• Imprezą towarzyszącą Dniom Języka Polskiego i Gminnemu Konkursowi pt. „Co wiesz o legendach polskich?” dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym był przeprowadzony dla dzieci ze świetlicy szkolnej klas I-III konkurs wiedzy o legendach polskich.

            Na podium stanęli:

            I MIEJSCE - Hanna Berlińska klasa 2b

            II MIEJSCE - Jakub Ziółkowski  klasa 1b

            III MIEJSCE - Zofia Kaźmierczak klasa 2d

            Zwycięzcy oraz uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Brwinów oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Brwinowie i pamiątki z bohaterami legend polskich. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            GALERIA

          •  

            Brwinowskie Gimnazjum nr 1  w projekcie „Ślady na Starówce”

            Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, reprezentowany przez Panią Małgorzatę Graczyk, organizuje w tym roku szkolnym projekt dla młodzieży gimnazjalnej pt. „Ślady na Starówce”.

            Młodzieżą uczestniczącą w tym stołecznym przedsięwzięciu są uczniowie z Zespołu Szkół  nr 1 w Brwinowie!

            Dlaczego akurat my?

            Pracuje w naszej szkole pani Bogumiła Niemirowska, plastyczka, która od kilku lat przygotowuje z uczniami „Żywe obrazy”. Te artystyczne działania rozeszły się szerokim echem wśród osób zajmujących się wprowadzaniem młodzieży w świat sztuki. Tym sposobem pani Graczyk zaprosiła naszą szkołę do współpracy.

            Celem projektu „Ślady na Starówce” jest stworzenie serii żywych obrazów na bazie zdjęć z czasów odbudowy warszawskiego Starego Miasta ze zniszczeń wojennych. Stąd udział p. Niemirowskiej. Współorganizatorem akcji i osobą odpowiedzialną za  oprawę literacką jest p. Ewa Bukowska (polonistka) oraz oczywiście gimnazjaliści.

            Od marca br. jeździmy z uczniami na Starówkę. Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach teoretycznych – poznawaliśmy modę lat 40-tych i 50-tych, bo przecież do żywych obrazów musimy się ubrać w stroje z epoki. Potem dowiedzieliśmy się, dlaczego i w jaki sposób przebiegała rekonstrukcja Starego Miasta, bo przecież – niemal dosłownie – będziemy ją „odbudowywać”. Następnie uczyliśmy się, jak profesjonalnie robić zdjęcia, bo przecież ktoś musi dokumentować wszystkie działania uczestników projektu i stworzyć reportaż. Zostanie nam już „tylko” – malowanie tła do żywych obrazów (staromiejskich kamieniczek, najpierw doszczętnie zburzonych, potem odbudowanych i upiększonych), ustawianie aktorów, którzy: murują, malują ściany, sprzedają warzywa, rozdają gazety, tańczą i zapraszają przechodniów do wspólnej zabawy przy robieniu pamiątkowych zdjęć.

            Happening pod nazwą „Ślady na Starówce” odbędzie się oczywiście w Warszawie, niedaleko Starówki, przy Krakowskim Przedmieściu, zaraz za pomnikiem Mickiewicza, przy skwerze Hoovera.

            Zapraszamy wszystkich mieszkańców Brwinowa do wzięcia udziału w naszym „Żywym obrazie”. Wystarczy przyjechać do Warszawy i dojechać na skwer Hoovera. Będziemy tam: 17 czerwca, 22 lipca i 16 września 2017r. w godzinach 12-14.

            Dzięki naszej akcji będziecie mieli Państwo okazję poczuć się jak prawdziwi bohaterowie odbudowy warszawskiej Starówki.

            GALERIA

            Link do filmiku o naszym projekcie: https://www.youtube.com/watch?v=4QWWKpZxiho

          • "Konkurs „Be a star”

            Umiesz śpiewać? Znasz j. angielski?
            To mamy coś
            dla Ciebie!
            Weź udział w IV Gminnym Konkursie
            Piosenki Angielskiej „Be a star!” organizowanym w naszej szkole.

            Daj sobie szansę! Nagrody czekają!
            Zgłoszenia do nauczycieli języka
            angielskiego do dnia 10.05 wraz z płytą CD z piosenką.

            Wielki finał – 25 maja 2017 w Otrębusach."

          • POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

            „ABY W ZGODZIE Z ZIEMIĄ ŻYĆ,

            WYSTARCZY EKOMODNYM BYĆ!”

