• ROWEROWY MAJ

• Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w projekcie „Rowerowy Maj”, który popularyzuje rower jako ekologiczny środek transportu do szkoły, promuje zdrowy styl życia oraz uczy dobrych i zdrowych nawyków.

Więcej szczegółów na stronie Gminy Brwinów: link

• Konkurs Ekologiczny EKO - MODA

• Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w   Brwinowie do udziału w konkursie ekologicznym pt.: „Eko - Moda”. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego, promującego ideę recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów.

Konkurs adresowany jest do uczniów oddziałów przedszkolnych "0", uczniów klas I – III oraz uczniów klas IV – VIII. Dopuszczalna jest pomoc rodziców.

Regulamin Konkursu Ekologicznego "Eco - Moda":

CELE KONKURSU:

• popularyzowanie postawy otwartości i zaangażowania w problemy współczesnego świata,

• propagowanie idei czystego środowiska i odpowiedzialnego, zrównoważonego gospodarowania odpadami połączone z poszerzaniem świadomości ekologicznej,

• promowanie recyklingu jako idei zagospodarowania odpadów do ponownego wykorzystania lub przetworzenia,

• popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji odpadów,

• rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci i rodziców.

ZASADY KONKURSU:

1) Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie:
            - uczniowie oddziałów przedszkolnych "0"– III szkoły podstawowej – kategoria I,

-  uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej – kategoria II.

2) Uczestnicy zobowiązani są do przygotowania (z pomocą rodziców) strojów ekologicznych lub ich elementów promujących ideę recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów.

3) Każda osoba biorąca udział w konkursie może zaprezentować jeden strój.

4) Prezentacje mogą być wykonane w sposób dowolny. Warunkiem jest zachowanie ekologicznego charakteru stroju, co oznacza, że w przeważającej części powinien być wykonany z surowców wtórnych.

UWAGA: w prezentowanym stroju powinny pojawić się m.in.: gazety, tektura falista, wytłoczki do jajek, rolki papierowe, folia aluminiowa, puszki aluminiowe, nakrętki plastikowe.

5) Uczestnicy są zobowiązani do przygotowania stroju w warunkach domowych

i zaprezentowania stroju podczas festynu ekologicznego w dniu 26.05.2023.

6) Uczestnicy konkursu z klas 4- 8 szkoły podstawowej są zobowiązani zgłosić swój udział w konkursie u nauczyciela przyrody, biologii lub fizyki do 22.05.2023.

Uczestnicy konkursu z klas 0- 3 szkoły podstawowej są zobowiązani zgłosić swój udział w konkursie u nauczyciela wychowawcy do 22.05.2023.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY:

1)  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 maja 2023 r.

2) Komisja konkursowa dokona oceny zaprezentowanych strojów według następujących kryteriów:

- zgodność zaprezentowanych strojów z przedmiotem i celem konkursu,

- pomysłowość i oryginalność koncepcji stroju ekologicznego,

- estetyka wykonania,

- sposób zaprezentowania stroju.

3) W konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe (trzy nagrody w każdej

z kategorii).

4) Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do przyznania I, II i III nagrody lub przyznania nagród równorzędnych.

• DYŻUR WAKACYJNY-ZAPISY

• Szanowni Państwo,

W tym roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przyjmuje dzieci w okresie wakacyjnym od 07-31 sierpnia 2023r.

Zapisy na dyżur wakacyjny prowadzone będą w dniach od 8 maja do 19 maja 2023r. Wypełnione druki prosimy składać do sekretariatu szkoły od poniedziałku do czwartku w godz. 8-16.

Podanie informacji o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur nastąpi 31 maja 2023r. poprzez wywieszenie listy w siedzibie szkoły.

Opłaty za pobyt (nie dotyczy dzieci 6 -letnich) i wyżywienie należy wpłacać do dnia 15 czerwca 2023r.

Brak wpłaty oznacza rezygnację z miejsca pobytu.

konto za wyżywienie: 75 9291 0001 0097 6796 2000 0040

konto za pobyt:           12 9291 0001 0097 6796 2000 0010

Szczegóły dot. harmonogramu przerw wakacyjnych, zasad organizacji dyżuru wakacyjnego dla publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Brwinów dostepne są w Zarządzeniu NR.8.2023 Burmistrza Gminy Brwinów.

Prosimy o zapoznanie się z jego treścią: Zarzadzenie_nr_8.2023.pdf

wzór karty zgłoszenia Karta_zgloszenia_dziecka_na_pobyt_wakacyjny_w_2023r..docx

załącznik do karty zgłoszenia (oświadczenie dla samotnie wychowujących) oswiadczenie_.docx