16 stycznia 2017r. Królewna Śnieżka i Książę odwiedzili oddziały przedszkolne w naszej szkole. Celem spotkania było wręczenie dyplomów dla utalentowanych przedszkolaków, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Moja ulubiona postać baśniowa”. Konkurs był związany z projektem edukacyjnym, którzy realizowali gimnazjaliści z klasy II a i II b. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, a Pani Aldonie Wolańskiej dziękujemy za uśmiech i umożliwienie odwiedzin.
W grudniu pięcioosobowa grupa uczniów z klasy II c (Jacek Adachowski, Maciej Buczak, Natalia Jarczewska, Julia Kępka, Małgosia Radziwonka) zajęła I miejsce (ex aequo z ZSO z Brwinowa) w XX Konkursie Recytatorskim „Fascynacje”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie. Hasło przewodnie przeglądu brzmiało – „A to Polska właśnie!”. Na podstawie „Dziadów” cz. III Adama Mickiewicza młodzież przygotowała przedstawienie obrazujące losy Polaków, które na zawsze zapisały się w historii naszej Ojczyzny. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:)
Poznajemy zawody - Strażak
Wczoraj w ramach poznawania ciekawych zawodów klasę IIIb - Pani Magdaleny Szumer i klasę IIId - Pani Renaty Olszak, odwiedził Pan Paweł Banasiak.
Pan Paweł jest strażakiem i opowiedział uczniom na czym polega jego praca oraz jakie warunki trzeba spełnić aby móc pracować w tym zawodzie. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest rola straży pożarnej i jak często dzięki ich szybkiej i sprawnej akcji udaje się uratować ludzkie życie. Okazuje się, że oprócz gaszenia pożarów strażacy także zapobiegają awariom, pomagają w walce z klęskami żywiołowymi takimi jak powodzie czy wichury oraz ratują poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Tata Oskara pokazał uczniom jak wygląda ubranie "bojowe" strażaka. Dzieci oglądały i przymierzała takie ważne elementy stroju jak hełm czy maski tlenowe, dowiedziały się w co wyposażony jest wóz strażacki. Pan Paweł poinstruował uczniów jak należy zachować się kiedy zauważą pożar oraz czym się go gasi. Dzieci zadały cała masę pytań dotyczących pracy strażaka, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec Pan Paweł rozdał wszystkim w prezencie śliczne kalendarze wydane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Biskupicach a Maja zrobiła pamiątkowe zdjęcia.
Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Banasiakowi za to spotkanie. Dzięki niemu każdy uczeń z tych dwóch klas będzie już wiedział, że jadący na sygnale wóz strażacki pędzi ratować czyjeś życie.
- Warsztaty "Mały Inżynier"W piątek klasy II b i III b odwiedził "Mały inżynier" z warsztatami. Uczniowie w czasie zajęć, dowiedzieli się co to jest PRĄD i co to znaczy że PŁYNIE. Zbudowali obwody elektryczne, podłączali kolorowe diody, nauczyli się rozpoznawać "+" i "-". Na koniec wykonali baterię z ziemniaków oraz słoneczną!Warsztaty te były nagrodą za II i III miejsce w konkursie na "Najdłuższy i najładniejszy łańcuch choinkowy", ufundowana przez Radę Rodziców.Jeszcze raz gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawczynią Pani Małgorzacie Garczewskiej i Pani Magdalenie Szumer.
W konkursie „Najszybsza Klasa” zwyciężyły klasy:
2d, 3a, 3b
W nagrodę otrzymują warsztaty "Sztuczki ze sztuką".
Trzy spotkania z edukatorami Muzeum Narodowego w Warszawie.
4c, 5c, 2c Gim, 3b Gim
W nagrodę otrzymują wycieczkę do Radia Zet.
Zwiedzanie radia, rozmowa z dziennikarzami.
