Warto poczytać, aby wakacje spędzić bezpiecznie:
kąpiele wodne i opalanie: BezpiecznaWoda2016-broszura.pdf ozon_dobry.pdf ozon_zly-1.pdf
spacery: Ulotka_-_Barszcz_Sosnowskiego_i_barszcz_Mantegazziego-1.pdf
Ulotka_-_Jak_rozpozna___barszcz_Sosnowskiego__1_-1.pdf
http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/ostrzezenia-publiczne/uwaga-kleszcze-809
wyjazdy: poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men.pdf
Konkurs "Jestem bezpieczny na drodze 2016"
Dnia 16.06.2016 r. w Zespole Szkół w Żółwinie odbył się IX Gminny Konkurs „Jestem bezpieczny na drodze” organizowany przez Straż Miejską w Brwinowie pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów, Komendanta Powiatowej Policji i Dyrektorów Zespołów Szkół. W konkursie udział brali uczniowie klas IV szkół podstawowych z terenu Gminy Brwinów, którzy w tym roku zdawali egzamin na kartę rowerową. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury: Komendant Straży Miejskiej w Brwinowie pan. Tomasz Kowalski i przedstawiciel WRD KPP w Pruszkowie pan Michał Bańka. Szkoły były reprezentowane przez 4-osobowe drużyny. Każdy z zawodników indy-widualnie odpowiadał na pytania z zakresu: przepisów ruchu drogowego na poziomie egzami-nu na kartę rowerową, znajomości budowy roweru i na zagadki o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Punkty zdobyte indywidualnie składały się na punktację drużynową. Zawodnikom kibicowali koledzy z klas, którzy brali udział w quizie dla publiczności i byli nagradzali drobnymi upominkami.Pierwsze miejsce drużynowo zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Otrębusach w składzie: Antoni Kaczanowski, Wiktoria Kołodziej, Alicja Laskowska i Tomasz Winiarski zdobywając 53,5 punktów na 68 możliwych. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z ZSO w Brwinowie, trzecie uczniowie z ZS z Żółwinie i czwarte miejsce zajęła drużyna z ZS nr 1 w Brwinowie. Pierwsze miejsce indywidualnie zdobyła uczennica Zespołu Szkół w Otrębusach – Alicja Laskowska uzyskując 15,5 punktów na 17 możliwych. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody związane z ideą konkursu tzn. akcesoria rowerowe oraz sprzęt sportowy i turysty-czny ufundowany przez Burmistrza Gminy Brwinów. Pierwszą nagrodę za pracę plastyczną o tematyce bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze otrzymała uczennica ZS nr 1 w Brwinowie – Maja Ziemska. Pozostałe trzy prace otrzymały wyróżnienia. Nagrody wręczali Komendant Staży Miejskiej pan Tomasz Kowalski i zastępca Burmistrza Gminy Brwinów pan Sławomir Walendowski. Wieloletnie zainteresowanie konkursem potwierdza potrzebę wielorakich działań dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, konkurs „Jestem na drodze” jest dobrą inicjatywą naszej gminy.
„KONKURS WIEDZY O LEGENDACH POLSKICH”
Konkurs wiedzy o legendach polskich był zwieńczeniem akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, do której włączyła się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brwinowie (szczególnie oddział przedszkolny oraz klasy I-III). Przez kilka tygodni nauczyciele pracujący w oddziale przedszkolnym oraz wychowawcy klas I-III czytali wypożyczone w szkolnej bibliotece” Legendy polskie”. Dla klas II. i III. przygotowano test ze znajomości legend natomiast dzieci z przedszkola oraz klas I. wzięły udział w konkursie plastycznym. Dzięki zainteresowaniu dzieci z oddziału przedszkolnego tematem legend polskich dodatkowo przygotowano konkurs sprawdzający wiedzę dzieci w wyżej wymienionej tematyce.
