Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Brwinowie zaprasza Rodziców dzieci 5 i 6 letnich na spotkanie informacyjne oddziału przedszkolnego w dniu 7 marca 2013 o godzinie 17:00.
Zaproszenie Dyrektora ZS NR1 w Brwinowie
Wigilia klasy 0b
Klasa 0b w Sali Zabaw
Ogłoszenie
3 grudnia 2012 r. odbędą się zebrania z rodzicami i dzień otwarty:
- dla klas IV-VI szkoły podstawowej o godz. 17.30
- dla gimnazjum o godz. 18.00
Dzień z Mikołajem w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie
Spotkanie z Mikołajem i Elfami w Zespole Szkół Nr 1 udało się doskonale.
Goście podziwiali przygotowane na konkurs stroiki świąteczne, portrety Mikołaja wykonane przez uczniów klas najmłodszych oraz oryginalne karty świąteczne.
Po rozstrzygnięciu konkursów wszystkie prace zostały wystawione na sprzedaż. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto przeznaczone na zakup szafek szkolnych.
Świątecznie w bibliotece szkolnej.
Świątecznie w bibliotece szkolnej…
Kolejny raz przed świętami uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Marzycielska poczta”. Przygotowali z tej okazji piękne, kolorowe kartki, które zostały przesłane 12- letniej Kasi.
Gazetka świąteczna prezentująca zwyczaje Bożonarodzeniowe w Europie.
A tak wieczór wigilijny w Polsce opisuje poetka Emilia Waśniowska
„To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może.
To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne
po cichu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru
zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”Szopka wykonana z materiałów recyklingowych przez Łukasza Szczepańskiego kl. II c
Opłatek
„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. ”
C.K. Norwid
Życzymy wszystkim radosnych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.
PROMYK w SZKOLE
W ostatni czwartek prawie 150 uczniów miało okazję obejrzeć profilaktyczny spektakl pt. „Spokojnie koleżko” w wykonaniu grupy teatralnej PROMYK z Krakowa. Sztuka poruszała problemy kradzieży, tolerancji, alkoholizmu i kwestie związane z trudnością zdobycia pracy czy wybierania dla siebie odpowiedniej drogi życia. Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie z klas VI oraz I i II gimnazjum.
Główny bohater, któremu każdy uczeń miał nadać własne imię, przemierzał przez życie napotykając przeróżne trudności i dziwne osoby. Mieszkał z „dresem”, który zaoferował mu alkohol i na koniec okradł. Otrzymywał porady, czasem dobre i czasem złe, od napotkanego seniora i mima. Natrafił także na nieuczciwego pracodawcę, który nie dość, że nie płacił to zwolnił go z pracy pod nieprawdziwym pretekstem. I mimo, że nasz bohater był pod opieką „tajemniczego przeznaczenia”, musiał sam dokonywać wyborów i ponosić konsekwencje swoich decyzji.
Grupa teatralna świetnie poradziła sobie z dotarciem do młodzieży, przekazaniem im odpowiednich wartości i skoncentrowaniem całej uwagi na przedstawieniu. Spotkanie z Promykiem zakończyło się pogawędką, podczas której aktorzy rozmawiali z młodzieżą o wyciągniętych wnioskach.
Zapraszamy na Dzień z Mikołajem oraz Kiermasz Świąteczny !!!
Święty Mikołaj w Zespole Szkół Nr.1 w Brwinowie
Święty Mikołaj w Zespole Szkół Nr.1 w Brwinowie
Zabawa Andrzejkowa 29 listopada
29 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny.
Na parkiecie, przy rytmach muzyki spotkać można było roztańczonych małych i dużych uczestników andrzejkowego szaleństwa.
O dobrą zabawę dbało trzech didżejów z klas trzecich gimnazjum,
którzy puszczali muzykę i prowadzili konkursy z nagrodami sponsorowanymi przez Radę Rodziców.
Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska ze słodkościami i napojami.
Wszyscy bawili się świetnie więc ku zadowoleniu uczestników dyskoteka została przedłużona o pół godziny.
Na schronisko w Milanówku zebraliśmy 354 zł., z których zostanie zakupiona buda dla psa.
Oferta Fotograficzna
Oferta Fotograficzna
Zabawy Andrzejkowe klasa Ic
Andrzejki to czas wróżenia i zabawy, a jednocześnie poznanie tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą , pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Taka niezwykła lekcja, inna niż wszystkie, miała miejsce w klasie I c SP w dniu 29 listopada 2012 roku.