Zwycięzcom gratulujemy
Ogólnopolski konkurs interdyscyplinarny MIKROPROFESOR 2017 -EUROPA Z ENERGIĄ
Zapraszamy uczniów naszego gimnazjum do udziału w konkursie informatycznym MIKROPROFESOR 2017. W tym roku temat przewodni EUROPA Z ENERGIĄ, czyli o fizyce, energii, źródłach odnawialnych.
Szczegóły dotyczące rejestracji, terminów testów oraz kolejnych etapów na stronie organizatora:
Wyniki XI edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr”
W międzynarodowym konkursie informatycznym „Bóbr” wzięło udział m. in. 7 uczniów naszej szkoły podstawowej z klas 4-6 oraz 4 uczniów z klas gimnazjalnych.
Michał Hoffmann uczeń klasy VIc został laureatem XI edycji konkursu - zajął 3 miejsce. Uczeń zdobył 101,25 pkt. na 120 możliwych. Michał będzie mógł uczestniczyć w gali na uniwersytecie w Toruniu, podczas której otrzyma nagrodę rzeczową i dyplom laureata.
Tegoroczne zadania konkursowe są dostępne na stronie w zakładce ZADANIA na stronie organizatora: http://www.bobr.edu.pl/
Serdecznie gratulujemy!!!
WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA
1.Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju ?
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to wielospecjalistyczne, kompleksowe
i intensywne działania, mające na celu stymulowanie funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny i komunikację małego dziecka niepełnosprawnego, od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia przez dziecko nauki w szkole, a także pomoc i wsparcie udzielane rodzicom i rodzinie w nabywaniu przez nich umiejętności postępowania z dzieckiem.2. Na czym polega wczesne wspomaganie ?
Wczesne wspomaganie rozwoju polega na pobudzaniu psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia nauki w szkole. Zakres tego oddziaływania może być bardzo różny, w zależności od zdiagnozowanych przez specjalistów deficytów rozwojowych. Może ono obejmować: psychomotorykę, sferę komunikacji, mowy i języka, funkcjonowanie zmysłów dziecka, itd.
3. Kto i na jakich zasadach może być objęty wczesnym wspomaganiem rozwoju ?
Wczesnym wspomaganiem rozwoju może być objęte każde dziecko od chwili wykrycia pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania do czasu podjęcia przez nie nauki w szkole podstawowej. Wsparciem objęta jest też rodzina dziecka.
4. Jakie dokumenty musi zdobyć rodzic, by jego dziecko mogło zostać objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju ?
Jeżeli rodzic jest zaniepokojony rozwojem swego dziecka, obserwuje niepokojące sygnały w zachowaniu malucha, równolegle z wizytą u lekarza pediatry powinien zgłosić się do poradni psychologiczno – pedagogicznej. Tam po dokładnej diagnozie poradnia wydaje stosowną opinię i kwalifikuje (lub nie, jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo) dziecko do zajęć w ramach wczesnego wspomagania. Tak więc niezbędnym dokumentem do zakwalifikowania dziecka do tego typu zajęć jest stosowna opinia poradni psychologiczno - pedagogicznej. Z tym dokumentem rodzic powinien zgłosić się do placówki prowadzącej WWRD.
5. Na czym polega pomoc rodzinie dziecka ?
Narodziny dziecka z zaburzeniami rozwoju lub upośledzonego są zawsze bardzo trudnym wydarzeniem dla rodziny. Potrzebuje ona wtedy szczególnie wsparcia, pomocy we wzmacnianiu więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicami i dzieckiem, psychoedukacji - wyjaśnienia tego co właściwie się stało, informacji i wiedzy o chorobie lub problemach dziecka.
- Rodzinę wspiera się w rozpoznawaniu zachowań dziecka i utrwalaniu właściwych reakcji na te zachowania.
- Udziela się instruktażu i porad w zakresie pracy z dzieckiem.
- Udziela się pomocy w przystosowaniu warunków w środowisku domowym do potrzeb dziecka oraz w pozyskaniu i wykorzystaniu w pracy z dzieckiem odpowiednich środków dydaktycznych i niezbędnego sprzętu.
