Pomiar czasu trwania spotkania (02:46)

Włączenie lub wyłączenie kamery

Włączenie lub wyłączenie mikrofonu

Udostępnienie pulpitu (używa tylko nauczyciel)

Inne opcje (też jedynie dla nauczyciela)

Włączenie okna konwersacji  tekstowej

Wyświetlenie uczestników

Zakończenia spotkania przez uczestnika

Uczeń może śledzić terminy lekcji on-line na stronie szkoły w zakładce KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ w wybranej klasie lub w kalendarzu w aplikacji TEAMS.

Uwaga. Aplikacja Teams działa lepiej jeśli jest zainstalowana w komputerze. Można ją też zainstalować w telefonie lub tablecie.