Program "Dobry Start" i wyprawki szkolne na rok szkolny 2018/2019
Drodzy Rodzice,
po adresem https://www.mpips.gov.pl/DobryStart znajdziecie Państwo informacje o programie "Dobry Start" 300 dla ucznia.
Poniżej zamieszczamy propozycje artykułów przygotowane przez nauczycieli i wychowawców, które możecie Państwo uwzględnić przygotowując wyprawki dla dzieci na nowy rok szkolny 2018/2019. Dzięki temu wspólnie zadbamy o potrzeby edukacyjne, realizację programów nauczania i zdrowie Państwa dzieci a naszych uczniów.
Ważny dla zdrowia i prawidłowej postawy dziecka jest plecak/tornister. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi wyboru odpowiedniego placaka lub tornistra dla dziecka: dobry_plecak_i_tornister.ppt
Wyprawki:
Wyprawka_dla_oddzialow_przedszkolnych.doc
Wyprawka_klasy_1-3.doc
Wyprawka_dla_klasy_IV.doc
Wyprawka_dla_klasy_V.doc
Wyprawka_dla_klasy_VI.doc
Wyprawka_dla_klasy_VII.doc
Wyprawka_dla_klasy_VIII.doc
Wyprawka_dla_klasy_III_gim.doc
Jeżeli dziecko przyjeżdża do szkoły na rowerze warto zadbać również o właściwie wyposażony rower i bezpieczeństwo dziecka. Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczacymi tych kwestii zaczerpniętymi z poradnika "Bezpieczny rowerzysta" Rowerzysta.ppt
Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów
Szanowni Rodzice,
Drodzy UczniowieŻyczymy radosnych, aktywnych i bezpiecznych wakacji 2018!
Do zobaczenia 3 września 2018 r.
Zachęcamy do zapoznania się z poradami, dokumentami i bazą wypoczynku przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
https://men.gov.pl/strony/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow.html
Wyniki badań przesiewowych słuchu uczniów klasy pierwszej
Szanowni Rodzice uczniów klasy pierwszej,
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach dostarczył do szkoły wyniki badań przesiewowych słuchu, które przeprowadzono u uczniów na terenie szkoły w dniu 16 marca i 8 czerwca br. Wyniki można odbierać osobiście w sekretariacie szkoły po okazaniu dowodu osobistego.
Zapraszamy po odbiór wyników.
- KONTO DO ZWROTU ZA PODRĘCZNIKI :54 9291 0001 0097 6796 2000 0030W dowodzie zapłaty należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz tytuł podręcznika za który robiona jest wpłata.
Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
uroczyste podsumowanie i zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbywać się będzie w naszej szkole wg następującego harmonogramu:
- oddziały przedszkolne - 21 czerwca br. (czwartek) o godz. 9.00 w holu szkoły
- klasy I-III szkoły podstawowej - 22 czerwca br. (piątek) o godz. 9.00 w holu szkoły
- klasy IV-VII szkoły podstawowej - 22 czerwca br. (piątek) o godz. 10.30 w holu szkoły
- klasy II-III gimnazjum - 21 czerwca br. (czwartek) o godz. 16.00 w holu szkoły.
Zapraszamy serdecznie !
III miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Żywe obrazy" w Tychach!
Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w Międzynarodowym Konkursie "Żywe obrazy".
W tym roku p. Bogusia Niemirowska wraz z uczniami przygotowywała "ożywione" dzieło A. Gierymskiego "W altanie".
Po głosowaniu na Facebooku okazało się, że zdobyliśmy PIERWSZE miejsce w plebiscycie publiczności.
W klasyfikacji ustanowionej przez Jury zdobyliśmy 3 miejsce.
Brawo dla wszystkich artystów i p. Bogusi!
