• KONKURS - BEZPIECZNA SZKOŁA

• Bezpieczna Szkoła".

Termin konkursu – 05.04.2019 r.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie minimum 10 osób z całej szkoły.

Uczeń deklarujący chęć wzięcia udziału w konkursie, wpłaca wpisowe. Z zebranych pieniędzy Szkolny Koordynator Konkursu wpłaca na konto firma edukacyjna Wiedza i Edukacja,  nw. kwoty za każdego uczestnika:

• 9 zł od uczestnika, gdy szkoła zgłosi od 10 do 20 uczniów

• 8 zł od uczestnika, gdy szkoła zgłosi powyżej 20 uczniów

Zakres tematyczny konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa (znaki drogowe, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, telefony alarmowe, zasady ograniczonego zaufania, znaki ostrzegawcze, postępowanie w przypadku zagrożeń, korzystanie z urządzeń elektrycznych) oraz zdrowia (zdrowe odżywianie, zdrowy tryb życia, czynności życiowe, choroby zakaźne i pasożytnicze, układ pokarmowy, zasady higieny osobistej, anatomia i fizjologia człowieka, zmysły człowieka).

Konkurs dzieli się na trzy poziomy:

• poziom 1, przeznaczony dla uczniów III i IV klasy szkoły podstawowej,

• poziom 2 dla uczniów V i VI klasy podstawowej

• poziom 3, przeznaczony dla uczniów VII, VIII klasy szkoły podstawowej oraz I gimnazjum

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplom uczestnictwa, a dla najlepszych uczniów zostały przewidziane atrakcyjne nagrody książkowe.

Szczegółowe informacje oraz pełny zakres tematyczny konkursu znajdują się na stronie http://www.wie.edu.pl/regulamin-bezpieczna-szkola

"Bezpieczna szkoła"

Miło nam poinformować , że uczeń naszej szkoły Stanisław Hyckowski  z klasy 6c zajął 13 miejsce w  ogólnopolskim  konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym trybie życia "Bezpieczna szkoła".

W konkursie tym wzięło udział 4086 uczniów z 186 szkół. W ogólnym rankingu  nasi uczniowie uplasowali się na wysokim  17 miejscu w Polsce i 3 miejscu w województwie mazowieckim .

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Korpal