• Zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej

• A książka, miła książka, zawsze będzie z nami (…)
            Tylko skiniesz, a ona na skrzydłach przyleci,
            I zacznie ci cudowne opowiadać dzieje.
            W dzień pochmurny jak promień słoneczny zaświeci,
            A gdy ci smutno będzie, w głos się roześmieje.

Kornel Makuszyński

Serdecznie zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej.

• SP1 Brwinów w lokalnej telewizji TEL-KAB

• Od niedawna na terenie gminy Brwinów działają stacje pogodowe sfinansowane ze środków Gminy Brwinów. Nasza szkoła korzysta ze stacji, gromadzi dane i prowadzi badania dotyczące gospodarowania wodami opadowymi. Inicjatywą Gminy i naszymi działaniami zainteresowała się kolana telewizja z Pruszkowa. Poniżej prezentujemy krótki film zrealizowany przez stację TEL-KAB z udziałem Burmistrza Jerzego Wysockiego i pracownika szkoły.

• Góra grosza - SP1 Brwinów pomaga!!!

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie od lat włącza się w wiele akcji charytatywnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. W tym roku pragniemy wesprzeć potrzebujące dzieci przekazując drobne sumy. Akcja GÓRA GROSZA od lat pozwala na pomaganie za grosze, które łącznie mogą utworzyć pokaźną kwotę. Towarzystwo Nasz Dom zebrało w ten sposób już ponad 45 milionów złotych!!!

Po feriach na terenie szkoły zostaną wystawione skarbonki, do których można wrzucać "grosiki". Wspólnie możemy zebrać kilkaset złotych. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wrzucania zalegających w szufladach, zakamarkach domów lub na dnie kieszeni drobnych monet. Grosz do grosza ...

Akcja potrwa od 27 lutego do 17 marca 2023.

• Bal karnawałowy w SP1 Brwinów

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w dniu 09.02.2023r. Tematem przewodnim była „Alicja w krainie czarów”. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój. Zaproszony na wyjątkową okazję wodzirej zachęcał do tańca i zabawy. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie pięknego wystroju sali i organizację zabawy karnawałowej.

Bal karnawałowy był podzielony na kilka części. Pierwsze bawiły się najmłodsze dzieci, a imprezę zakończyła młodzież z klas VII-VIII. Wszyscy bawili się wyśmienicie, co z pewnością widać na poniżej zamieszczonych filmach.

• Nabór wniosków do projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2022/2023

• Szanowni Państwo!

Informuje, że 7 lutego 2023 roku rozpoczął się nabór wniosków do projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2022/2023. Rejestracja wniosków na stronie internetowej www.stypendia.oeiizk.waw.pl jest aktywna w terminie od 7 do 15 lutego 2023 roku. Zarejestrowane, wydrukowane i podpisane dokumenty wraz z załącznikami należy przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w terminie do 27 lutego 2023 roku (decyduje data wpływu). Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się w Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów liceów ogólnokształcących w Województwie Mazowieckim w roku szkolnym 2022/2023, który stanowi załącznik do niniejszego pisma oraz jest dostępny na stronie internetowej projektu, w  zakładce Dokumenty. Zależy nam na dotarciu z informacją o projekcie do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego zwracam się z prośbą o przekazanie ww. informacji szczególnie uzdolnionym uczniom oraz zachęcenia ich do aplikowania o przyznanie stypendium.

Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Mirosław Krusiewicz

• Uroczyste pasowanie klas I na czytelników

• W bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. Z tej okazji uczniowie z klasy 5 a przygotowali recytację pięknych wierszy o książkach, które zaprezentowali na uroczystości. W trakcie pasowania pierwszaki otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, wykonane przez starszych kolegów, ulotki dla rodziców promujące głośne czytanie dzieciom oraz ilustrowane książeczki dla dzieci pt. Pierwsze abecadło. Książki zostały opracowane przez Instytut Książki i sfinansowane przez Ministerstwo Kultury w ramach kampanii społecznej MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK.

• Stacja pogodowa w SP1 Brwinów

• Na terenie Gminy Brwinów zostały zamontowane cztery automatyczne stacje pogodowe, które rejestrują temperaturę, wilgotność, prędkość i kierunek wiatru, natężenie promieniowania słonecznego, intensywność opadów deszczu oraz inne parametry pogodowe. Na dachu SP1 Brwinów zamontowano stację, która została sfinansowana ze środków Gminy. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz wszyscy mieszkańcy Brwinowa mogą śledzić stan pogody w naszym mieście dzięki aplikacji internetowej lub mobilnej. Zachęcamy do odwiedzenia strony szkoły, gdzie powstała nowa zakładka. Dzięki danym gromadzonym przez stacje można porównywać pogodę w różnych częściach Gminy Brwinów.

Stacja pogodowa

• Czytam i ilustruję baśnie

• 1 stycznia 2023 odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom klas 1 – 3, laureatom konkursu “Czytam i ilustruję baśnie”.
            Tematem prac była bajka Marii Konopnickiej “Na jagody”.

​​​​​​​Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

​​​​​​​Fotorelacja:

Prace konkursowe