• Wielka Liga Czytelników

          • Wielka Liga Czytelników

            Regulamin konkursu

             

            Etap drugi konkursu – test półfinałowy.

            1) Termin etapu drugiego (testu półfinałowego) - 14 marca 2024 r.

            2) Etap drugi odbywa się w szkole lub bibliotece publicznej bez udziału rodziców i bez dostępu do konkursowej lektury.

            3) Test półfinałowy będzie dotyczył znajomości treści książki, wskazanej przez Komitet Organizacyjny, innej dla każdej kategorii.

            4) Tytuły książek zostaną udostępnione na stronie konkursu www.wielkaliga.pl.

            5) Koordynator Placówki przeprowadza test półfinałowy udostępniony przez Organizatorów.

            6) Po przeprowadzeniu testu półfinałowego placówki (szkoły/biblioteki publiczne) uczestniczące w konkursie wyłaniają do etapu ogólnopolskiego maksymalnie po trzech zawodników z każdej kategorii (kl. 1–3, kl. 4–6 i kl. 7–8), którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście półfinałowym, ale nie mniej niż 80% punktów.

            7) W przypadku trudności w wyłonieniu zwycięzców na skutek równej liczby punktów, Koordynator Placówki przeprowadza dogrywkę (ustną lub pisemną).

            Koordynator Placówki do 5 kwietnia 2024 r. na platformie WLC:

            a) wprowadza wartości procentowe uzyskanych przez uczniów punktów z testu półfinałowego;

            b) zaznacza zwycięzców etapu drugiego (maksymalnie trzech z każdej kategorii), którzy uzyskali największą liczbę punktów (minimum 80% punktów) z testu półfinałowego.

            9) Zwycięzcy etapu drugiego tworzą drużynę (od 1 do 3 uczniów) reprezentującą daną placówkę w trzecim (ogólnopolskim) etapie konkursu.

            Książki konkursowe

            1. Klasy 1 – 3 “Mania dziewczynka inna niż wszystkie”, Julia Grodek, Warszawa: Zuuzu Toys
            2. Klasy 4 – 6 “Dynastia Miziołków”, Joanna Olech, Łódź: Wydawnictwo Literatura
            3. Klasy 7 – 8 “Obronić królową”, Barbara Kosmowska, łódź: Wydawnictwo Literatura
          • Kontakt z sekretariatem szkoły

          • Ze względu na trwające prace remontowe w dniach 22.01.-25.01.2024 jesteśmy tylko dostępni pod telefonem komórkowym 797 945 936.

            Za utrudnienia przepraszamy

          • Ferie zimowe

          • Ferie trwają od 15.01.2024 r. do 26.01.2024 r. Życzymy samych pięknych i radosnych chwil, wielu spotkań z przyjaciółmi oraz odpoczynku! Do zajęć lekcyjnych wracamy 29. 01. 2024 r.

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Czytam i ilustruję baśnie"

          • Uroczyste wręczenie nagród

            Laureatom konkursu

            Czytam i ilustruję baśnie

             

            Konkurs Czytam i ilustruję baśnie odbywa się w naszej szkole cyklicznie. Jest to konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas 1 –3. Zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. W tym roku wzięło w nim udział 33 uczniów. Dzieci wykonywały prace, dowolną techniką do baśni
            H. Ch. Andresena “Królowa Śniegu”. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Dyplomy każdego ucznia zostały zilustrowane jego własną pracą konkursową. Prace zostały zaprezentowane na gazetce ściennej i na Facebooku biblioteki szkolnej.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych.

          • Mała książka – wielki człowiek

          • Mała książka – wielki człowiek

            Nasza szkoła uczestniczy w największym w Polsce i Europie programie promującym czytelnictwo wśród dzieci,  już od siedmiu lat organizowanym przez Instytut Książki i finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcję tę w naszej szkole prowadzą nauczyciele bibliotekarze. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie z klas pierwszych otrzymali w tym tygodniu książki pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa  pisarki Justyny Bednarek oraz broszury dla rodziców pt. ”Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

            Zapraszamy na stronę internetową: www.wielki-człowiek.pl

          • "Być jak Ignacy"

          • "Być jak Ignacy"- Energia elektryczna, dzieci zapoznały się z pojęciem turbiny wiatrowej, energii elektrycznej oraz wykonały wiatraczki.

          • Nasza biblioteka

          • Czytanie to dopiero początek przygody!

            Czytanie to dopiero początek przygody!