W dniach od 02.06 do 14.06.2016 roku w oddziale przedszkolnym odbywał się konkurs wiedzy o legendach polskich, który podzielony był na dwa etapy. W pierwszym etapie czytano dzieciom wybrane legendy polskie. Legendy dotyczyły początków państwa polskiego: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Piast Kołodziej”, dużą grupę stanowiły legendy warszawskie: „Wars i Sawa”, „Złota kaczka”, „Bazyliszek” oraz krakowskie: „Stópka królowej Jadwigi”, „Wiano świętej Kingi”, „O hejnale mariackim”, „Lajkonik”, „Smok wawelski”. Po każdym wysłuchaniu legendy dzieciaki odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu zdobywając małe punkciki, które na koniec zostały zsumowane. Dzieci, które uzyskały największą ilość punktów przeszły do drugiego etapu, który odbył się w dniu 14.06.2016 roku. Podczas finału dzieci odpowiadały na trudne pytania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały rekwizyty, ilustracje oraz fragmenty tekstu związane z legendami.
Po bardzo wyrównanej walce i dogrywce następujące miejsca zajęli:
I miejsce: Zosia Łożyńska, Eliza Szarlik, Helenka Ulicka – klasa O B
II miejsce: Franek Owczarek, Kaja Piotrowska, Jeremi Sapogow – klasa O C
III miejsce: Amelka Gustawska, Bazyli Olkowicz, Antek Wolski – klasa O A
IV miejsce: Natalka Bazelczuk, Oliwka Fosiewicz, Patryk Waliś.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody: dyplomy, książki oraz wykonane z papieru postaci z przeczytanych legend.
Konkurs miał na celu otwarcie przed wychowankami niezwykłego świata literatury, rozwijanie ich wyobraźni, empatii, kreatywności, a poprzez wspólne czytanie dorosły – dziecko kształtowanie u młodego pokolenia określonych postaw, wzbogacanie ich słownictwa oraz ukazywanie atrakcyjnej alternatywy dla telewizyjnych bajek i programów.
Pomysłodawczyniami konkursu były Panie: Elżbieta Szumiło-Żak, Agnieszka Gutowska oraz Agnieszka Rynkowska, natomiast główną koordynatorką całego konkursu była Pani Elżbieta Szumiło-Żak (nauczycielka oddziału przedszkolnego).
Książka z autografem - spotkanie z autorami
W tym tygodniu na zaproszenie Rady Rodziców dzieci z klas I-III odwiedzili autorzy książek dla dzieci : Pani Agnieszka Frączek i Pan Paweł Wakuła.
Pani Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim.Autorka opowiadała uczniom o swoich książkach dla najmłodszych w których popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie; o homofonach „Jedna literka, a zmiana wielka”, o frazeologizmach „Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom” i przysłowiach „Gdy przy słowie jest przysłowie”. Przedstawiła też wiersze opowiadające o kulturze słowa i rozprawiła się z błędami językowymi „Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych”. Dzieci zadały też Pani Agnieszce cała masę pytań, miedzy innymi jak tworzy wiersze do Elementarza, z którego się uczą oraz jak długo powstaje książka.Na zakończenie dzieci otrzymały autografy w książeczkach.
Pan Paweł Wakuła jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej, ilustratorem prasowym oraz pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci. Od lat współpracuje z tygodnikiem "Angora. Jest autorem książek dla dzieci: „Co w trawie piszczy", "O czym szumi las", "Kajtek i Yetik", "Kajtek i Yetik podnoszą żagle", "Mój tata jest olbrzymem", "Dębowa kołyska", "Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich" oraz pomysłodawcą i jednym z twórców serii "Zdarzyło się w Polsce - Piastowskie Orły".
Podczas spotkania, autor opowiadał o swojej pracy i pasjach. Opowiadania o swoich książkach wzbogacił rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci. Na zakończenie spotkania autor chętnie "wpisywał i wyrysowywał" dedykacje w książeczkach, które przyniosły dzieci. Pan Paweł narysował też „pamiątkowe” plakaty.