            Z okazji niedawno obchodzonego Światowego Dnia Ziemi dzieci z Oddziału przedszkolnego zostały zaproszone do wykorzystania materiałów wtórnych w nietypowy sposób. Z gazet, rolek, worków na śmieci, zakrętek itp. wykonane w domu zostały wspaniałe ekologiczne przebrania. które dzieci zaprezentowały we wtorek 25 kwietnia 2017 roku w holu głównym szkoły przed uczniami z klas I-III. Inicjatorką pomysłu była Pani Aldona Wolańska – wychowawca klasy 0B. Każdy „eko” zerówkowicz otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

            Ponad to wyłoniono 3 najciekawsze „eko” stroje i 5 wyróżniono:

            I miejsce – Szarlik Eliza – kl. 0B

            II miejsce – Obiała Gustaw – kl. 0 C

            III miejsce – Chwałowski Filip – kl. 0 A

            Wyróżnienia: Wolszczak Aleksander, Adamczyk Wiktor- kl. 0 A

            Łożyńska Zofia, Pasternak Ryszard – kl. 0 B

            Strulak Natalia – kl. 0 C

            Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowania, przebrania dzieci przerosły nasze oczekiwaniaJ

            Dzięki tej akcji materiały, które potencjalnie trafiłyby do kosza zostały użyte w ciekawy sposób.

            GALERIA

          • "Kiermasz z jajem"

             

             W Prima Aprilis, czyli pierwszego kwietnia, w naszej szkole odbył się Kiermasz wielkanocny, pod przewrotnym hasłem "Kiermasz z jajem". Rada Rodziców przy pomocy Nauczycieli oraz Szefa kuchni, przygotowała liczne atrakcje; warsztaty robienia palemek, zdobienia koszyczków wielkanocnych, decoupage. Dzieci robiły królicze uszy i jajka z niespodzianką. Na stołówce pod okiem szefa kuchni dzieci piekły i dekorowały kruche ciasteczka.

             

             Podczas kiermaszu można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z artystami z zespołu Mazowsze, w fotobudce lub specjalnie przygotowanej makiecie. 

             

            W samo południe dzieci wzięły udział w wybuchowych pokazach chemicznych, a chwile przed nimi klasa 0 i 2e wystawiły przygotowane przedstawienia.

             

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zagroda z królikami, które dzieci mogły pogłaska i nakarmić jabłkami. Odbył się konkurs "Czyje to jajo" polegający na rozpoznawaniu jaj różnych ptaków oraz dzieci rozwiązały krzyżówkę wielkanocną. Rozstrzygnięty został konkurs w klasach 0-3 na "Najpiękniejsze Jajko".

             

            W czasie kiermaszu sprzedawane były ozdoby wykonane przez dzieci, tu ogromne podziękowania dla wychowawczyń z klas 0-3 za przygotowanie prac z dziećmi. W części gastronomicznej rodzice z dziećmi mogli na chwile przysiąść i  zjeść ciasta i ciasteczka upieczone przez mamy, napić się rewelacyjnego soku robionego przez Jarka lub wielkanocnego żurku. Odbyła się tez licytacja rzeczy przekazanych przez rodziców i książek z autografami autorów, którzy odwiedzili szkołę w ramach Dnia Języka Ojczystego.

             

            Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu kiermaszu oraz osobom które go odwiedziły, zgromadzone na kiermaszu środki zostały przeznaczone przez Radę Rodziców na zakup sprzętu dla dzieci.

            Życzymy wszystkim, zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!

            GALERIA

          • Wielkanoc tuż, tuż… kurczaczki, kurki i smaczne mazurki.

            W Wielki wtorek dzieci z klasy 0B pod opieką Pani Aldony Wolańskiej przygotowały wielkanocne mazurki. Zerówkowicze według własnego pomysłu zdobili ciasto kruche masą krówkową, pisakami, bakaliami i drażetkami.  Dekorowanie sprawiło wiele frajdy, ponieważ jak wiadomo dzieci uwielbiają zajęcia praktyczneJ Jeszcze większą przyjemność dało dzieciom obdarowanie gotowymi mazurkami innych. Mamy nadzieję, że wypieki dotarły również do domów;) Bardzo gorąco dziękujemy mamie Helenki za upieczenie spodów pod nasze mazurki. Wesołego Alleluja!