            Przeczytana historia kiełkuje w głowie jak ziarenko. Inspiruje do twórczych zabaw, do wspaniałych rozmów, ciekawych rozważań, w rezultacie przyczynia się do wielu wspaniałych odkryć. To zupełnie nowa przygoda!

            Instytut Książki

            Czytające dzieci są bardziej twórcze i pomysłowe, bo czytanie wyrabia zdolność do tworzenia rzeczy nowych, oryginalnych, odbiegających od tego,co znane. (…) Czytanie pozwala wyjść poza horyzont własnych doświadczeń, rozwija umiejętność rozumienia innych ludzi, ich emocji i uczuć, ich sposobu myślenia i motywów działania, kształtuje zdolność do współodczuwania z innymi (…). Czytającym dzieciom obca jest obojętność wobec dobra i zła, bliskie za to są im takie wartości jak odpowiedzialność, uczciwość i sprawiedliwość.

                                                                                                                                                                        G. Leszczyński

             

            W ostatnich miesiącach 2023 roku biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad dwieście nowych książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to publikacje przeznaczone dla każdej grupy wiekowej naszych uczniów. Czytelnicy mogą wypożyczyć nowe bajeczki, opowiadania, komiksy, powieści przygodowe, fantastyczne, pozycje z literatury faktu, a także pięknie wydane lektury szkolne. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z nowymi publikacjami. Życzymy wspaniałych odkryć i przeżyć oraz ciekawych refleksji podczas lektury książek.  

          • Jasełka dla klas 4-8

          • Podsumowując przedświąteczny czas w naszej szkole, w czwartek mieliśmy możliwość obejrzeć świąteczne przedstawienie, które przygotował Pan Krzysztof Michalak we współpracy z innymi nauczycielami szkoły.  Wystąpili w nim uczniowie, nauczyciele oraz gość specjalny Pani Natalia Michalak. 

            Całość przedstawienia można obejrzeć na naszym szkolnym kanale YouTube.

          • Koncert kolęd i pastorałek

          • W środę uczniowie klas 1-3 zaprezentowali "świąteczny program artystyczny". Śpiewająco wprowadzili nas w nastrój zbliżających się Świąt. Po koncercie życzenia świąteczne złożyli Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów pan Jerzy Wysocki oraz Anna Baecker - dyrektor SP1 w Brwinowie.

            Uczniom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy.

          • Wigilia w 2c

          • Święta, święta....ten niepowtarzalny klimat trwa od kilku tygodni w naszej szkole,a zwieńczeniem były dzisiejsze klasowe wigilie. W klasie 2 b był poczęstunek, dzielenie się opłatkiem, życzenia,robienie słodkich bałwanków, wspólne kolędowanie i oczywiście prezenty. Dla wszystkich wesołych świąt!!!!

          • Świąteczny Kiermasz!

          • W minioną sobotę, 9 grudnia odbyła się w naszej szkole impreza WIELKIEJ rangi! Świąteczny kiermasz przygotowany przez Radę Rodziców SP1 w Brwinowie i przy wsparciu uczniów oraz nauczycieli, zgromadził WIELKIE tłumy! Owiedził nas również Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów pan Jerzy Wysocki.

            Czego tam nie było! Najróżniejsze świąteczne ozdoby, stroiki i mnóstwo, mnóstwo smakołyków, przygotowanych osobiście przez mamy naszych uczniów. Gdy ktoś poczuł zmęczenie, mógł odpocząć w szkolnej jadalni, przy stoliczku popijając pyszną kawę lub herbatę. Uwagę zwracały imponujące dekoracje, które pięknie dopełniły świąteczny wystrój szkoły. Było pięknie, smacznie i klimatycznie. 

            A wiecie co było najfajniejsze? Ponownie mieszkańcy Brwinowa i okolicznych miejscowości mieli okazję wspólnie spędzić czas i poczuć nastrój świąt w to magiczne popołudnie. W naszej świątecznej imprezie wziął udział zastępca burmistrza Brwinowa - Pan Jerzy Wysocki. To cenne, kiedy międzypokoleniowo można zdziałać razem tak wiele dobrych i pięknych rzeczy. Dziękujemy za wspólny czas!