Oba spotkania wzbudziły ogromne zainteresowanie u dzieci i mamy nadzieję, że teraz jeszcze chętniej sięgną po książki nie tylko tych autorów J Książki Pani Agnieszki Frączek i Pana Pawła Wakuły już we wrześniu wzbogacą bibliotekę naszej szkoły, zostały zakupione przez Rade Rodziców.
OBIADY NA ROK 2016/2017 !!!
Szanowni Rodzice,
Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie (projekt „Dzwonek na Obiad”, Fundacja Być Bardziej)
do obiadów dla dzieci, jeśli:- nie otrzymali Państwo dotacji na obiady ze Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Parafii
św. Floriana w Brwinowie,
- miesięczny średni łączny dochód netto na jednego członka gospodarstwa domowego
nie przekracza 1000 zł.Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 10 września 2016 u pedagoga szkolnego. Do programu mogą Państwo zgłosić swoje dziecko indywidualnie (do 20 września 2016) poprzez formularz na stronie www.dzwoneknaobiad.pl
Podstawowe, wymagane dokumenty (lecz nie jedyne):
- zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o braku lub wysokości dochodów rodziców i pracującego rodzeństwa.
- kopie orzeczeń sądowych, w przypadku alimentów lub rozwodu.
- odpisy aktów urodzenia nieuczącego się rodzeństwa
XV Powiatowy Konkurs Historyczny
31 maja w naszej szkole odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego. Tematem przewodnim tegorocznej rozgrywki było hasło 966 - Chrzest Polski – 1050 lat temu. W konkursie udział wzięła młodzież gimnazjalna z Brwinowa, Milanówka, Nadarzyna, Otrębus, Pruszkowa i Żółwina.
Wysoki poziom konkursu sprawił, że rywalizacja była zacięta i wyrównana. Różnice punktowe między szkołami były minimalne. Ostatecznie I miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Otrębusach (32,5 pkt.). Tuż za nimi stanęła drużyna z "Dwójki" w Brwinowie (31 pkt.), a na najniższy stopień podium wskoczyła młodzież z Gimnazjum w Nadarzynie (30,5 pkt.)
Gospodarzom z "Jedynki" w Brwinowie nie dopisało szczęście. Ostatecznie zajęli IV miejsce, uzyskując 30 pkt. Naszą szkołę reprezentowali : Zuzanna Jędrychowska, Piotr Sarniak, Sebastian Gniadek (wszyscy kl. III a) oraz Mateusz Wąsowicz (kl. I c).
Po ogłoszeniu wyników uczniowie otrzymali nagrody z rąk Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Brwinowie
- Anny Kurman. Zwieńczeniem tego emocjonującego dnia była degustacja tortu w związku z jubileuszem XV edycji konkursu.
Koncert Talentów
1 czerwca uczniowie klasy II c po raz drugi wzięli udział w Powiatowym Koncercie Talentów „Wy
Jesteście Przyszłością Narodu” w ZSO w Brwinowie.
W tym roku postawiliśmy na poważniejszy repertuar i wykonaliśmy piosenkę Marka Grechuty pt.:
„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Oczywiście nie zapominając o dziecięcej radości
wykonaliśmy ją w sposób energiczny, taneczny i wyjątkowo kolorowy.
Mamy nadzieję, że udało nam się przekazać ważny sens zawarty w tym utworze oraz wywołać
uśmiech na twarzach wszystkich obecnych na koncercie.
Na dowód, do relacji dołączamy filmik z naszego występu
Olimpiada sportowa
W piątek 03. 06. 2016r. dzieci z klas I – III szkoły podstawowej wzięły udział w Gminnej Olimpiadzie
Sportowej zorganizowanej przez Zespół Szkół w Otrębusach.
Wydarzenie to rozpoczęło się uroczystym przejściem wszystkich reprezentantów szkół oraz
zapaleniem znicza olimpijskiego.
Następnie każdy z uczestników przystąpił do rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych. Nasi
sportowcy walczyli bardzo dzielnie, oczywiście nie zapominając o zasadach fair play.
Z olimpiady przywieźliśmy wiele medali i nagród, a w klasyfikacji ogólnej zajęliśmy trzecie miejsce.