            GALERIA

          • ŚLADY NA STARÓWCE” cz.3 –

            PROJEKT EDUKACJI KULTURALNEJ

             

            Kolejna odsłona naszego projektu organizowanego wspólnie z Warszawą

            Otóż 8 kwietnia pojechaliśmy znów do stolicy. Tym razem na warsztaty fotograficzne. Uczniowie zapoznawali się,  (a niektórzy już nawet wiedzieli) z tematem przysłon, obiektywów i ISO. Młodzież w praktyce uczyła się też kadrowania, co wcale nie było takie łatwe!

            Zajęcia przydadzą się, kiedy nasza kadra fotograficzna będzie uwieczniała na zdjęciach poczynania malarzy i aktorów przygotowujących żywe obrazy, które będą wystawiane na warszawskiej Starówce.

            GALERIA

          • „Ścieżka pod górkę”

            Uczniowie z klasy 2 f przygotowali i przedstawili inscenizację „Ścieżka pod górkę”  - autor Agnieszka Frączek. Widzami były wszystkie klasy 0 – III z pierwszej zmiany, którzy podziwiali grę aktorską i piękne rekwizyty. Była to żywa lekcja na temat poszanowania przyrody i ochrony środowiska przyrodniczego. Zachęcamy innych do prezentowania różnych form sztuki dziecięcej.

            GALERIA

          • „Wielkanoc – eksperymenty z jajem!”

            Wielkanoc to wspaniały czas, również na eksperymenty.

            Poza szaleństwem artystycznym i tworzeniem dzieł sztuki na skorupkach jajek, doświadczenia chemiczne i fizyczne ucieszą każdego przedszkolaka. I tak się stało w klasie 0 B.

            Na początek zaczęliśmy małą filozoficzną dyskusję: Co było pierwsze, jajko czy kura? Debata osiągnęła stan wrzenia jednak wniosek końcowy był jeden: NIE WIADOMO

            Potem dzieci próbowały postawić jajko na talerzu . Po serii niepowodzeń przyszedł czas na historię o tym, jak trudno jest wpaść na nowatorskie rozwiązanie problemu i zapoznanie z historią jajka Kolumba.

            Wiele frajdy sprawiło dzieciom rozbijanie jajek, niektóre przyznały, że  robią to po raz pierwszy w życiu. Poznały nowy sposób na oddzielenie żółtka od białka za pomocą plastikowej buteleczki.

            Kilka jaj zalaliśmy octem, obserwowaliśmy pęcherzyki dwutlenku węgla, a na drugi dzień zobaczyliśmy, że ocet całkowicie rozpuścił skorupkę. Później te jajka nabiliśmy w butelkę …

            Bo kto powiedział, że jesteśmy za mali na lekcję fizyki i chemii?

            GALERIA

          • Międzynarodowy Dzień (Miesiąc) Języka Ojczystego w Zespole Szkół Nr 1 w Brwinowie

            Marzec stał się w brwinowskiej Jedynce prawdziwym Miesiącem Języka Polskiego!

            Atmosfera w szkole wprost kipiała od buzujących, literackich emocji. Uczniowie mieli okazję „skosztować” wielu form językowych ekspresji.

            Najpierw przygotowywali się do Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Szukanie odpowiednich wierszy i oryginalnego sposobu interpretacji zapewniło kontakt z poezją.

            Następnie dzieci miały przyjemność spotkania się ze znanymi osobami, zajmującymi się szeroko rozumianą pracą z językiem polskim.

            Pierwszym gościem w szkole była Pani Edyta Jungowska, znana aktorka nagrywająca audiobooki z utworami Astrid Lindgren. Lektorka opowiadała o trudach, ale i przyjemnościach pracy polegającej na głośnym czytaniu książek.

            Następnie odwiedził dzieci Pan Wojciech Widłak, autor ulubionej niemal przez wszystkie dzieci książki o Panu Kuleczce.

            Kolejnymi zaproszonymi osobami byli: prof. Jerzy Bralczyk, znany w cały kraju językoznawca oraz jego przyjaciel, Michał Ogórek. Panowie w formie gawędy opowiadali o różnych zawiłościach poprawności językowej.

            Ostatni gość to Agnieszka Frączek, autorka wierszy dla dzieci. Poetka przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia, które również dotyczyły poprawności językowej.

            Wszystkie te spotkania odbyły się dzięki uprzejmości i hojności Rady Rodziców, a szczególne podziękowania należą się Pani Katarzynie Stegienko.