6. Na jakich zasadach odbywa się wczesne wspomaganie ?
- Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania organizuje się w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu, w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka.
- Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania są prowadzone indywidualnie z dzieckiem i jego rodziną.
- W przypadku dzieci, które ukończyły 3 rok życia, zajęcia w ramach wczesnego wspomagania mogą być prowadzone w grupach liczących 2 lub 3 dzieci, z udziałem ich rodzin.
- Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania prowadzi Zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, który powoływany jest przez dyrektora szkoły.
W skład zespołu wchodzą osoby posiadające przygotowanie do pracy z małymi dziećmi o zaburzonym rozwoju psychoruchowym:- pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
- psycholog
- logopeda
- terapeuta SI/rehabilitant
- inni specjaliści - w zależności od potrzeb dziecka i jego rodziny
Drodzy Rodzice !
Pamiętajcie, że wczesne rozpoznanie problemów rozwojowych dziecka i objęcie go specjalistyczną opieką daje szansę na zminimalizowanie trudności rozwojowych lub ich całkowite wyeliminowanie.
W dniu 05.01.2017r. uczniowie klasy III c wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie. Po przybyciu na miejsce dzieci przywitał uśmiechnięty Pan Strażak, który później chętnie oprowadził je po jednostce oraz zapoznał ze swoją pracą.
Zanim jednak rozpoczęło się zwiedzanie dzieci na ręce Pana Pawła – strażaka pracującego w OSP w Brwinowie przekazały maskotki, które przyniosły, aby włączyć się do akcji MIŚ RATOWNIK.
Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzali budynek straży pożarnej, szatnie, miejsce przyjmowania zgłoszeń i co najważniejsze wozy strażackie. Wszyscy chcieli chociaż dotknąć sprzętu, który znajduje się w aucie i jest zabierany na każdą akcję.
Jednakże największą radość sprawiła dzieciom możliwość przymierzenia hełmu, wejścia do kabiny wozu oraz lanie z węża strażackiego.
Dzięki tej wizycie i Panu Pawłowi każdy z uczniów wie na czym dokładnie polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru, lub wypadku oraz jakim sprzętem posługują się strażacy.
Za możliwość wizyty i ciekawe oprowadzenie dziękujemy Panu Pawle Zawadzie.
Od ziarenka do bochenka wycieczka klasy 0c do piekarni na ulicy Czubińskiej:(piesza wycieczka zorganizowana przez wychowawców klasy 0c oraz Panią Mariolę Jakóbczyk).
Dzieci z klasy 0c odwiedzili piekarnię oraz brali udział w zajęciach , w których Pani Mariola szeroko i szczegółowo omówiła kolejne etapy powstawania chleba. Najpierw dzieci dowiedziały się z jakich roślin powstaje pieczywo. Uczniowie poznali wszystkie gatunki roślin zbożowych takich jak: żyto, pszenica, jęczmień, owies, proso czy kukurydza. Następnie został omówiony proces pieczenia chleba oraz wszystkie rodzaje pieczywa. Teraz już każdy wie, które pieczywo jest zdrowe, a którego nie powinniśmy jeść zbyt często. Cała klasa 0c wraz z Paniami i oczywiście samą organizatorką, wzięła udział w ciekawym procesie powstawania pieczywa. Piekarz pokazał i omówił do czego służą poszczególne urządzenia w piekarni, jak wyrabia się ciasto na chleb, który składnik jest najważniejszy, aby ciasto dobrze wyrosło, ile sztuk chleba, bułek, kajzerek i rogalików dziennie trzeba upiec, by cały Brwinów nie był głodny ;) Po tak ciekawej lekcji w piekarni, każde dziecko miało okazję skosztować świeżych, pachnących wypieków. Cała klasa składa Pani Marioli Jakóbczyk ogromne podziękowania za tak wielkie zaangażowanie i włożone serce w prowadzenie lekcji. DZIĘKUJEMY!!!
