• Jasełka dla klas 4-8

          • Podsumowując przedświąteczny czas w naszej szkole, w czwartek mieliśmy możliwość obejrzeć świąteczne przedstawienie, które przygotował Pan Krzysztof Michalak we współpracy z innymi nauczycielami szkoły.  Wystąpili w nim uczniowie, nauczyciele oraz gość specjalny Pani Natalia Michalak. 

            Całość przedstawienia można obejrzeć na naszym szkolnym kanale YouTube.

          • Koncert kolęd i pastorałek

          • W środę uczniowie klas 1-3 zaprezentowali "świąteczny program artystyczny". Śpiewająco wprowadzili nas w nastrój zbliżających się Świąt. Po koncercie życzenia świąteczne złożyli Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów pan Jerzy Wysocki oraz Anna Baecker - dyrektor SP1 w Brwinowie.

            Uczniom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy.

          • Wigilia w 2c

          • Święta, święta....ten niepowtarzalny klimat trwa od kilku tygodni w naszej szkole,a zwieńczeniem były dzisiejsze klasowe wigilie. W klasie 2 b był poczęstunek, dzielenie się opłatkiem, życzenia,robienie słodkich bałwanków, wspólne kolędowanie i oczywiście prezenty. Dla wszystkich wesołych świąt!!!!

          • Świąteczny Kiermasz!

          • W minioną sobotę, 9 grudnia odbyła się w naszej szkole impreza WIELKIEJ rangi! Świąteczny kiermasz przygotowany przez Radę Rodziców SP1 w Brwinowie i przy wsparciu uczniów oraz nauczycieli, zgromadził WIELKIE tłumy! Owiedził nas również Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów pan Jerzy Wysocki.

            Czego tam nie było! Najróżniejsze świąteczne ozdoby, stroiki i mnóstwo, mnóstwo smakołyków, przygotowanych osobiście przez mamy naszych uczniów. Gdy ktoś poczuł zmęczenie, mógł odpocząć w szkolnej jadalni, przy stoliczku popijając pyszną kawę lub herbatę. Uwagę zwracały imponujące dekoracje, które pięknie dopełniły świąteczny wystrój szkoły. Było pięknie, smacznie i klimatycznie. 

            A wiecie co było najfajniejsze? Ponownie mieszkańcy Brwinowa i okolicznych miejscowości mieli okazję wspólnie spędzić czas i poczuć nastrój świąt w to magiczne popołudnie. W naszej świątecznej imprezie wziął udział zastępca burmistrza Brwinowa - Pan Jerzy Wysocki. To cenne, kiedy międzypokoleniowo można zdziałać razem tak wiele dobrych i pięknych rzeczy. Dziękujemy za wspólny czas!

          • Wielka Liga Czytelników

          • Wielka Liga Czytelników

            Regulamin konkursu

            Zgłoszenia do konkursu – uczestnicy

            1. Uczniowie szkół podstawowych, którzy chcą wziąć udział w konkursie zgłaszają się do Koordynatora swojej placówki.

            2. Uczestnicy rejestrowani są na platformie WLC przez Koordynatorów Placówek na podstawie zgłoszenia udziału w konkursie zawierającego zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku uczestnika konkursu, podpisanych przez rodzica/opiekuna prawnego ucznia. Warunkiem udziału ucznia w konkursie jest podanie indywidualnego adresu e-mail, koniecznego do aktywacji konta uczestnika na platformie WLC.

            3. Każdy Uczestnik zarejestrowany przez Koordynatora Placówki otrzymuje wiadomość e-mail z dostępem do konta internetowego znajdującego się na platformie WLC. Na koncie tym będą umieszczone wyniki uczestnika wprowadzane przez Koordynatora.

            Przebieg konkursu:

            1. Konkurs przebiega w trzech etapach:

            1) Etap pierwszy (szkolny/biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.

            2) Etap drugi (test półfinałowy) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.

            3) Etap trzeci (ogólnopolski) – test drużynowy online (finał).

             Etap pierwszy konkursu – sprawności czytelnicze.

            1) Etap pierwszy trwa do 1 marca 2024 r.

            2) Uczestnik konkursu pobiera formularz zgłoszeniowy u Koordynatora Placówki lub ze strony internetowej konkursu (www.wielkaliga.pl). Formularz zgłoszeniowy wypełnia rodzic/opiekun prawny i przekazuje Koordynatorowi Placówki.

            3) Koordynator Placówki wpisuje dane uczestników na platformę WLC.

            4) Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają sprawności poprzez czytanie książek konkursowych z listy tytułów wybranych przez Koordynatora Placówki oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Warunkiem koniecznym zaliczenia pierwszego etapu konkursu jest zdobycie minimum minimum pięciu sprawności.

            5) Testy do przeczytanych książek udostępnia uczestnikom konkursu Koordynator Placówki. Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.

            6) Każdy formularz testu WLC dotyczy jednej książki. Za wypełnienie każdego formularza można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują jedną sprawność. Koordynator Placówki wprowadza informacje o uzyskanych przez uczniów sprawnościach na platformę WLC.