Lekcje żywej historii z Grupą Historyczną „Zgrupowanie Radosław”
W tym roku 25 maja minęła 70. rocznica śmierci Żołnierza Niezłomnego Rotmistrza Witolda Pileckiego. Nasza Szkoła włączyła się do ogólnopolskich obchodów tego święta.
Warto wspomnieć, że w zeszłym roku uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie „Rtm. Pilecki – żołnierz-bohater-patriota”. Czworo uczniów przygotowywanych przez polonistkę Iwonę Artowicz-Skowrońską wzięło udział w konkursie literackim, który stanowił główną część projektu.
Poloniści i historycy w Szkole Podstawowej nr 1 ściśle ze sobą współpracują. Na języku polskim gimnazjaliści z klasy III A i IIIB obejrzeli dokument fabularyzowany w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego oraz zapoznali się z fragmentami „Raportu Witolda” autorstwa Witolda Pileckiego.
Nauczycielki historii, panie Małgorzata Szmyt i Elżbieta Szumiło-Żak, zaprosiły Grupę Historyczną „Zgrupowanie Radosław”, która przybliżyła uczniom szkoły podstawowej sylwetkę tego niezwykłego człowieka.
Lekcje żywej historii odbyły sie 25 maja i 8 czerwca i wzięło w nich udział 14 klas szkoły podstawowej (kl. IV-VI). Uczniowie wysłuchali lekcji na temat działań Polaków w czasie II wojny światowej, o podziemnej walce z okupantem, ze szczególnym uwzględnieniem dokonań Witolda Pileckiego. Dowidzieli się o Jego życiu, zasługach dla kraju oraz o bohaterskiej misji w obozie Auschwitz.
Wszyscy uczestnicy z zapałem słuchali pana Rafała Dobrowolskiego ze „Zgrupowania Radosław” Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć broń z tamtych czasów, a pod koniec lekcji również wziąć ją do ręki.
Na zakończenie cyklu spotkań Pani Dyrektor Anna Kurman wręczyła panu Rafałowi Dobrowolskiemu pamiątkowy dyplom oraz bukiet kwiatów.
Dziękujemy za bezcenne chwile patriotyzmu Grupie Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, która przeprowadziła wszystkie lekcje bezpłatnie.
Wierzymy, że to nie było nasze ostatnie spotkanie. Wszak przed nami wiele patriotycznych wydarzeń godnych upamiętnienia.
Tekst opracowała Iwona Artowicz-Skowrońska (SP1), zdjęcia wykonał Kamil Krzemiński z kl. IIIA
Plener malarski - czerwiec 2018
Uzdolnieni uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie szkoły z Żółwina
kształcili swoje umiejętności malarskie pod kierunkiem p. Bogusi
Niemirowskiej w miejscowości Grodzisko pod Krakowem.W opiece nad grupą
pomagała p. Ewa Bukowska ( która też próbowała swych sił w rysunku).
Praca nad tworzeniem dzieł przebiegała bardzo sprawnie, artyści byli
pełni zapału i twórczej mocy. Nic dziwnego więc, że w kilka dni gotowa
była wystawa.
Inspiracją dla malarzy było samo Grodzisko, gdzie podziwiać można było
piękny kościółek i całe jego otoczenie.
ZIELONA SZKOŁA w Kotlinie Kłodzkiej
W dniach 4-8 czerwca klasy szóste wraz z paniami : Ewą Bukowską, Tereską
Traczyk, Agnieszką Zielińską i Bożenką Kruszewską
pojechały na Zieloną Szkołę. W tym roku zwiedzaliśmy Kudowę Zdrój ( tam
mieszkaliśmy) i okolice. Spacerowaliśmy wśród Błędnych Skał,
podziwialiśmy Skalne Miasto w Czechach. Główną atrakcją wycieczki była
podróż do Pragi i zwiedzanie tego pięknego miasta.
Ciekawą przygodą było też oglądanie Jaskini Niedźwiedziej i kopalni złota!
Najfajniejsze jednak na Zielonej Szkole było wstawanie o 5.15!