Przypominamy o zebraniach dla Rodziców uczniów klas IV – VI i Gimnazjum w dniu 5 .01.2017 (czwartek). „Dzień otwarty” - nauczyciele są dostępni w godz. 16.30 – 19.00.
Sale:
Klasy IV – VI godz. 17.00
IVA –18
IVB – 9
IVC - 29
IVD - 28
VA – 27
VB – 17
VC – 31
VIA – 33
VIB – 30
VIC – 32
Gimnazjum godz. 18.00
IA - 33
IB - 7
IIA - 31
IIB - 26
IIC - 29
IIIA - 19
IIIB – 18
Sale na zebrania w dniu 5.01.2017 (czwartek) godz. 17.00
Dzień otwarty - nauczyciele są dostępni dla rodziców w godz. 16.30 – 19.00
W dniach 21.11-09.12.2016 w oddziale przedszkolnym odbyła się już druga edycja konkursu wiedzy o legendach polskich. Tym razem czytano dzieciom i baśnie i legendy (niektóre bardzo popularne, jak np. „Pan Twardowski”, „O kneziu Popielu”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca” oraz te nieznane małym słuchaczom – „Srebrny jeleń”, „Szklana góra”, „Dlaczego woda morska jest słona”). Szczególną uwagę zwrócono na legendy związane z historią Polski („Jaskinia Łokietka”, „Studnie królowej Anny”, „Szabla króla Zygmunta”). Legendy i baśnie do konkursu wybrała oraz o niektórych faktach i postaciach historycznych opowiedziała Pani Elżbieta Szumiło-Żak – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brwinowie. Legendy czytała dzieciom Pani Justyna Dygoń – nauczyciel wspomagający w klasie 0 „A”. Wszystkie utwory spotkały się z wielkim zainteresowaniem małych słuchaczy, wprowadziły je w świat wyobraźni i fantazji.
Finał konkursu przeprowadzono 13.12.2016 roku. Podczas finału każdą klasę 0 reprezentowała złożona z trzech osób drużyna. Po wyrównanej walce miejsca zajęli:
I miejsce klasa 0 „B” – Eliza Szarlik, Antoni Wolski, Alan Zwierzchowski ,
II miejsce klasa 0 „C” – Jakub Baczewski, Gustaw Obiała, Kaja Piotrowska,
III miejsce klasa 0 „A” – Wiktor Adamczyk, Natalia Bazelczuk, Hanna Ławińska.
Kulminacją finału konkursu czytelniczego w dniu 13.12.2016 roku było przedstawienie przygotowane przez klasę 0 „A” i wychowawczynie – Panią Martę Derlacz i Panią Wiolettę Naguszewską. Dzieci ubrane w kolorowe stroje zagrały postaci związane z polskimi legendami: księcia Kraka, Szewczyka Dratewkę, Warsa i Sawę, Lecha, Czecha i Rusa oraz zaśpiewały wiele pięknych piosenek. Dekoracje na konkurs wykonały: Pani Justyna Dygoń i Pani Elżbieta Szumiło-Żak.
Dodatkowo 13.12.2016 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Baśnie i legendy”, którego organizatorkami były: Pani Marta Derlacz i Pani Wioletta Naguszewska. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przestrzennej (budowli lub postaci związanej ze znanymi i popularnymi baśniami oraz legendami). Powstało dużo pięknych prac: smoki wawelskie, Roszpunka, zamki królewskie, kolumna Zygmunta, Mysia Wieża i wiele innych.
W konkursie plastycznym I miejsce zajęli: Paweł Orman i Magdalena Szymańska z klasy 0 „A”,
II miejsce – Eliza Szarlik (klasa 0 „B”),
III miejsce – Oliwia Mencwal, Zuzanna Gut, Bartosz Łubnicki (klasa 0 „A”) oraz Gustaw Obiała (klasa 0 „C”).
Dodatkowo wyróżnienia zdobyli:
Bruno Cendrowski i Natalia Bazelczuk z klasy 0 „A” oraz Pola Pawluk i Ryszard Pasternak z klasy 0 „B”.