W przyszłym roku będziemy trenować i ćwiczyć jeszcze intensywniej, żeby na następnej olimpiadzie
zdobyć pierwsze miejsce.
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klasy IIC
W dniach 23-25.05.2016r. klasa II c wybrała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Przez te trzy dni dużo zwiedzaliśmy, spacerowaliśmy, podziwialiśmy, a co najważniejsze spędzaliśmy czas ze sobą.
Poza zwiedzaniem obowiązkowym punktem programu codziennie były lody i czytanie z p. Magdą, rozmowy z Księdzem Arkiem i bieganie z p. Hubertem J
Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi, pełni nowych doświadczeń i radości J
Poniżej opis wycieczki napisany przez jednego z uczestników naszej wyprawy.
DZIEŃ PIERWSZY
W dniu pierwszym zaczęła się wycieczka, na której byłem i opowiem co widziałem i gdzie byłem.
Na początku widziałem Dąb Bartek, a potem ruiny piec hutniczego. Potem byliśmy na Świętym Krzyżu.
DZIEŃ DRUGI
Za to w dniu drugim zwiedzaliśmy Jaskinię Raj. Następnie byliśmy na zamku w Chęcinach. Na koniec zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
DZIEŃ TRZECI
W końcowym dniu trzecim zwiedzaliśmy Pacanów. Tam obejrzeliśmy Europejskie Centrum Bajki
Tak wycieczka się skończyła.
Wycieczka bardzo mi się podobała. Cieszę się z pamiątek, które kupiłem i wszystko mi się podobało.
Maks Rożko
klasa II c
Wakacyjne dyżury dla przedszkolaków
Samorządowe przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Brwinów będą pełnić dyżury w czasie wakacji. Harmonogram:
Dyżury przedszkoli:
Przedszkole Samorządowe w Otrębusach ul. Wiejska 1a: od 01.07 do 13.07.2016 r.
Przedszkole Samorządowe nr 3 w Brwinowie ul. Słoneczna 6: od 18.07 do 29.07.2016 r.
Filia Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie ul. marsz. J. Piłsudskiego 19: od 01.08 do 12.08.2016 r.
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Brwinowie ul. S. Lilpopa 4: od 16.08 do 26.08.2016 r.
Dyżury oddziałów przedszkolnych:
Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie ul. Żwirowa 16: od 04.07 do 15.07.2016 r.
Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Żółwinie ul. Szkolna 39: od 18.07 do 29.07.2016 r.
Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Otrębusach ul. dr M. Piaseckiego 2: od 01.08 do 12.08.2016 r.
Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie ul. marsz. J. Piłsudskiego 11: od 16.08 do 31.08.2016 r.
Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka na dyżur letni powinni zgłaszać się bezpośrednio do odpowiednich przedszkoli i szkół. Tam też będą mogli uzyskać więcej informacji na temat organizacji dyżuru. Pierwszeństwo w zapisach mają dzieci już uczęszczające do danej placówki lub innej placówki prowadzonej przez gminę Brwinów
Wybuchowy Dzień Dziecka w IIa S.P.
1 czerwca 2016 r. klasa IIa S.P. w niecodzienny sposób obchodziła Dzień Dziecka. Pomysłowi i bardzo ambitni rodzice ufundowali swoim pociechom warsztaty chemiczne. W trakcie prawdziwej lekcji chemii dzieci dowiedziały się co to są reakcje chemiczne i jakie mogą być ich rodzaje. Dzieci samodzielnie przeprowadziły dwa eksperymenty. Pierwszy to „wybuchowa piana”, a drugi to „gra w kolory”. Mimo, iż to dopiero druga klasa, dzieci z zapartym tchem wykonywały bardzo interesujące doświadczenia chemiczne pod okiem profesjonalnych chemików. Po wybuchowej lekcji, drugoklasiści udali się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Żwirowej na powiatowy konkurs talentów. Nasza klasa już od „zerówki” jest bardzo rozśpiewana, dlatego też dzieci zaprezentowały piosenkę Arki Noego pt.: „Tato”. Wypadliśmy oczywiście rewelacyjnie. Otrzymaliśmy gromkie brawa oraz medale i nagrody. Na konkurs talentów przybył gość honorowy – Andrzej Supron – polski mistrz zapasów. Gwiazdor uroczystości pokazał kilka chwytów zapaśniczych oraz zaśpiewał piosenkę dla dzieci. Na konkursie talentów była również obecna Pani Dyrektor Anna Kurman i podziwiała nasz wspaniały występ. Na koniec cała klasa z wychowawczynią Panią Iwoną Pietraczyk poszła do cukierni na smakowite lody. Po drodze z „Jedynki” do „Dwójki” i z powrotem dzieci wypatrywały i rozpoznawały drzewa, kwiaty i zwierzęta występujące w brwinowskim parku. Dzieci wróciły do domów niezmiernie uszczęśliwione tak szczegółowo zaplanowanym i zorganizowanym Dniem Dziecka.