            7) Uczestnik konkursu rozwiązuje test do danej książki tylko raz.

            8) Niezaliczenie testu nie dyskwalifikuje ucznia z konkursu. Uczestnik może kontynuować udział w projekcie, rozwiązywać testy do innych książek i zdobywać sprawności.

            9) Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami. Rodzice/opiekunowie powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych, czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji. Rodzice/opiekunowie pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogą wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem jest pomoc przy wypełnianiu testu przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania.

            10) Koordynator Placówki przyjmuje od uczniów rozwiązane testy pierwszego etapu do 1 marca 2024 r.

            11) Dopuszczalne jest przyznanie uczestnikowi po jednej sprawności za: - zajęcie I, II lub III miejsca w innym konkursie czytelniczym, który realizuje dana placówka; - napisanie recenzji lub wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki.

            12) W kolejnym etapie konkursu – teście półfinałowym, mogą wziąć udział wyłącznie ci uczestnicy konkursu, którzy zdobędą minimum 5 sprawności.

            13) Dyplom Aktywnego Czytelnika otrzymają uczestnicy, którzy zdobyli minimum 5 sprawności.

             

            Dalsze informacje będą stopniowo umieszczane na stronie internetowej szkoły, Facebooku Szkoły i Facebooku biblioteki szkolnej.

             

          • Nagrody w konkursie „Rowerem do szkoły” wręczone.

          • 20 października  zakończyła się Akcja Edukacyjna „Rowerem do szkoły” będąca częścią projektu „Działaj dla klimatu". Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii”. 27 października w holu szkoły odbyło się losowanie nagród, dzisiaj natomiast ich wręczenie zwycięzcom. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            W kategorii klas I-IV:

            🙂nagroda I - rower wygrał Mateusz Bońda kl. 4c

            🙂nagroda II - smartwatch wygrał Daniel Brzozowski kl. Id

            🙂nagroda III - oświetlenie rowerowe na USB wygrała Emilia Kozłowska kl. 2d

            W kategorii klas V-VIII:

            🙂nagroda I - rower wygrała Wiktoria Naks kl. 6a

            🙂nagroda II - smartwatch wygrał Jakub Paczek kl. 7c

            🙂nagroda III - oświetlenie rowerowe na USB wygrał Michał Czyż kl. 6b 

            Gratulujemy wygranych!

          • Warsztaty chemiczne

          • Ostatnio w klasie 2b i w całej naszej szkole dzieje się bardzo dużo.

            Przedświąteczny czas obfituje w moc atrakcji, a to dopiero przedsmak pozostałych działalności.

            Dziś klasa 2 b wzięła udział w warsztatach chemicznych. Dzieci eksperymentowały z suchym lodem i miały do czynienia z prawdziwymi doświadczeniami.

          • Było bomb(o)owo!

          • Tuż po Mikołajkach klasy 2d i 2b wybrały się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Zwiedziliśmy tamtejszą fabrykę bombek, odkryliśmy tajniki w 100% ręcznej produkcji bombek, a na końcu podczas warsztatów sami udekorowaliśmy bombeczki.  Było bomb(k)owo;)

          • Mikołajki w 2b

          • Wizyta Świętego Mikołaja w klasie 2b sprawiła dzieciom wiele radości. Zaśpiewano kolędę, były prezenty, rozmowy i ta radość chwili... Święty Mikołaju zapraszamy z Elfami za rok!;) Będziemy czekać:)

          • Pasowanie uczniów z klas pierwszych na czytelników

          • W dniach 4 – 5 grudnia 2023 odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie dzieci z klas 1 na czytelników. Dla najmłodszych uczniów był to ważny dzień - wszyscy stali się czytelnikami biblioteki szkolnej.

            W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.  

            Dzieci obejrzały krótki film o tym, jak powstaje książka oraz wysłuchały piosenki o książkach i opowiadania o ulubionym bohaterze książeczek dla dzieci, żółwiku Franklinie pt. “Franklin czyta kolegom”. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

            My uczniowie pierwszej klasy,

            Uroczyście przyrzekamy,

            Że będziemy książki kochać,

            Krzywdy zrobić im nie damy

            I wskazówek i rad książek

            Będziemy słuchać z uwagą,

            Obowiązki czytelnika

            Traktować z wielką powagą!

            PRZYRZEKAMY.

            Po złożeniu przysięgi uczniowie, nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

            Spotkania przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
      • Tel. kom. 797 945 936 Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat, 65 - Kadry,kierownik gospodarczy, 63 -Pokój nauczycielski, 69 - Portiernia, 72 - Kierownik stołówki, 73 - Pielęgniarka, 76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853, 101 - Oddział przedszkolny, 105 lub 106 - Świetlica szkolna, 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
      • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11 Poland
      • Anna Baecker - dyrektor
      • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
      • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
      • Joanna Pieczko-wicedyrektor
      • Godziny pracy sekretariatu. Obsługa interesantów: Od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
      • Przyjmowanie opłat za obiady. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
    • Logowanie