• Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzą uczniowie naszego  gimnazjum z Ochotniczej Straży Pożarnej. Damian Dębski i Kacper Sadowski pokazywali i ćwiczyli z młodszymi kolegami i koleżankami jak udzielać pierwszej pomocy.
          • Oddział przedszkolny

Grupa 0 „C”

To dopiero początek, a już wiele wydarzeń miało miejsce w drugim półroczu.  W Naszej Zeróweczce odbyły się warsztaty „Palcem po mapie”, była to wygrana w konkursie na najpiękniejszy łańcuch na choinkę. Dzieci „odwiedzały” zakątki naszej pięknej Ojczyzny, poznawały jej położenie, sąsiednie państwa, miasta, zabytki… Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w eksperymentach i  zajęciach m.in. malując, rysując węglem. Po raz kolejny odwiedziła nas Pani Alicja ze Straży Miejskiej i zaznajomiła dzieci z odpowiednim zachowaniem w stosunku do nieznajomych, z zagrożeniami płynącymi z Internetu. Odbyliśmy także zajęcia w bibliotece szkolnej. Dzieci zapoznały się z pracą pani bibliotekarki, która barwnie opowiadała o świecie osób niesłyszących i ich porozumiewaniu się z otoczeniem w języku migowym. Walentynkowy dzień spędziliśmy na malowaniu i ozdabianiu serc z gliny. Dzieci wręczyły je swoim najbliższym. Odbyło się również przedstawienie pt. „Fintikluszki – Folkowe Okruszki” Wędrownego Teatru Lalek „Małe Mi”. Była to wisienka na torcie dotychczasowych wydarzeń, a przed nami jeszcze wiele innych.

GALERIA

• W listopadzie 2017roku wszystkie dzieci z klas trzecich wzięły udział w eliminacjach do konkursu czytania ze zrozumieniem pt. „Najciekawsze legendy europejskie”. Uczestnicy dzielnie mierzyli się z pytaniami dotyczącymi treści poszczególnych legend. Dzieci zapoznały się m.in. z legendami skandynawskimi, włoskimi, greckimi, niemieckimi czy angielskimi („Źródło wiecznej młodości”, „Długi sen Olafa Ostesona”, „Robin Hood – rabuś z zielonego lasu”, „Zygfryd pogromca smoków”, „Założenie Rzymu”, „Pieśń o Rolandzie” , „Jak powstały pory roku”, „Orfeusz w świecie podziemnym”).

Do półfinału zakwalifikowało się 9 osób. Natomiast do ścisłego finału przeszło 6 osób, które między siebie podzieliły nagrody plasując się kolejno na miejscach:

V – z tą samą ilością punktów Anna Wójcik z klasy III B i Julia Rospądek z klasy III G

IV – Mateusz Chwirot z klasy III B

III – Bartłomiej Burchaciński z klasy III D

II – Piotr Kozłowski  z klasy IIIC

I miejsce zajęła Hanna Berlińska z klasy III B

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i duże zainteresowanie konkursem a zwycięzcom gratulujemy!!!

Oto fotorelacja z rozdania nagród laureatom.

GALERIA

• 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Mimo, że nie jest to popularne święto a przysmak ten nie znajduje się w Piramidzie Zdrowego Odżywiania, o której ciągle przypominamy naszym uczniom, w tym dniu postanowiliśmy zrobić wyjątek. Uczniowie klasy I a wybrali się do pobliskiej pizzerii „Bella” na warsztaty z robienia pizzy. Każde z dzieci samodzielnie przygotowało własną pizzę, którą później z apetytem zjadło.

Wydarzenie to dostarczyło dzieciom wiele zabawy, radości i ekscytacji z samodzielnego działania.

Bardzo dziękujemy Pizzerii Bella za wspaniałe przyjęcie nas oraz przeprowadzenie warsztatów.

GALERIA

• Projekt "Ścieżka edukacyjno - zawodowa" dla kl. VII SP oraz II i III gim.

• Szanowni Rodzice, Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum,

Gmina Brwinów i nasza szkoła będą realizować projekt "Ścieżka edukacyjno-zawodowa" skierowany do uczniow klas VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum. Celem projektu jest wpieranie uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. W ramach projektu każda klasa będzie miała zorganizowane zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym w wymiarze po 1 godzinie w miesiącu. Zajęcia będą się odbywały bezpośrednio po zajęciach lekcyjnych i będą prowadzone przez zewnętrznych specjalistów (psycholog i doradca zawodowy). Zajęcia rozpoczną się od 12 lutego 2018 r. Poniżej znajdują się linki do deklaracji uczestnictwa i oświadczenia uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz regulamin rekrutacji.  Każdy uczeń musi dostarczyć komplet dokumentów.

deklaracja_Sciezka_edukacyjno-zawodowa.doc

oswiadczenia_dane_osobowe_Sciezka_edukacyjno-zawodowa.doc

oswiadczenie.doc

Regulamin_rekrutacji_uczniowie.doc

Zapraszamy do skorzystania z tej atrakcyjnej i bardzo wartościowej oferty !