Dzień Dziecka w klasie 0B
Dzieci z klasy 0 B z okazji Dnia Dziecka przygotowały przedstawienie
pt. „Bajka o małpce” dla koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego. Bajka bardzo się podobała i mali artyści otrzymali gromkie brawa.
Na koniec przedszkolaki świetnie się bawiły przy muzyce i konkursach.
Z okazji swojego święta dzieci otrzymały drobne upominki oraz owocowy i słodki poczęstunek.
Dzień Scratch’a w naszej szkole
W dniu 20 maja 2016 r. uczniowie klasy Ic gimnazjum (Maciej Buczak, Łukasz Kalinowski oraz Damian Maciejak) poprowadzili lekcję na temat „Kot goni mysz” w klasie 3c szkoły podstawowej w ramach Dnia Scratcha. W ten sposób uczniowie, którzy już znają ten program, podzielili się swoimi umiejętnościami z młodszymi dziećmi. Maciej wcielił się w rolę nauczyciela i krok po kroku omawiał pracę w programie Scratch oraz przedstawiał kolejne etapy tworzenia swojego projektu. Jego koledzy w tym samym czasie pomagali młodszym koleżankom i kolegom w tworzeniu gry. W ten sposób nasi uczniowie przyłączyli się do akcji w duchu "Podaj Dalej".
Na koniec zajęć uczniowie gimnazjum pokazali swoje bardziej rozbudowane projekty z podziałem na poziomy trudności.
Uczniowie klasy 3c byli bardzo zaangażowani w tworzenie wspólnego projektu. Wszyscy bardzo dobrze się bawili przy „łapaniu swoich myszek”.
TURNIEJ WIEDZY "PIERWSZA POMOC" 23 maja 2016 r.
22 maja czteroosobowa drużyna, w skład której weszli Zuzanna Jędrychowska, Sebastian Gniadek, Piotr Sarniak oraz Aleksandra Wędrowska, wyruszyła na Dolny Śląsk, by wziąć udział w XIV Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.
Podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje z 68 szkół z całej Polski. Rywalizację podzielono na dwie części: część teoretyczną (test pisemny) oraz praktyczną, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność udzielania pierwszej pomocy. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy.
Biorąc po uwagę, iż był to debiut naszej szkoły w tego rodzaju konkursie, nasi uczniowie spisali się znakomicie, osiągając trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Z części praktycznej otrzymali maksymalną liczbę punktów plus jeden punkt dodatkowy przyznany przez ratownika za zgranie drużyny. Taki wynik oprócz naszej reprezentacji osiągnęło tylko 7 drużyn.
Wyniki konkursu Zuch z języka angielskiego
Laureat Mikołaj Koński 2D(202pkt)
Zdobył III miejsce w Polsce!
Laureat - Miłosz Pruski 2D (169pkt)
Wyróżnienia klasa 2:
Barbara Miłoszewska 2B(162pkt)
Piotr Gajak 2C (148pkt)
Szymon Smoliński 2D (143pkt)
Julian Szarlik 2D (127pkt)
Bartosz Mielczarek 2D (115pkt)
Maksymalna ilość punktów do zdobycia 210.