Jak nakazuje obyczaj wszystkie panny i kawalerowie z naszej klasy chcieli poznać swoją przyszłość.
Starsze koleżanki z klasy IV c Julia i Ola przebrane za czarownice z zapałem odczytywały przyszłość chętnym. A chętni byli wszyscy.
Nie zabrakło też wróżek, w które wcieliły się nasze mamy: Magda i Sylwia.
Nasza pani wychowawczyni Barbara Zieńko opowiadała nam o zwyczajach i tradycjach związanych z tym magicznym dniem.
Przygotowanych było wiele atrakcji w postaci wróżb: zabawa w buty, serduszka z imionami przyszłych żon i mężów oraz zawody wykonywane w przyszłości, nie zabrakło też tańców.
Szybko mijał czas, a wróżbom nie było końca, każdy chciał znać swoją przyszłość.
W przerwach próbowaliśmy smakołyków przygotowanych przez rodziców.
Czy nasze marzenia i wróżby się spełnią – pokaże czas.A teraz czekamy już na Mikołaja…
Klasa Ic
Święto Pluszowego Misia
26 listopada 2012 po raz kolejny obchodziliśmy w bibliotece
Święto Pluszowego Misia
Uczniowie mogli obejrzeć książki, w których opisywane są misie
pluszowe i prawdziwe niedźwiadki oraz
zapoznać się z historią tego niezwykłego święta.
W bibliotece został zorganizowany konkurs pt. „Portret mojego misia”.
Na konkurs wpłynęło 68 prac uczniów z klas I-III, wykonanych różnymi technikami.
Prace plastyczne zostały umieszczone na wystawie w bibliotece.
Więcej zdjęć i informacji w zakładce Biblioteka Zapraszamy !
Konkurs Recytatorski
29.11.2012r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Dziecko w poezji” dla klas I – III. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Boranowska, Ania Sławińska, Radosław Świerzyński, Aleksandra Sobkowicz i Mateusz Hainzelman.
I MIEJSCE – Emilia Gurtowska
I MIEJSCE – Adrian Wasilewski
II MIEJSCE – Maja Ziemska
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom!
Dzień załoganta STS POGORIA - relacja Łukasza Mielczarka
Dzień załoganta STS POGORIA
Na rejs ze Świnoujścia do Genui dostałem się nie jako zwykły majtek, lecz jako uczeń Szkoły pod Żaglami kpt. Krzysztofa Baranowskiego. Moje obowiązki zostały więc rozszerzone o normalny program nauczania realizowany przez każdego gimnazjalistę.
Chcąc opisać dzień, nie mogę zacząć od świtu, gdyż godzina pobudki dla niektórych była sygnałem rozpoczęcia snu. Problem żeglugi polega na tym, że statkiem bez przerwy musi ktoś kierować.
Jako załoganci pełniliśmy wachty nawigacyjne, które zmienia się co 4 godziny. Jedna
z wacht, tzw. „psia wachta” zaczyna się równo o północy. Grupa 9 załogantów wraz z oficerem przejmuje ster, radary, wszelkie urządzenia nawigacyjne i oczywiście kontrolę nad prawidłową pracą żagli. Zmiana wachty następuje o 4.00, wówczas na pokład wychodzi tzw. „świtówka” i przejmuje dokładnie te same obowiązki. Około godziny 6.30 na statku rozlega się alarm. Dzwonią dzwonki - takie jak w szkole - kadra pokrzykuje na spóźnialskich , załoga wychodzi na pokład, odbywa się półgodzinna zaprawa poranna uwieńczona wdrapaniem się na jeden z masztów. Pozostaje jeszcze 30 minut snu, więc wszyscy wolni biegną do swoich koi. Od godziny 6.20 w kuchni uwija się wachta gospodarcza przygotowująca śniadanie. Równo o godzinie 7.30 rozlega się inny dzwonek, tym razem ręczny. Wszyscy idą na śniadanie, nie je tylko wachta gospodarcza tzw. „kambuz”. Po zjedzeniu szybkiego śniadania o godzinie 7.53 (zawsze równo nie wiem dlaczego ), rozlega się kolejny alarm, tym razem rozpoczyna się poranny apel. Obecność jest obowiązkowa. Następuje przejęcie wachty nawigacyjnej, podniesienie bandery, od tej godziny wybijane są „szklanki”. Do godziny 9.00 czas wolny (nie dla kambuzy i nawigacyjnej). Jedni śpią inni odrabiają lekcje, jeszcze inni kończą zimne śniadanie. O 9.00 rozpoczynają się lekcje (wachta gospodarcza jest zwolniona).Teoretycznie mamy wówczas przerwy między lekcjami, lecz w rzeczywistości trzeba w tym czasie pomagać przy żaglach lub „przebrasować reje”, zostaje tylko czas na wymianę podręczników. Lekcje kończymy tuż przed obiadem. Po posiłku każdy wraca do obowiązków. Wachta nawigacyjna w całości na pokład (w czasie posiłku na pokładzie zostają tylko 2 osoby i oficer), wachta kambuzowa sprząta po obiedzie, wachta bosmańska wychodzi umyć pokład lub burty lub cokolwiek innego, co wymyśli bosman, gdyż wachta ta pozostaję do jego dyspozycji.Co cztery dni harmonogram wacht się powtarza, więc przy dłuższym płynięciu, bez zawijania do portu, można popaść w monotonię.
