We wtorek 14 maja 2019 r. klasę Id odwiedził pies "Szelma" wraz z opiekunem (trenerką z klubu Dog Line). Była to nagroda dla klasy za zebranie największej ilości darów dla fundacji "Koci Świat". Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tej akcji i wspierały fundację.
Dogoterapia
- 4
Eksperymenciaki
W czwartek 16 maja uczniowie klas pierwszych przeżyli wyjątkową przygodę w świecie nauki. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w laboratorium naukowe, a uczniowie w białych fartuszkach zostali małymi Eksperymenciakami.
Wspólnie z profesor Kropelką i jej asystentem, z wykorzystaniem mobilnego laboratorium
dzieci wykonywały ciekawe eksperymenty i doświadczenia chemiczne.
Przy zaangażowaniu wielu zmysłów: wzroku, smaku, węchu, dotyku, słuchu mogły sprawdzić właściwości różnych bezpiecznych produktów spożywczych i chemicznych.
Zajęcia zakończyły się wesołą zabawą bańkami mydlanymi przy dźwiękach muzyki oraz wręczeniem drobnego upominku każdemu uczestnikowi zajęć.Warsztaty dostarczyły dzieciom nowej wiedzy, wiele radości i mnóstwo emocji.
Okazało się, że nauka może być świetną zabawą.11
Wyjście klas 7b i 8a do firmy Buster oraz wyjazd klasy 8a do Teatru Powszechnego.
- 8
Zebranie z rodzicami-oddziały przedszkolne
Zapraszamy rodziców/opiekunów na zebranie w dniu 14.05.2019 (wtorek) godz. 18:00
Konkurs „W krainie bajek i baśni”
Grupa O„A” przywitała uczestników konkursu, piosenką pt. „Bajka różne ma imiona…”, zorganizowanego w oddziale przedszkolnym. Dzieci zilustrowały swoje ulubione bajki, m.in. „Brzydkie kaczątko”, „Czerwonego Kapturka”, czy „Koziołka Matołka”. Pani Dyrektor przeczytała dzieciom „Kaczkę Dziwaczkę” i „Srokę”. Zwycięskie prace wykonali Hania Pacholska i Mateusz Łubnicki. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, za przygotowanie bajkowych prac – (plakatów i form przestrzennych). Za ich sfinansowanie bardzo Dziękujemy Radzie Rodziców!
12
Wyniki konkursu "Bezpieczna szkoła"
Miło nam poinformować , że uczeń naszej szkoły Stanisław Hyckowski z klasy 6c zajął 13 miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym trybie życia "Bezpieczna szkoła".
W konkursie tym wzięło udział 4086 uczniów z 186 szkół. W ogólnym rankingu nasi uczniowie uplasowali się na wysokim 17 miejscu w Polsce i 3 miejscu w województwie mazowieckim .
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Małgorzata Korpal
Spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko
9 maja w naszej szkole, z inicjatywy Rady Rodziców odbyło się spotkanie z pisarzem, panem Kazimierzem Szymeczko. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas V, VI i VII szkoły podstawowej.
Pan Kazimierz Szymeczko ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest laureatem konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni". Autor Historii Polski w opowieściach, Pomolowanej historii i wielu innych książek dla dzieci i młodzieży. Wiele opowiadań publikował między innymi w „Świerszczyku”. Jego powieść Czworo i kości otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść Tetrus - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.
Pisarz opowiedział młodzieży o swoim zawodzie i swoich zainteresowaniach. Odpowiadając na pytania, przekazał uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących tworzenia książki.
Dziękujemy serdecznie Panu Kazimierzowi Szymeczko, że zechciał odwiedzić naszą szkołę i zaprezentować swoją twórczość.
1
Przypominamy o terminach składania wniosków o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie Kuratorium Oświaty. Link do pliku poniżej.
Spotkanie z pisarką Ałbeną Grabowską
6 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką, mieszkanką Brwinowa, panią Ałbeną Grabowską. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkoły podstawowej.
Pani Ałbena Grabowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, z zawodu jest lekarzem neurologiem i epileptologiem. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. W 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Pracowała m. in. w Klinice Neurologii i Epileptologii w Warszawie, a także w Zakładzie Patofizjologii i Elektroencefalografii w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Wciąż aktywna zawodowo. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Przez wiele lat pisywała do prasy z segmentu life style. Odpowiadała na listy do lekarza i prowadziła rubryki porad lekarskich. W 2015 roku została wyróżniona nagrodą „Pióro” na Festiwalu Literatury Kobiet za powieść „Stulecie Winnych – ci, którzy przeżyli”. Na podstawie tej powieści powstał serial „Stulecie Winnych”.
Imię Ałbena pisarka zawdzięcza bułgarskim korzeniom – oznacza ono kwitnącą jabłoń.
Pisarka opowiedziała młodzieży o swojej przygodzie z piórem i o swoim debiucie na rynku wydawniczym powieścią „Tam gdzie urodził się Orfeusz”, ale głównym tematem spotkania była powieść „Stulecie Winnych” i nakręcony na jej podstawie serial. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści naszego gościa o pracy nad książką, o tym jak powstawali główni bohaterowie i jaka była droga od książki do ekranizacji powieści. Zadawali wiele pytań zainteresowani utworem którego akcja rozgrywa się z naszym mieście. Dzielili się z pisarką swoimi wrażeniami, sympatiami do poszczególnych bohaterów, pytali o miejsca w których kręcony był serial.
Po spotkaniu pisarka podpisywała zakupione książki.
