• Plastyka

• 2.11.2020 lekcja na Temsach 4B Plastyka Temat : Barwy podstawowe . Osoby nie obecne na lekcji on line wykonują dowolny obrazek w barwie podstawowej - żółta, czerwona i niebieska i wysyłają na grupe 4B Plastyka,

9.11.2020 na Teamsach 4B krótki quiz o barwach podstawowych,Proszę o zrobienie .Powodzenia !

Plastyka 16.11.2020 Temat : Polskie symbole narodowe. Proszę obejrzyjcie krótki filmik oraz narysujcie dowolny symbol narodowy, pracę proszę umieścić tutaj na grupie.  https://youtu.be/uyNvEsEJ72M​​​​​​​

Plastyka 23.11.2020 Lekcja na temsach. Temat barwy pochodne.
        Uczniowie nie obecni na lekcji wykonują dowolny obrazek w barwach pochodnych.

Poniedziałek 30.11.2020 r. Temat : Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia -Plakat. W plikach /materiały z zajęć/ 30.11.- są przedstawione przykłady plakatów z tej okazji. Waszym zadaniem jest narysowanie plakatu z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia - pamiętajcie o napisie tytułowym Do Dzieła !

Poniedziałek 7.12.2020 Temat : Rysujemy list do św. Mikołaja. Kochani, dzisiaj narysujemy list do św. Mikołaja zamiast słów będziemy starali się używać obrazków, i tak np słowo kochany Serce. prezenty pod choinką PrezentChoinka, Zobaczymy ile słów można narysować.Rysujemy list i wklejamy tutaj w Plikach dodałam Wam dla chętnych ozdoby świąteczne do kolorowania i wycięcia. Dla chętnych i dla tych którzy mogą wydrukować. Wszyscy rysują list .Do dzieła !
        Poniedziałek 14.12.2020 Temat : Obrzędy i tradycje świąteczne. Bardzo proszę o przygotowanie dowolnej ozdoby świątecznej w dowolnej technice , płaska przestrzenna z tego co macie w domu.Prace wysyłajcie na czacie lub grupe. Czekam również na Wasze zaległe prace. Muszę wystawić proponowane oceny, a jeszcze niektórym brakuje...Pozdrawiam Pani Ania

Poniedziałek 18.01.2021 Temat : Kartka na dzień Babci i Dziadka. Witam proszę o przygotowanie płynącej z serca karki z okazji zbliżającego się święta. Technika dowolna, mogą być również kartki elektroniczne, tradycyjne oraz wszelkie formy niczym nie ograniczone. Efekty pracy proszę o umieszczenie na grupie  . Czekam na Wasze prace .Pozdrawiam Pani Ania !

Poniedziałek 25.01.2021 Temat: Zimowe inspiracje. Proszę o przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej zimowy pejzaż w dowolnej technice. Może być kolaż, pastele, akwarela co macie i czym dysponujecie.Proszę o przesłanie prac w czasie lekcji TUTAJ na grupie teams .  Do dzieła !

Poniedziałek 1luty 2021 Temat : Zimowe zwierzęta. Moi drodzy proszę za pomocą dostępnych materiałów , kredki farby, pisaki, przygotujcie mi obrazek przedstawiające zwierzęta zimą. Do Was zależy czy będą to lisy w zimowej zaspie czy ptaszki przy karmniku na drzewie. Wasz ukochany pies w śnieżnej zaspie czy prawdziwy lis. Czekam na Wasze prace/Do Dzieła !

Poniedziałek 8/02/2021 Temat Papieroplastyka.Na grupie na Teamsach macie umieszczony film jak zrobić zimowa wycinankę. Proszę zróbcie swoją i pochwalcie się na grupie ! Do Dzieła !

Poniedziałek 15/02/2021 Temat : Międzynarodowy Dzień Kota. Dzisiaj rysujemy kota w sposób realistyczny , staramy się uchwycić fakturę sierści , nie zarysowujemy jak kolorowankę tylko robimy kreski imitujące futro, Do Dzieła !

Poniedziałek 22.02.2021 Plama. Praca na teamsach. Rysujemy kolorowe plamki, następnie za pomocą czarnego pisaka lub ołówka lub kredki obrysowujemy kształt i szukamy w nim podobieństwa do jakiegoś przedmiotu , Można rysować w plamce oraz dorysowywać dokoła . Przykładowe rysunki znajdują sie na grupie Plastyka.

Poniedziałek 1 marca 2021 Temat : Co to jest rysunek linearny ?
        Wszystkie objaśnienia znajdują się na stronie Plastyka . Zadanie rysujemy linearnie tulipana

Poniedziałek : Jak narysować bukiet? Instrukcja krok po kroku znajduje się na stronie teamsy w grupie Plastyka 4b, Do dzieła !

Poniedziałek 15 marca 2021 Temat: bratek w formie graficznej. Wszystkie wyjaśnienia na Temsach .

Krok 1: Rysujemy czarnym flamastrem bratka linearnie.
        Krok 2: Pogrubiamy niektóre jego elementy.
        Krok 3: Zaczerniamy te pogrubione elementy tak aby obok czarnego było zawsze białe.
        Do dzieła !

Poniedziałek 22/03/2021 Temat : akcent kolorystyczny.
        Wszystkie materiały do lekcji znajdują się na Temsach.
        Osoby nie obecne wykonują lineralnie dwa tulipany czarną kredka a środkowy rysują w kolorze czerwony.