• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

4 września w poniedziałek uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie powitali nowy rok szkolny. Po okresie wakacyjnym, pełnym radości i wypoczynku, powracamy do codziennych zajęć i obowiązków edukacyjnych. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego i bezpiecznego nowego roku szkolnego. Niech będzie to czas nawiązywania dobrych relacji oraz zdobywania wiedzy i pomocnych w codziennym życiu doświadczeń.

• List oraz życzenia od ministra Przemysława Czarnka z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Minister Przemysław Czarnek przywołał najważniejsze zmiany w systemie oświaty obowiązujące od 1 września, wskazując w ten sposób kluczowe wyzwania, z jakimi będzie mierzyła się polska szkoła w najbliższych miesiącach. Zapowiedział jednocześnie kontynuację wielu programów i przedsięwzięć realizowanych w poprzednich latach szkolnych.

Prosimy o przekazanie listu i życzeń nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom.

Biuro MinistraMinisterstwo Edukacji i Nauki

• Obiady w szkole

• Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy,

że obiady szkolne będą wydawane uczniom od 7 września (czwartek) 2023 r.

Zwracamy się z prośbą o zaopatrzenie Państwa dzieci w dodatkowy prowiant

w dniach 5 (wtorek) i 6 (środa) września 2023 r.

• Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania

• Zapraszamy Uczniów SP1 Brwinów do wzięcia udziału w 13. edycji „Koduj z Gigantami" - bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem zajmiemy się sztuczną inteligencją, a tematem przewodnim warsztatów będzie „Koduj zGigantami. W kr(AI)nie przyszłości". Celem „Koduj z Gigantami" jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Paweł Makuch, Prezydent Pruszkowa. Dla Uczniów z Pruszkowa i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie sztuczna inteligencja:

* klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education,

* klasy 4-6: programowanie w Scratch, w Minecraft Education oraz tworzenie aplikacji na smartfona,

* klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,

* szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.

Warsztaty odbędą się w Pruszkowie, w naszej placówce przy ul.Kościuszki 15. Termin warsztatów to trzy pierwsze weekendy września:

2-3 IX,

9-10 IX

16-17 IX.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

• Kontakt z sekretariatem szkoły

• Szanowni Państwo,

W dniach od 31 lipca do 14 sierpnia 2023r. ze względu na prace remontowe sekretariatu  prosimy dzwonić wyłącznie na telefon komórkowy nr 797 945 936.

Przypominamy, że przyjmowanie interesantów odbywa się w godzinach 9:00-15:00 od poniedziałku do czwartku. Piątek jest dniem wewnętrznym.

Za utrudnienia przepraszamy

• Praca sekretariatu w okresie wakacji

• Szanowni Państwo,

informujemy, że w okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów w godzinach 9:00-15:00 od poniedziałku do czwartku.

Przypominamy , że piątek jest dniem wewnętrznym

• ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O SZCZEGÓŁOWYCH WYNIKACH Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

• Drodzy Absolwenci, Rodzice

Odbiór  zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty w wersji papierowej odbędzie się w dniu 6 lipca 2023 roku (czwartek).

Oryginały zaświadczeń z kopiami potwierdzonymi za zgodność z oryginałem będą wydawane absolwentom przez Wychowawców Klas na terenie szkoły w następujących salach i godzinach:

8a   godz. 10:00-10:30       sala nr 10

8b   godz.  10:30-11:00      sala nr 33

8c   godz.  11:00-11:30       sala nr 32

8d   godz.  11:30-12:00      sala nr 9

8e   godz.  12:30-13:00      sala nr 30

8f   godz.   13:00-13:30      sala nr 19

8g  godz.   13.30-14:00      sala nr 29

Absolwent będzie zobowiązany złożyć własnoreczny podpis w celu potwierdzenia odbioru zaświadczenia.

• WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

• Przypominamy, że w dniu dzisiejszym tj. 3 lipca 2023r. od godz. 10:00 dostępne są w systemie ZIU  indywidualne wyniki egzaminu.

Dostęp do systemu możliwy jest po zalogowaniu przy użyciu otrzymanego ze szkoły indywidualnego loginu i hasła .

W dniu jutrzejszym podany zostanie grafik odbioru w szkole oryginału zaświadczenia  w dniu 6 lipca 2023r. (czwartek).

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Wszystko ma swój początek i koniec, ale wspomnienia pozostają na zawsze. Rok szkolny 2022/2023 już się zakończył i pora cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Zanim jednak wszyscy wyjedziemy na wakacje przeżyjmy jeszcze raz ostatni dzień szkoły.

Wcześniej jednak