          • Wielka Liga Czytelników

          • Wielka Liga Czytelników

            Regulamin konkursu

            Zgłoszenia do konkursu – uczestnicy

            1. Uczniowie szkół podstawowych, którzy chcą wziąć udział w konkursie zgłaszają się do Koordynatora swojej placówki.

            2. Uczestnicy rejestrowani są na platformie WLC przez Koordynatorów Placówek na podstawie zgłoszenia udziału w konkursie zawierającego zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku uczestnika konkursu, podpisanych przez rodzica/opiekuna prawnego ucznia. Warunkiem udziału ucznia w konkursie jest podanie indywidualnego adresu e-mail, koniecznego do aktywacji konta uczestnika na platformie WLC.

            3. Każdy Uczestnik zarejestrowany przez Koordynatora Placówki otrzymuje wiadomość e-mail z dostępem do konta internetowego znajdującego się na platformie WLC. Na koncie tym będą umieszczone wyniki uczestnika wprowadzane przez Koordynatora.

            Przebieg konkursu:

            1. Konkurs przebiega w trzech etapach:

            1) Etap pierwszy (szkolny/biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.

            2) Etap drugi (test półfinałowy) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.

            3) Etap trzeci (ogólnopolski) – test drużynowy online (finał).

             Etap pierwszy konkursu – sprawności czytelnicze.

            1) Etap pierwszy trwa do 1 marca 2024 r.

            2) Uczestnik konkursu pobiera formularz zgłoszeniowy u Koordynatora Placówki lub ze strony internetowej konkursu (www.wielkaliga.pl). Formularz zgłoszeniowy wypełnia rodzic/opiekun prawny i przekazuje Koordynatorowi Placówki.

            3) Koordynator Placówki wpisuje dane uczestników na platformę WLC.

            4) Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają sprawności poprzez czytanie książek konkursowych z listy tytułów wybranych przez Koordynatora Placówki oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Warunkiem koniecznym zaliczenia pierwszego etapu konkursu jest zdobycie minimum minimum pięciu sprawności.

            5) Testy do przeczytanych książek udostępnia uczestnikom konkursu Koordynator Placówki. Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.

            6) Każdy formularz testu WLC dotyczy jednej książki. Za wypełnienie każdego formularza można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują jedną sprawność. Koordynator Placówki wprowadza informacje o uzyskanych przez uczniów sprawnościach na platformę WLC.

            7) Uczestnik konkursu rozwiązuje test do danej książki tylko raz.

            8) Niezaliczenie testu nie dyskwalifikuje ucznia z konkursu. Uczestnik może kontynuować udział w projekcie, rozwiązywać testy do innych książek i zdobywać sprawności.

            9) Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami. Rodzice/opiekunowie powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych, czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji. Rodzice/opiekunowie pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogą wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem jest pomoc przy wypełnianiu testu przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania.

            10) Koordynator Placówki przyjmuje od uczniów rozwiązane testy pierwszego etapu do 1 marca 2024 r.

            11) Dopuszczalne jest przyznanie uczestnikowi po jednej sprawności za: - zajęcie I, II lub III miejsca w innym konkursie czytelniczym, który realizuje dana placówka; - napisanie recenzji lub wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki.

            12) W kolejnym etapie konkursu – teście półfinałowym, mogą wziąć udział wyłącznie ci uczestnicy konkursu, którzy zdobędą minimum 5 sprawności.

            13) Dyplom Aktywnego Czytelnika otrzymają uczestnicy, którzy zdobyli minimum 5 sprawności.

             

            Dalsze informacje będą stopniowo umieszczane na stronie internetowej szkoły, Facebooku Szkoły i Facebooku biblioteki szkolnej.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie
      • Tel. kom. 797 945 936 Tel.: 22 729 59 60 Numery wewnętrzne: 60 - sekretariat, 65 - Kadry,kierownik gospodarczy, 63 -Pokój nauczycielski, 69 - Portiernia, 72 - Kierownik stołówki, 73 - Pielęgniarka, 76 – Pedagog, psycholog tel. kom. 798 705 853, 101 - Oddział przedszkolny, 105 lub 106 - Świetlica szkolna, 141 - nauczyciele w-f (hala sportowa),
      • 05-840 Brwinów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11 Poland
      • Anna Baecker - dyrektor
      • Bożena Kruszewska - wicedyrektor
      • Bożena Gubernat-Maciszewska - wicedyrektor
      • Joanna Pieczko-wicedyrektor
      • Godziny pracy sekretariatu. Obsługa interesantów: Od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 - 16:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
      • Przyjmowanie opłat za obiady. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00 - 11:00 oraz 14:00 - 15:00 Piątek - nieczynne. Dzień wewnętrzny
      • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063645758136
    • Logowanie