Dziękujemy serdecznie Pani Ałbenie Grabowskiej, że zechciała odwiedzić naszą szkołę i zaprezentować swoją twórczość.
Podziękowanie dla uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie za organizację zbiórki na rzecz Fundacji Azylu Koci Świat. Dziękujemy!!!!
TRWA EGZAMIN GIMNAZJALNY
Rocznica zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
Dyrektor, wicedyrektorzy, nauczyciele i gimnazjaliści z naszej szkoły uczcili ofiary zbrodni katyńskiej z 1940 r., w szczególności oficerów pochodzących z Gminy Brwinów: Stanisława Leszka Frentzel, Stanisława Dembeckiego, Józefa Kozłowskiego oraz tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej z 2010 r. Pod dębem pamięci posadzonym na terenie szkoły w 2012 r. i dedykowanym płk. Eugeniuszowi Wolańskiemu przedstawiciele uczniów zapalili znicze. Wszyscy zebrani uczcili pomordowanych oficerów i zmarłych członków delegacji minutą ciszy.
Bezterminowy strajk w szkole od 8 kwietnia 2019 r.
W związku z ogólnopolską akcją strajkową zmuszona jestem poinformować Państwa, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. w czasie trwania strajku w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie nie będą odbywały się zajęcia, a placówka będzie zamknięta.
Codziennie za pośrednictwem dziennika elektronicznego i strony internetowej będę Państwa informowała o aktualnej sytuacji i wznowieniu zajęć.
Proszę o zrozumienie.
Jednocześnie informuję, że zaplanowane egzaminy zostaną przeprowadzone w ustalonym terminie:
10, 11 i 12 kwietnia 2019 r. - egzaminy gimnazjalne,
15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. - egzaminy ósmoklasistów.
Anna Kurman
Dyrektor SP1 w BrwinowieList MKO do rodziców: list_do_rodzic___w_strajk.pdf
Pismo Gminy Brwinów w sprawie zawieszenia zajęć: odpowiedz_Burmistrza_Gminy_Brwinow_w_sprawie_zawieszenia_zajec.pdf
Wycieczka do Matecznika
We wtorek 2 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka do „Mazowsza” Matecznik w Otrębusach, na widowisko edukacyjne dla dzieci „Magiczna podróż-piękna nasza Polska cała”. Niezwykły świat teatru zaprosił młodych widzów na cudowną podróż po wielu regionach Polski. Dzieci wraz z Panem Kajetanem, Agnieszką i Tomkiem poznawały tańce, stroje, kulturę i wspólnie tworzyły niezapomnianą opowieść.
Natomiast we środę 3 kwietnia 2019 r. odwiedził Nas niezwykły Gość – Pan Borsuk (Policjant). Poznaliśmy, czym zajmuje się Policja, rozmawialiśmy o zagrożeniach i bezpieczeństwie w miejscach publicznych. Dziękujemy!
Zmiany w wydawaniu posiłków w dniach 03.04.2019-09.04.2019 r.
UWAGA!
Z powodu braków kadrowych obiady w dniach od 03.04.2019r do dnia 09.04.2019r. będą wydawane bez zupy.
Za utrudnienia przepraszamy.
Warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie.
2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu klasa VId wykonała wiosenne pejzaże w kolorze niebieskim.
Uwaga!! Zmiana godzin pracy w sekretariacie i stołówce.
Sekretariat:
Obsługa interesantów.
Od poniedziałku do czwartku
w godzinach:
poniedziałek 8:00 - 16:00
Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny.
Stołówka:
Przyjmowanie opłat za obiady.
Od poniedziałku do czwartku
w godzinach:
7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00.
Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny.
,,Rodzic w Internecie”. Szkolenia
Serdecznie zapraszamy na dwudniowe weekendowe szkolenie pt.: „ Rodzic w Internecie”. Szkolenia organizowane są przez Gminę Brwinów dla mieszkańców z terenu województwa mazowieckiego.
Zajęcia odbywać się będą w 2 małych 12- osobowych grupach. W trakcie zajęć otrzymają Państwo bezpłatne materiały szkoleniowe i wyżywienie.
Dzięki szkoleniu wzbogacą Państwo swoje kompetencje cyfrowe.
Szkolenie pt.: „ Rodzic w Internecie” adresowane jest do rodziców i opiekunów. Uczestnicy poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oaz nauczą się , jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożeni. Rodzice i opiekunowie nauczą się m. in. korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin. Ponadto nauczą się korzystania z konta ePUAP i profilu zaufanego.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. jak:
- bezpiecznie korzystać ze smartfonów i tabletów,
- chronić komputer i inne urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem,
- uświadomić dziecku sposoby i konsekwencji działania transakcji w Internecie oraz aplikacji wewnątrz aplikacji mobilnych,
- uczyć się w Internecie w korzystając z takich źródeł jak: Wikipedia, TED, Khan Academy, Ninateka, POLONA i inne,
- rozpoznawać oznaki uzależnienia od Internetu, reagować na uzależnienia od Internetu.
Liczebność grupy: 12 osób
Czas szkolenia: 16 godzin – 2 dni po 8 godz.
Liczba grup: 2
Miejsce szkolenia: Brwinów, ul. Turystyczna 4, Sala konferencyjna.
Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w sekretariacie szkoły.
Projekt całkowicie finansowany z Funduszu Europejskiego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa
na lata 2014-2020.
PODZIĘKOWANIE
Za udział w projekcie BohateromON.
Archiwum Aktualności