• "Być jak Ignacy".

• W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w programie " Być jak Ignacy". Dzieci dowiedziały się co to jest ropa naftowa, do czego jest wykorzystywana, kto ją wynalazł i jak wygląda.

• Spotkanie prewencyjne

,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne”, to temat cyklu spotkań, które odbyły się  w naszej szkole. Spotkania poprowadziła podkom. Edyta Bednarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ich celem  było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencji prawnych.

W trakcie spotkań policjantka zwróciła uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty, jakie możemy spotkać w Internecie, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, oraz zapoznała z procedurami reagowania wobec sprawcy przemocy. Uczniowie podczas nich dowiedzieli  się, z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu. Policjantka poinformowała również o kategoriach zagrożeń:

- kontakt z niebezpiecznymi treściami;

- kontakt z niebezpiecznymi osobami;

- z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc);

- uzależnienie od Internetu.

Policjantka przypomniała zasady obowiązujące w sieci zwracając uwagę, że w wirtualnej przestrzeni tylko pozornie jest się anonimowym a Internet jest jednym z miejsc, gdzie również może dochodzić do przemocy i przestępstwa.

Jak wiadomo dla dzieci i młodzieży z pokolenia e-generacji, Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym i autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.

Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

• Mamy to!

• Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek posiadających certyfikat "Absurd nie czytać".

Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie lubią czytać!

• Zaproszenie do biblioteki szkolnej - robimy zakładki do książek

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do kreatywnego tworzenia zakładek do książek. Podczas słuchania pięknych utworów muzyki poważnej można będzie wykonać zakładki do książek na podstawie wcześniej przygotowanych wykrojów albo...stworzyć własny projekt. Wszystko zależy od Was. Przygotowałyśmy dla Was wszystkie potrzebne materiały. Zapraszamy na wolnych godzinach lekcyjnych lub na długich przerwach w godzinach otwarcia biblioteki.

• Gra terenowa!!!

• Jeśli chcesz poznać lepiej najbliższą okolicę, skorzystaj z możliwości uczestnictwa w grze terenowej!

Zabawa rozpoczyna się 2 grudnia 2023 r. o godzinie 11:00. Start - Grodziska 31.

• Olimpiada z wiedzy ogólnej dla klas 1-3

• Nasze mądre główki

Dnia 13.11.2023 r. odbyła się w naszej szkole XII edycja ogólnopolskiej olimpiady z wiedzy ogólnej. Z Klas 1-3 wzięło udział 61 uczniów. Młodym olimpijczykom gratulujemy wiedzy i zaangażowania oraz życzymy sukcesów.

• Serce dla zwierzaka

• Od 15 listopada 2023 r. rozpoczynamy zbiórkę produktów, które pomogą zwierzakom przetrwać zimę. Jeśli lubisz zwierzęta i ich dobro leży Ci na sercu, zachęcamy - dołącz się do akcji.