Wyróżnienia klasa 3:
Natalia Sztorc 3C (160pkt)
Dominik Figurski 3D (154pkt)
Maja Płuszewska 3A (150pkt)
Zofia Kacperska 3C (121pkt)
Karolina Naks 3C (114pkt)
Mikołaj Romanowski 3B (112pkt)
Małgorzata KędzierskaMałgorzata Kędzierska--Kasprzyk
3D (109pkt)
Jan Kozłowski 3D (108pkt)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
KONKURS ORTOGRAFICZNY W KLASACH II S.P.
Cztery pomysłowe i bardzo ambitne nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego: Pani Magdalena Przydatek, Pani Iwona Pietraczyk, Pani Magdalena Szumer oraz Pani Renata Olszak zorganizowały i przeprowadziły „Konkurs Ortograficzny” dla klas II szkoły podstawowej.
W kwietniu w naszej szkole odbył się I etap tegoż konkursu - wewnątrzklasowy. Wychowawczynie rzetelnie i skrupulatnie sprawdzały wiedzę swoich podopiecznych. Rywalizacja między dziećmi była zażarta, a poziom wiedzy bardzo wyrównany. Do II etapu wyłoniono po 3 najlepsze osoby z każdej z czterech II klas. Finalistami zostali: z klasy IIa Wiktoria Wójcik, Mateusz Bożuta i Karol Lachowicz; z klasy IIb Filip Włodarczyk, Iza Urbaniak i Mikołaj Waliś; z klasy IIc Julia Ulicka, Zuzia Świderska i Antonina Wrona, a z klasy IId Julian Szarlik, Antonina Bednarczyk oraz Szymon Smoliński.
20 maja odbył się finał konkursu. Zwycięzcami zostały 3 osoby, które nie popełniły ani jednego błędu. Są nimi: Mateusz Bożuta z IIa, Julia Ulicka z IIc oraz Wiktoria Wójcik z IIa.
23 maja cała finałowa „dwunastka” została nagrodzona pięknymi książkami oraz dyplomami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Za wspaniałe nagrody serdecznie dziękujemy.
II a pamięta o zbliżających się dniach rodziny…
20 maja trzy zdolne mamy dzieci z klasy IIa: Agnieszka Duszyńska, Agnieszka Wójcik oraz Regina Sobkowicz poprowadziły zajęcia plastyczno-techniczne, na których uczniowie wykonali upominki dla rodziców z okazji zbliżających się: Dnia Mamy oraz Taty. Dla mam dzieci zrobiły piękne, kolorowe bransoletki oraz piórkowo-filcowe laurki
(oczywiście z własnoręcznie napisanymi życzeniami). Dla tatusiów dzieci wykonały gustowne muszki oraz również oryginalne laurki. Mamy nadzieję, że rodzicom prezenty przypadły do gustu, gdyż dzieci włożyły w swoje prace całe serduszka
Nagroda publiczności w konkursie "Żywe obrazy"
- W finale Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Scenograficznego "Żywe Obrazy", który odbył się w Tychach, reprezentacja naszej szkoły zdobyła nagrodę publiczności.Nasi uczniowie przygotowali obraz Jana Matejki "Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P 965"pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Bogumiły Niemirowskiej.Serdecznie dziekujemy za wszystkie Państwa głosy oddane na nasz obraz!
Spotkanie z Otylią Jędrzejczak w klasie IC
19.V. 2016r. do naszej klasy IC przybyła najlepsza w historii Polski pływaczka Otylia Jędrzejczak.
Pani Otylia poprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia. Dzieci zapoznały się ze specyfiką treningów pływackich, przedstawiła także zalety uprawiania tejże dyscypliny sportowej. Mistrzyni olimpijska pokazywała dzieciom jak prawidłowo ruszać rękami w basenie. Chętnie także odpowiadała na zadawane pytania, pozowała do zdjęć i rozdawała autografy.
Na koniec podziękowałyśmy za bardzo ciekawe spotkanie i wręczyłyśmy upominek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania.
GALERIA
Archiwum Aktualności