             

                        Obchody Dnia Języka Ojczystego zakończyły się spotkaniem wewnątrzszkolnym 31 marca, w trakcie którego odbyła się olimpiada wiedzy o języku. Spotkanie poprowadzili uczniowie: Julia Kępka i Dominik Jędrzejczak. Konkurs poprzedziła prezentacja przygotowana przez Panią Ewę Bukowską. Nauczycielka przypomniała główne cele tego święta, czyli dbanie o rozwój i piękno swojego języka ojczystego.

                        W jury konkursu zasiedli: Pani Dyrektor Katarzyna Jakubiak, Pani Psycholog Anna Dragan-Zawisza oraz Pan Janusz Lewoń –przedstawiciel nauczycieli polonistów. W zmaganiach wzięły udział trzy drużyny. Pytania i konkurencje przygotowali i przeprowadzili poloniści. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców.

                        Uczniowie musieli się zmierzyć z wieloma trudnymi zadaniami poprawnościowymi i leksykalnymi. Bardzo wiele emocji wzbudził konkurs frazeologiczny przygotowany przez Panią Beatę Woźniak. Najtrudniejszy okazał się frazeologizm ”zjeść z kimś beczkę soli”. Po tej konkurencji żaden frazeologizm nie będzie naszym uczniom obcy! Równie trudnym zadaniem (konkurencja przygotowana przez Panią Kingę Malisz) okazało się dobieranie właściwej formy różnych trudnych wyrazów. Uczniowie ciągle są niezdecydowani, czy mówimy: „wziąć”, czy „wziąść”!

                        W trakcie olimpiady rozstrzygnięto konkurs plastyczny na ilustrację wylosowanego wcześniej frazeologizmu.

                        Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego były niezwykle inspirujące zarówno dla uczniów, jak i dla członków Zespołu Humanistycznego. Już mamy pomysły na przyszłoroczne świętowanie tego szczególnego dnia.

            GALERIA

          • Dnia 30 marca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Brwinowie odbył się konkurs gminny „Co wiesz o legendach polskich?”. Inicjatorką, pomysłodawczynią, a także główną organizatorką tego przedsięwzięcia była Pani Elżbieta Szumiło-Żak . Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Gminy Brwinów – Arkadiusz Kosiński, Zarząd Główny Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oraz Uniwersytet Każdego Wieku w Brwinowie.

            Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00 w  sali nr 4 pięknie przyozdobionej pracami uczniów wykonanymi na konkurs plastyczny „Baśnie i legendy polskie” oraz dekoracjami wykonanymi przez Panie: Elżbietę Szumiło-Żak i Justynę Dygoń. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele następujących przedszkoli działających  
            w Gminie Brwinów: Przedszkola Samorządowego w  Otrębusach, Samorządowego Przedszkola Nr 3 
            w  Brwinowie, Leśnego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brwinowie przy ul. Lilpopa, Leśnego Przedszkola Samorządowego  Nr 1 w Brwinowie przy ul. Piłsudskiego, oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie oraz oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół Nr 1 w Brwinowie. Trzyosobowe drużyny wyłonione w trakcie eliminacji szkolnych przybyły wraz z opiekunkami, które przygotowywały dzieci do konkursu. Gminę reprezentował Pan Jerzy Wysocki – zastępca burmistrza, który również ufundował nagrody książkowe dla dzieci. W jury konkursu zasiedli: przedstawicielka Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pani Marta Choroszczyńska (przewodnicząca jury), przedstawicielka Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów – Pani  Iwona Artowicz-Skowrońska oraz reprezentant Uniwersytetu Każdego Wieku w Brwinowie – Pan Bogdan Pokojski. Warto zaznaczyć, że Pani Marzena Wysocka –Dziekan Uniwersytetu Każdego Wieku, mimo nieobecności na konkursie, włączyła się aktywnie w rozpowszechnianie wiedzy o legendach. Odwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego w świetlicy i czytała im legendy. Czytanie legend to piękna inicjatywa. Ważna także dla dialogu pokoleń. Członek jury z ramienia UKW – Bogdan Pokojski również odwiedzał dzieci, czytając im legendy. Nie można też pominąć wkładu w propagowanie wiedzy o legendach naszej Pani Bibliotekarki Marty Mączyńskiej.