Życie załoganta z pozoru może wydawać się męczące i nudne, ale zapewniam, że wysypiałem się i przez cały rejs ani przez chwilę nie nudziłem się.
Łukasz Mielczarek
Codzienny poranny apel na rufie żaglowca
Żaglowiec Pogoria w pełnej okazałości
Dobieranie szota
Kuchnia (kambuz) i powstające faworki
Lekcja matematyki w sali wykładowej
Prace na rejach
Prace bosmańskie (mycie burty na Atlantyku)
Sukces Gimnazjum nr 1 w Brwinowie w zawodach unihokeja.
Szlachetna Paczka
W tym roku po raz drugi dołączamy do SZLACHETNEJ PACZKI. Samorząd Uczniowski wybrał rodzinę, której może pomóc każdy z Was.
Opis rodziny:
Pani Alicja (41 l.) i Pan Piotr (42 l.) wychowują czwórkę wspaniałych dzieci: Kamilę (18 l.), Łukasza (17 l.), Martę (2 l.) i Olę (1 l.)
Kilka lat temu pan Piotr założył firmę transportową, która całkiem dobrze prosperowała, lecz nieuczciwość kontrahentów pana Piotra doprowadziła do upadku firmy. Nie wywiązali się z umowy, a co za tym idzie, nie zapłacili panu Piotrowi za usługę i firma zaczęła tracić pieniądze oraz popadać w długi. Rodzina stara się jak może, aby spłacić dług. Pan Piotr podejmuje się każdej pracy, ale zarabiane pieniądze nie wystarczają na pokrycie zadłużenia. Firma generuje dług. Dodatkowym utrudnieniem dla rodziny jest choroba siedemnastoletniego Łukasza. Cierpi on na mózgowe porażenie dziecięce, wymaga stałej opieki i pomocy ze strony rodziny.
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach, słodycze
Produkty dla niemowląt: mleko NAN 3 lub Rossman 3, kaszki, soczki, przeciery
Środki czystości
Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący.
Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe 12-25, chusteczki nawilżane, kremy przeciw odparzeniom i inne tego typu produkty.
Inne: pieluchy dla dorosłych (Semi, Tena lub Mediker) rozmier 2 (M), podkłady higieniczne 60x90
Wyposażenie mieszkania:
Odkurzacz - stary się popsuł, a dziewczynki lubią bawić się na podłodze (może być używany, ale działający)
Szczególne upominki:
Płyty z bajkami i zabawki dla dziewczynek, elektryczna szczoteczka do zębów dla Łukasza- trudno myć mu zęby zwykłą szczoteczką, ponieważ chłopiec ma częste przykurcze jamy ustnej i po prostu jej nie otwiera.
RZECZY MOŻNA PRZYNOSIĆ DO SALI 19 LUB POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO
Z góry dziękujemy za wszelką pomoc
SU
Bezpieczny Internet z Fundacją Orange
Bezpieczny Internet z Fundacją Orange
W dniach 20 i 22 listopada 2012 r. uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej z Dobrymi Sieciakami i Złymi Sieciuchami wybrali się w podróż po zakamarkach Internetu. Drużyna Sieciaków pokazała, zalety i możliwości Internetu. Zadaniem uczniów było wypełnienie wszystkich misji, a nagrodą wstąpienie do Drużyny Sieciaków, która wie, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu.
Bardzo dziękujemy Fundacji Orange za przeprowadzenie zajęć.
Zapraszamy rodziców, nauczycieli i ich przyjaciół na zabawę andrzejkową !!!
Zabawa Andrzejkowa ! Zapraszamy !
Archiwum Aktualności