Aktualności

          • Ważne! rekrutacja do klas 1

          • Szanowni Państwo,

            Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas 1 w dniach 25-29 maja 2026r. do godz. 16:00 należy złożyć do sekretariatu szkoły lub u wychowawcy w oddziale przedszkolnym potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia dziecka, które zostało przyjęte do szkoły.

            Druk dostępny w sekretariacie i w zakładce REKRUTACJA na stronie internetowej.

          • Drogie Mamy!

          • Z okazji Waszego święta, życzymy wielu pięknych dni, pełnych spokoju, radości i miłości. W codziennym zabieganiu, jak najwięcej chwil zatrzymania  i czasu dla bliskich, a także dla Was samych. Pięknego Dnia Mamy!

          • Piknik Dobrych Słów już za nami!

          • Piknik został zorganizowany przez Radę Rodziców SP1 w Brwinowie. Jak co roku, zapewniono mnóstwo atrakcji m.in. zajęcia sportowe (w tym tenisowe), wystawę motocykli, pokaz wozu strażackiego oraz wiele, wiele innych aktywności. Gastronomicznie rodzice wspięli się na szczyty dobrego smaku proponując: kiłbaski z grilla, popcorn, gofry, watę cukrową, napoje oraz ciasta pieczone przez mamy naszych uczniów... Było pięknie, kolorowo i rodzinnie! Wspaniały czas bycia razem! Serdecznie dziękujemy za ogrom pracy i serca!  

          • Siła wolnego słowa

          • 18 maja 2026 r. w bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z panem Andrzejem Czumą, działaczem opozycji demokratycznej w czasach PRL, więźniem politycznym, posłem na Sejm RP w latach 2006-2011, ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w roku 2009, współautorem książki „Wspomnienia z PRL-u”.

            Nawiązując do własnych doświadczeń, Pan Minister ukazał młodzieży, na czym polega siła wolnego słowa w państwach totalitarnych. Opowiedział uczniom o tajnej organizacji „Ruch”, która poprzez wydawanie nielegalnej prasy i książek  mobilizowała  społeczeństwo do podejmowania działań w celu odzyskania przez Polskę niepodległości  i obalenia systemu komunistycznego. Organizacja  powstała w połowie lat 60. XX wieku, kiedy przeżywano obchody Tysiąclecia  Chrztu Polski,  w 1970 r. została zdekonspirowana,  a jej członków skazano na kilka lat więzienia. W 1977 r.  pan Andrzej Czuma współtworzył  z przyjaciółmi  Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela oraz wydawał niezależne pismo Opinia.

            Za swoją działalność wielokrotnie karany był aresztowaniem (ponad 50 razy), więzieniem  i  internowaniem, jednak głoszone przez niego idee wolności i niepodległości stawały się coraz bardziej popularne w społeczeństwie. Zmiana systemu politycznego w Polsce była możliwa dzięki przemianie Polaków, jaka dokonała się dzięki sile  wolnego słowa. Mamy nadzieję, że  spotkanie z panem ministrem Andrzejem Czumą będzie dla młodzieży inspiracją do poszukiwania prawdy oraz obrony uniwersalnych wartości w życiu osobistym i społecznym.

             

          • DRODZY RODZICE TO JUŻ DZIŚ!!!

          • Serdecznie zapraszamy 19 maja (wtorek) 2026 r. o godz. 16:30 na warsztat dotyczący sposobów rozpoznawania objawów depresji i lęków u dzieci i młodzieży. Warsztaty będą prowadzone przez profesjonalistów z zewnątrz. Zachęcamy do udziału w zajęciach! Będzie możliwość zadawania pytań.

          • Nasi koszykarze zostali wicemistrzami Mazowsza!!!

          • Nasi koszykarze nie mają sobie równych w Brwinowie i powiecie pruszkowskim. Jako mistrzowie Gminy i Powiatu Pruszkowskiego oraz zwycięzcy etapu międzypowiatowego zostali zaproszeni na Mistrzostwa Mazowsza, które odbyły się w Ostrołęce.