             Konkurs rozpoczęła Pani Dyrektor Hanna Marszałek, witając zaproszonych gości oraz najważniejsze tego dnia osoby: przedszkolaki zmagające się z trudnymi legendami polskimi. Spotkanie poprowadziła Pani Elżbieta Szumiło-Żak. Pytania i polecenia były bardzo zróżnicowane. Zmagania najmłodszych uczniów w Gminie z wypiekami na twarzach obserwowała poruszona publiczność i członkowie jury. W każdej z pięciu rund dzieci musiały odpowiedzieć na pytania, zidentyfikować postacie z legend, rozpoznać legendę na podstawie krótkiego fragmentu tekstu. Konieczna była dogrywka. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęły dzieci reprezentujące oddział przedszkolny w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, drugie – Leśne Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Brwinowie (przy ul. Piłsudskiego), a trzecie – uczniowie z oddziału przedszkolnego  w Zespole Szkół Nr 1 w Brwinowie. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy zaprojektowane i wykonane przez Panią Dyrektor Annę Kurman, nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Brwinów  i  Uniwersytet Każdego Wieku w  Brwinowie oraz upominki wykonane własnoręcznie przez Panie Elżbietę Szumiło-Żak i Justynę Dygoń. Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów wyróżniło dwóch chłopców: Maksa Nowickiego i Bartka Strycharskiego za posługiwanie się staranną polszczyzną oraz błyskawiczne i celne odpowiedzi. Panie Nauczycielki przygotowujące dzieci do udziału
            w konkursie, zostały obdarowane podziękowaniami przygotowanymi przez Panią Bożenę Gubernat-Maciszewską oraz pięknymi zakładkami wykonanymi przez Panią Justynę Zielińską. W trakcie krótkiej przerwy dzieci oraz zaproszeni goście mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez pracowników Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół Nr 1 w Brwinowie.

            Uroczystość uświetnił występ teatralny dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa 0A) przygotowany przez Panie Wychowawczynie: Wiolettę Naguszewską, Justynę Dygoń i Martę Derlacz. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność sztuką pt. „W krainie baśni i legend”. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu i zaroszeni goście ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

            Konkurs spełnił oczekiwania zarówno organizatorów, jak i zaproszonych gości. Wierzymy, że spotkamy się znowu za rok. Jesteśmy przekonani, że idea rozpowszechniania wiedzy o legendach polskich u najmłodszych użytkowników polszczyzny jest szczytna i zaowocuje w przyszłości naszych dzieci i całego Narodu.                                   

             Iwona Artowicz-Skowrońska

          • O swoje ząbki trzeba dbać już od najmłodszych lat.

             

                     W miesiącu lutym i marcu 2017r nasze Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z p. Agnieszka Adamską stomatologiem z Kliniki ZUBAR w Brwinowie. Zajęcia podzielne były na trzy części: „Jak dobrze myć zęby”, „Co jeść, aby zęby były zdrowe” oraz wizyta w gabinecie stomatologicznym.

            Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są przedszkolakom znane i nie boją się chodzić do dentysty na wizyty kontrolne.

            Podczas spotkania, pani doktor na modelu szczęki zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów, wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów.  Na zakończenie spotkania każde dziecko pod fachowym okiem umyło ząbki.

            W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, dzieci odwiedziły Klinikę Stomatologiczną.  

            Pani Agnieszka Adamska powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała  o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które  otrzymywały  wyczerpującą odpowiedź. Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny, a także "przejażdżka" w górę i w dół.  Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Odważne Przedszkolaki pozwoliły zrobić sobie przegląd ząbków.

                     Zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla młodego człowieka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia. Dbałość o higienę osobistą, profilaktyka chorób oraz czystość jamy ustnej to tematy, do których należy wracać bardzo często, aby wyrobić u przedszkolaków prawidłowe nawyki.

            GALERIA

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
        • Tel. kom. 797 945 936 Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat, 65 - Kadry,kierownik gospodarczy, 63 -Pokój nauczycielski, 69 - Portiernia, 72 - Kierownik stołówki, 73 - Pielęgniarka, 76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853, 101 - Oddział przedszkolny, 105 lub 106 - Świetlica szkolna, 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
        • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11 Poland
        • Anna Baecker - dyrektor
        • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
        • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
        • Joanna Pieczko-wicedyrektor
        • Godziny pracy sekretariatu. Obsługa interesantów: Od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • Przyjmowanie opłat za obiady. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
        • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
      • Logowanie