Nie taki straszyk straszny ….
Dzieci z klasy 0 A i II A uczestniczyły w niezwykłej lekcji przyrody. W głównej roli wystąpił straszyk nowogwinejski o wdzięcznej nazwie MUTANTKA 111 J
Dziękujemy mamie Jasia p. Marzenie Burcharcińskiej.
Oddział Przedszkolny
Rok szkolny 2017/18 grupa 0 „C” zakończyła wycieczką do gospodarstwa Wiecha w Kawęczynie.
Atrakcji było bezmiaru : przejażdżka bryczką, dyskoteka, pieczenie chleba, zwiedzanie skansenu, oglądanie mini-zoo i inne. Również w ostatnim czasie w naszej Zerówce odbyły się: warsztaty nt. zdrowego odżywiania, spotkanie ze Strażą Pożarną i Strażą Miejską, wycieczka do Dinoparku w Kołacinku, warsztaty finansowe Banku Milenium i poznanie życia sowy.
„ARCHIPELAG SKARBÓW”
W dniach 7-8 czerwca 2018 realizowany jest w naszej szkole program profilaktyki zintegrowanej dla klas drugich gimnazjum. Młodzież rozmawiała o zagadnieniach dotyczących rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami a także tematyce zagrożeń wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze. Nastoletni uczestnicy programu rozmawiali o wstrzemięźliwości seksualnej aż do pełnoletniości. Podczas realizacji programu poruszane były tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią, zachowaniami agresywnymi i zachowaniach o uprzedmiotawiającym charakterze, zwłaszcza w relacjach chłopcy–dziewczęta.
W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej pod hasłem „Niewłaściwa ochrona przeciwpożarowa i jej wpływ na środowisko oraz czyste powietrze”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Czyste środowisko – czyste powietrze”.
Do finałów, które odbędą się 26 października 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, zakwalifikowały się trzy drużyny:
„Ameby” Julia Godziejewska i Barbara Kruszewska z klasy IVD
„Zieloniaki” Wiktoria Boranowska i Małgorzata Skupio z klasy VIA
„Czyściciele” Weronika Frankowska i Jakub Jędrasik z klasy VIB
Gratulujemy! J
Opiekunowie: Małgorzata Korpal i Marta Skupio
„Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”
Taki tytuł nosi Ogólnopolski Konkurs Historyczny organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w tegorocznej, VI edycji, laureatkami zostały nasze uczennice z klasy VI b: Weronika Frankowska, Patrycja Rucińska i Maja Ziemska. Ich praca „Na skrzydłach pamięci”, przygotowana pod opieką nauczyciela historii Małgorzaty Szmyt, została zaliczona do najlepszych w kategorii wiekowej 11-13 lat.
W poniedziałek 28 maja 2018 r. podczas VIII Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym IPN im. J. Kurtyki „Przystanek Historia” na ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Wydarzenie otwierał nestor polskiego komiksu Henryk Chmielewski czyli Papcio Chmiel, laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a następnie mogli wziąć udział w konkursach i warsztatach rysunkowych prowadzonych przez autorów komiksów.
Małgorzata Szmyt
Zdjęcie pochodzi z zasobów IPN
NASZE SUKCESY
„Drogi do niepodległości”
Takie było hasło tegorocznego Powiatowego Konkursu Historycznego. Zmagania finałowe odbyły się 24 maja w Szkole Podstawowej w Żółwinie.
Reprezentacja naszej szkoły, przygotowana przez Panią Elżbietę Szumiło-Żak, w składzie: Szymon Woszczek, Mateusz Wąsowicz, Robert Mosiołek i Michał Żywicki wywalczyła III miejsce, wyprzedziła nas ZSO w Brwinowie i drużyna gospodarzy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Małgorzata Szmyt
Zdjęcie pochodzi z zasobów Szkoły Podstawowej w Żółwinie
Archiwum Aktualności