            Była to duża i prestiżowa impreza, w której wzięło udział osiem najlepszych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z całego województwa mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowali:

            • Damian Trzosiński (VIIIE)
            • Kamil Gadecki (VIIIE)
            • Jan Domański (VIIIE)
            • Jan Mioduszewski (VIIIA)
            • Michał Dziuruń (VIIID)
            • Szymon Kołodziej (VIIID)
            • Krzysztof Kubiak (VIIID)
            • Maciej Kszczot (VIIID)
            • Ignacy Barys (VIIID)
            • Antoni Skiba (VIID)

            Pierwszym etapem zawodów były rozgrywki grupowe. Przeciwnikami naszych koszykarzy były reprezentacje szkół z Pułtuska, Słupna i Radomia. Nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie, odnosząc trzy pewne zwycięstwa i zajmując pierwsze miejsce w grupie.

            Dzięki temu awansowali do półfinału, gdzie zmierzyli się z drużyną z Siedlec. Mecz przebiegł pod pełną kontrolą naszych zawodników, którzy nie dali rywalom żadnych szans i pewnie wywalczyli awans do finału.

            Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Przeciwnikiem naszej drużyny była silna i świetnie przygotowana ekipa ze szkoły sportowej z Warszawy Białołęki. Spotkanie było niezwykle wyrównane i emocjonujące — po dwóch kwartach nasi koszykarze prowadzili jednym punktem. Niestety, końcówka należała do przeciwników, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

            Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w województwie mazowieckim. To ogromny sukces!

            Poniżej prezentujemy fragment meczu półfinałowego, zdjęcia z dekoracji oraz fotorelację z turnieju.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich rodzinom. Mało kto zdaje sobie sprawę, ile pracy, poświęcenia i zaangażowania kosztowało ich osiągnięcie tego sukcesu. Poziom ich gry jest imponujący i jesteśmy przekonani, że jeszcze nieraz o nich usłyszymy.

            Wierzymy w Was i czekamy na kolejne sukcesy!

          • UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA ÓSMOKLASISTÓW

          • W czwartek 14 maja 2026 roku o godzinie 17:00 w szkolnej stołówce odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów klas 8. 

            Spotkanie będzie dotyczyło omówienia ścieżki rekrutacyjnej do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2025/2026. 

            Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

          • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

          • W dniu 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych - święto tych, którzy z oddaniem, empatią i profesjonalizmem dbają o zdrowie i nasz komfort psychiczny.

            To bardzo trudny zawód, który łączy profesjonalizm z empatią, siłę z czułością. Pielęgniarki  często postrzegane są jako „anioły stróże” zdrowia.

                   W naszej szkole też jest taki ANIOŁ-PIELĘGNIARKA  Pani Renatka!

            W tym szczególnym dniu składamy naszej kochanej pielęgniarce wyrazy uznania za codzienną, ciężką pracę, ratującą zdrowie i niejednokrotnie życie. Pragniemy również serdecznie podziękować za cierpliwość i nieustającą troskę nad naszymi uczniami!

            Życzymy satysfakcji i zdrowia, a także wielu chwil radości, na które w pełni zasługuje nasza Pani pielęgniarka Renatka!

          • Lekcja biblioteczna dla uczniów ze świetlicy szkolnej

          • Na lekcji bibliotecznej uczniowie świetlicy czytają opowiadanie „Zobaczmy, co czas przyniesie" z Wielkiej Księgi Wartości.

            Po przeczytaniu dzieci dzielą się swoimi odczuciami i doświadczeniami, dyskutują o wartościach, które przyczyniają się do poczucia radości. Lekcja kończy się refleksją nad tym, jak małe chwile mogą przynieść nam wielką radość w życiu. Każdy miał chwilę dla siebie z tym co mu sprawia radość. 

          • Sukces naszej uczennicy

          • Miło nam poinformować, że laureatką  XXIV edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku została Karolina Przechrzta, uczennica kl.8 a. 

            Gratulujemy!

          • Zaproszenie na Piknik Dobrych Słów

          • Rada Rodziców SP1 w Brwinowie zaprasza na kolejne wydarzenie. Jak zwykle będzie dużo wspaniałych atrakcji, uśmiechu i fantastycznej zabawy. Pogoda zamówiona, dobry humor pewny. Liczymy na frekwencję i wspaniałą zabawę.