Uczestnicy obu konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody. Pamiątkowe dyplomy wykonała oraz przewodniczącą komisji konkursu czytelniczego była Pani Bożena Gubernat-Maciszewska – wychowawczyni klasy 0 „B”. W przygotowaniach do konkursów pomagała Pani Edyta Pikura – pomoc nauczyciela w oddziale przedszkolnym.
Tematyka związana z polskimi legendami okazała się bardzo ważna i atrakcyjna zarówno dla dzieci jak i rodziców. Właśnie dlatego 09.02.2017 roku przeprowadzony będzie kolejny konkurs, tym razem gminny. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Brwinów.
Organizatorzy konkursu:
Elżbieta Szumiło-Żak,
Justyna Dygoń,
Wioletta Naguszewska,
Marta Derlacz.
Dzisiaj, 21 grudnia, jak co roku, w holu szkoły spotkali się nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy, aby wspólnie świętować Boże Narodzenie. Przez ponad godzinę wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki i to w niecodzienny sposób. Znane kolędy np. Cicha noc ..., zostały wykonane przez chór i solistów w wielu językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim a nawet zulu. Jak zawsze organizatorzy postarali się, aby udział wzięli wspólnie zarówno uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej jak i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nasze kolędowanie uświadomiło nam, że Boże Narodzenie jest pięknym świętem dla wielu narodów świata a śpiewanie o nim w różnych językach niesie taką samą radość. Fotorelacja na naszym profilu Facebook - polecamy!
Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy przygotowali uroczystość a w szczególności:
p. Jolancie Sikorskiej za scenariusz i realizację,
p. Krzysztofowi Kolatorowi i p. Marcie Derlacz za akompaniament,
p. Bogumile Niemirowskiej za dekoracje,
p. Mariuszowi Kowalskiemu za fotorelację,
p. Jadwidze Kocoń za opiekę medyczną,
Kamili Korneluk za prowadzenie,
Maciejowi Durka za dźwięk i nagłośnienie,
p. Sylwii Kalinowskiej za życzenia od Rady Rodziców,
p. Annie Bożucie za imponującą choinkę w holu szkoły,
p. Justynie Mazurczak - dyrektor przedszkola "TUPTUŚ" za wypożyczenie szopki
oraz Maryi i Józefowi i wszystkim Królom, Aniołom, Pasterzom, Mikołajom, Śnieżynkom, Reniferom czyli dzieciom i uczniom, którzy swoimi strojami wprowadzili świąteczny nastrój.
Anna Kurman,
dyrektor ZS1 w Brwinowie
Święta w IIIA…
Klasa IIIA niemal przez cały miesiąc grudzień uroczyście celebrowała nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci czekały z zapartym tchem na Mikołaja. Najpierw zaczęliśmy od niecodziennych Mikołajek. Tego dnia odbyła się „żywa lekcja przyrody”. Honorowi goście przyjechali do naszej klasy aż z Krakowa. Były to… owady! Trzecioklasiści dowiedzieli się, że na świecie żyje około 10 tryliardów owadów. Zwierzęta te są najliczniejszą grupą zwierząt. Zasiedliły wszystkie dostępne środowiska. Jako pierwsze przedstawiły się karaczany madagaskarskie. Samiczka była znacznie okazalsza od samca i miała dłuższe i grubsze czułki. Następnie zaprezentowały się bardzo sympatyczne straszyki: straszyk australijski podobny do skorpiona, choć zupełnie niegroźny; straszyk diabelski – bardzo uroczy, cały czarny z malusieńkimi, czerwonymi skrzydełkami i pięknym, okrągłym, czerwonym noskiem. Kolejnym gościem była ciekawska modliszka, która rozglądała się po naszej klasie i śmiesznie przekrzywiała trójkątną główkę na boki. Były też świerszcze, żuki, szarańcze i patyczaki, a ze zwierząt „gablotowych” największa na świecie ćma atlas z wizerunkiem węża na skrzydłach. Dzieci różnie reagowały na przybyłych gości. Najbardziej odważni okazali się: Michaś i Staś oraz dwie Weroniki, a także, ku zaskoczeniu wszystkich, nasza Pani Marta Osakowska. Natomiast najmniej odważne okazały się Ala i Janka. Miny i reakcje dzieci – bezcenne. Na koniec Mikołajek dzieci otrzymały… słodkiego Mikołaja.
Jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć o oryginalnych Mikołajkach, a tu już Wigilia klasowa. Zgodnie z tradycją wszyscy zasiedliśmy do suto zastawionego stołu, na którym nie zabrakło sianka pod obrusem, wspaniałych pyszności i oczywiście nakrycia dla niespodziewanego gościa. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia, śpiewaliśmy kolędy. W ten dzień nie mogło też zabraknąć prawdziwego Świętego Mikołaja. Nasza klasa jest jedną z najgrzeczniejszych klas w całej szkole, więc Mikołaj nie miał wyjścia – z największą przyjemnością przybył i rozdał dzieciom wyczekiwane prezenty. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe i zachwycone, a ich buzie roześmiane. Na twarzy naszej kochanej wychowawczyni Pani Iwony Pietraczyk również malowała się radość i zadowolenie. Cóż za cudowny dzień…i miesiąc.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku klasa IIIA z Wychowawcą Panią Iwoną Pietraczyk oraz Panią Martą Osakowską życzy Paniom Dyrektor, Nauczycielom, wszystkim Pracownikom Szkoły oraz Rodzicom: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia, wzajemnego szacunku, miłości, radości, cierpliwości, spokoju, pociechy z dzieci, sukcesów w pracy. Do zobaczenia w przyszłym roku
ZMIANY W ZASADACH DOWOZU UCZNIÓW DO SZKOŁY OD 1 stycznia 2017 r.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !
Informujemy, że od 1 stycznia 2017 r. zmienią się zasady korzystania z organizowanego przez gminę Brwinów dowozu dzieci i uczniów do publicznych przedszkoli oraz szkół obwodowych na terenie gminy Brwinów. Uczniowie korzystający dotychczas z komunikacji gminnej nie otrzymają miesięcznych biletów zakupionych przez gminę.Podstawą bezpłatnego dojazdu do publicznych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkole oraz publicznych szkół obwodowych na terenie gminy Brwinów będzie Brwinowska Karta Mieszkańca lub bilet miesięczny.
Brwinowska Karta Mieszkańca będzie wydawana w naszej szkole w środę 21 grudnia 2016 r. w godzinach: 12.00–18.00 w sali nr 5.
Przysługuje rodzicom (i ich dzieciom), którzy mieszkają na terenie Gminy Brwinów i rozliczają się w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie.
Wniosek o Brwinowską Kartę Mieszkańca dla dziecka składa rodzic (według określonego formularza). Do wniosku należy załączyć pierwszą stronę rozliczenia PIT oraz okazać osobie wydającej kartę dowód tożsamości.
W miejscu wydawania Brwinowskiej Karty Mieszkańca zostanie wykonana fotografia właściciela karty a następnie zostanie ona wydrukowana i przekazana właścicielowi.
Uczniowie między 13 a 18 rokiem życia, którzy są uprawnieni do otrzymania karty, mogą osobiście złożyć wniosek wypełniony i podpisany przez rodziców z załączonym formularzem PIT, a także odebrać kartę pod warunkiem okazania przez nich legitymacji szkolnej oraz kserokopii dowodu osobistego jednego z rodziców.
Od 23 grudnia 2016 r. Brwinowska Karta Mieszkańca będzie wydawana również w Urzędzie Gminy Brwinów w godzinach pracy Urzędu.
Dzieciom i młodzieży uczącej się, posiadającym Brwinowską Kartę Mieszkańca, przysługuje bezpłatny przejazd na wszystkich liniach komunikacji gminnej na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
Bilet miesięczny przysługuje dziecku w przypadku, gdy rodzic nie jest uprawniony do otrzymania Brwinowskiej Karty Mieszkańca.