          • 24 kwietnia 2026 roku w Mińsku Mazowieckim odbył się finał wojewódzki XXVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt (rocznik 2011-2012).

          • Naszą Szkołę reprezentowały:
            Błaziak Hanna, Brzozowska Alicja, Drogosz Elena, Kruczyńska Nel, Miśta Gabriela, Naks Wiktoria, Nicińska Majka, Nowaczkiewicz Aleksandra, Syrek Alicja, Zawacka Amelia.
            Drużynę do sukcesu doprowadził nauczyciel wf. Arkadiusz Janiszek.

            W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

            Gr.A

            SP Zabrodzie

             - SP Halinów

             3 : 1

            SP Zabrodzie

             - SP Pniewo

             7 : 0

            SP Zabrodzie

             - SP Radzanowo

             3 : 0

            SP Halinów

             - SP Pniewo

             4 : 0

            SP Halinów

             - SP Radzanowo

             1 : 0

            SP Pniewo

             - SP Radzanowo

             0 : 2

            Tabela

            1. SP Zabrodzie

            3    9    13 : 1

            2. SP Halinów

            3    6      6 : 3

            3. SP Radzanowo

            3    3      2 : 4

            4. SP Pniewo

            3    0      0 : 13


            Gr.B

            SP 3 Piaseczno

             - SP 1 Brwinów

             5 : 0

            SP 3 Piaseczno

             - SP Jedlińsk

             0 : 1

            SP 3 Piaseczno

             - SP 175 Warszawa

             0 : 1

            SP 1 Brwinów

             - SP Jedlińsk

             3 : 1

            SP 1 Brwinów

             - SP 175 Warszawa

             0 : 0

            SP Jedlińsk

             - SP 175 Warszawa

             0 : 3

            Tabela

            1. SP 175 Warszawa

            3     7      4 : 0

            2. SP 1 Brwinów

            3     4      3 : 6

            3. SP Jedlińsk

            3     3      2 : 6

            4. SP 3 Piaseczno

            3     3      5 : 2

            mecze o 7 miejsce

            SP Pniewo
             

             - SP 3 Piaseczno

            1 : 1 k.2 : 1

            mecz o 5 miejsce

            SP Jedlińsk

             - SP Radzanowo

             1 : 0


            Piłfinały
             

            SP 175 Warszawa

             - SP Halinów

             0 : 4

            SP Zabrodzie

             - SP 1 Brwinów

             2 : 2 (d.1:0)


            mecz o III miejsce

            SP  175 Warszawa

             - SP 1 Brwinów

             4 : 1


            mecz o I miejsce

            SP Zabrodzie

             - SP Halinów

             2 : 1

            KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

            1. SP Zabrodzie

            Ostrołęka

            2. SP Halinów

            Siedlce

            3. SP 175 Warszawa

            Warszawa

            4. SP 1 Brwinów

            Sochaczew

            5. SP Jedlińsk

            Radom

            6. SP Radzanowo

            Płock

            7. SP Pniewo

            Ciechanów

            8. SP 3 Piaseczno

            Legionowo

             



             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
      • Tel. kom. 797 945 936
        Tel.: 22 729 59 60
        Numery wewnętrzne:
        60 - sekretariat,
        65 Kadry, Kierownik gospodarczy 516 394 297
        63 -Pokój nauczycielski,
        69 - Portiernia,
        72 - Kierownik stołówki,
        73 - Pielęgniarka,
        76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853,
        101 - Oddział przedszkolny,
        105 lub 106 - Świetlica szkolna,
        141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
      • 05-840 Brwinów
        ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11
        Poland
      • Anna Baecker - dyrektor
      • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
      • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
      • Joanna Pieczko-wicedyrektor
      • Godziny pracy sekretariatu.

        Obsługa interesantów:

        Poniedziałek w godzinach 8-18
        wtorek, środa, czwartek w godzinach 8:00 - 16:00
        Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
      • Adres e-doręczenia: AE:PL-51370-86536-ESBEI-26
    • Logowanie