Zakupuje go gmina po uprzednim zgłoszeniu w sekretariacie szkoły/ przedszkola i przedstawieniu oświadczenia o miejscu zamieszkania dziecka na terenie gminy Brwinów.
Nadal w komunikacji gminnej opiekę nad ww. dziećmi i uczniami będzie sprawował zatrudniony opiekun.
Gmina Brwinów zapewni bilet miesięczny również opiekunom dzieci w wieku 5-7 lat, towarzyszącym im w drodze do publicznego przedszkola lub szkoły obwodowej, jeżeli odległość z domu do publicznego przedszkola lub szkoły obwodowej wynosi powyżej 3 km.
Szczegółówe informacje znajdują się w dokumencie: Zmiany_w_dowozie_do_szkoly_od_1_stycznia_2017_r..pdf
Rozkłady jazdy, trasy przejazdów, ceny biletów, uprawnienia do ulg i bezpłatnych przejazdów można znaleźć w zakładkach na naszej stronie internetowej:
MENU: Dowóz dzieci do szkoły oraz
STREFA UCZNIA - karta "Dojazd do szkoły i do domu autobusem" lub STREFA RODZICÓW - karta "Dowożenie dzieci do szkoły autobusem"
Życzymy przyjemnych i bezpiecznych podróży !
- W dniu 10.12.2016r. Rada Rodziców przy pomocy nauczycieli, szefa kuchni i uczniów zorganizowała Kiermasz Świąteczny.
Wszyscy przygotowywaliśmy się do niego już na wiele dni wcześniej. Na warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez rodziców lub pod okiem swych wychowawców dzieci tworzyły przepiękne ozdoby świąteczne, klasy 0-3 przygotowywały łańcuchy choinkowe, a uczniowie klas starszych bombki i stroiki. Rodzice przynieśli przepyszne domowe ciasta i świeże soki. W holu stanęła przepiękna choinka, przy której zasiadł Mikołaj z całym workiem maskotek. W czasie kiermaszu śpiewał chórek, piekliśmy pierniczki i lepiliśmy świeczniki z gliny. W trzech klasach odbywały się warsztaty twórcze o świątecznej tematyce. Dzieci mogły na nich wykonać bałwankowe magnesy na lodówkę, świąteczne kartki, mikołaje i renifery z rolek po papierze; ozdobić bombki lub figurki z masy solnej. Hitem kiermaszowej mody okazały się namalowane na buziach bałwanki i choinki, które później entuzjastycznie były uwieczniane w Fotobudce. Każdy mógł rozwiązać świąteczną krzyżówkę i wziąć udział w losowaniu nagród. Na antresoli miała miejsce wyprzedaż zabawek przez uczniów oraz targ "przydasi".
W czasie kiermaszu odbyła się także licytacja rękodzieła wykonanego i przekazanego przez cudownych rodziców z naszej szkoły. Celem zbiórki funduszy na tegorocznym Kiermaszu Świątecznym było zorganizowanie warsztatów, zajęć twórczych dla uczniów.
Mamy nadzieje, że wszyscy miło spędziliście z nami czas i choć trochę udało nam się przywołać ducha Świąt Bożego Narodzenia.
Zapraszamy wszystkich za rok oraz do czynnego udziału w innych wydarzeniach organizowanych przez Radę Rodziców.
PIELĘGNUJEMY TRADYCJE ADWENTOWE
Adwentową tradycją dziewczynek z klasy Vb jest wypiekanie pierniczków. Gościnną kuchnię udostępniała wychowawczyni pani Teresa Traczyk. Równocześnie do pieczenia odbywały się zajęcia artystyczne – w tym roku robiłyśmy bombki. Styropianowe bombki zdobiłyśmy cekinami, wstążkami, kolorowym filcem i innymi świątecznymi elementami. Pomagały nam dwie mamy, które służyły dobrą radą. Aromat wypieków, świąteczne ozdoby i atmosfera radości zwiastują zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Archiwum Aktualności