• 2 i 3 maja 2022 r.

• Szanowni Państwo,

przypominamy, że poniedziałek 2 maja 2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Szkoła w tym dniu będzie zamknięta.

Władze samorządowe naszej gminy zapraszają wszystkich na uroczystości z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej.

Życzymy udanego świętowania i wypoczynku!

• PILNE! PRZYPOMNIENIE

• W dniu dzisiejszym tj. 29 kwietnia o godz. 16:00 upływa termin złożenia potwierdzenia przez rodzica kandydata woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego  w postaci pisemnego oświdczenia. Druk można złożyć osobiście, na adres email sekretariat@sp1brwinow.pl lub do skrzynki znajdującej się na zewnątrz budynku przy wejściu do oddziału przedszkolnego.

• Zakaz wstępu osób postronnych do szkoły w dn. 16-30.04.2022 r.

• W związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów Zarządzenia nr 87 z dnia 14 kwietnia 2022 r. w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
            drugiego stopnia alarmowego BRAVO
            oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego
            i polecenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 15 kwietnia 2022 r. wprowadzam

zakaz wstępu osób postronnych
            do oddziałów przedszkolnych i szkoły
            od 16 do 30 kwietnia 2022 r.

Prosimy o przekazywanie spraw pocztą elektroniczną na adres sekretariat@sp1brwinow.pl

Anna Kurman

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie

• Konkurs „Mój ślad węglowy”

• Brwinów, 5 kwietnia 2022 r.

Konkurs „Mój ślad węglowy”

11 kwietnia rozpoczyna się konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Mój ślad węglowy” będący częścią projektu „Działaj dla klimatu”. Zgłoszenia można przesyłać do 30 maja br.

W ramach projektu „Działaj dla klimatu” realizowanego w latach 2022–2023 w szkołach w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach, a także w Nowej Wsi, Michałowicach i Komorowie uczniowie tych szkół mogą wziąć udział w pięciu międzyszkolnych akcjach edukacyjnych, których tematy związane są z działaniami proklimatycznymi. Jedną z nich jest akcja „Mój ślad węglowy”, która promuje świadome wybory konsumenckie i zachęca do podejmowania aktywności społecznej na rzecz redukcji poziomu emisji dwutlenku węgla, tzn. zmniejszania śladu węglowego.

Podczas akcji edukacyjnej organizowany jest konkurs, który polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej zawierającej m.in. analizę codziennych działań rodziny odpowiadających za emisję dwutlenku węgla - ogrzewanie mieszkania, jazda samochodem, domowe zużycia prądu itp.

Konkurs jest adresowany do uczniów i uczennic klas 7–8 szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Brwinów lub gmina Michałowice, oraz ich rówieśników (uczniowie klas 8-10) ze szkoły Sandgerdi Elementary School w Islandii.

Prace wraz podpisanymi załącznikami należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: klimat@sp1brwinow.pl od 11 kwietnia do 30 maja 2022 r. W temacie wiadomości należy wpisać nazwę szkoły oraz imię i nazwisko ucznia. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę konkursową. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę m.in. zgodność pracy z tematem, wartość merytoryczna, a także pomysłowość w przedstawieniu tematyki konkursu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi upominkami – do zdobycia są plecaki solarne i powerbanki solarne.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii.

Projekt korzysta z dofinansowania o wartości ponad 2,9 mln zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG. Fundusze EOG to wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt otrzymał również dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 0,5 mln zł.

• Sukces naszych uczniów!!!

• Agnieszka Ratyńska

uczennica klasy VIIf

zajęła I miejsce

Szymon Jędrychowski klasa 8c

zajął II miejsce

w XI Edycji  Konkursu Celtic Contest 2022, który odbył się 22.04.2022 w Zespole Szkół Nr 1 w Milanówku. Test, który należało rozwiązać sprawdzał wiedzę nt. życia i odkryć angielskiego żeglarza Jamesa Cooka. Agnieszka uzyskała 43 punkty na 50 możliwych. Natomiast Szymon-40pkt. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów do realizacji w księgarni w Milanówku, książki od wydawnictwa Oxford oraz dyplomy laureatów  konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

• Święta Wielkanocne w 0c

• Dzieci z oddziału 0c wykonały z okazji Świat Wielkiej Nocy piosenkę metodą decoupage. Zachęcamy rodziców oraz wszystkich zainteresowanych do obejrzenia filmu z występem dzieci. Gratulujemy małym artystom oraz wychowawczyniom wspaniałego wykonania.

Dzieci podczas zajęć plastycznych wykonały też ozdoby świąteczne. Poniżej zamieszczamy galerie zdjęć, na których dzieci prezentują swoje prace.

Przed Świętami dzieci wraz z wychowawczyniami pojechały do Warszawy, gdzie miały możliwość zwiedzenia Zamku Królewskiego oraz Starego Miasta. Poniżej galeria zdjęć z tego wyjazdu.

• Praca szkoły w czasie wiosennej przerwy świątecznej

• Szanowni Państwo,

przypominamy, że w dn. 14,15 i 19 kwietnia 2022 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Zajęcia edukacyjne w kl. 1-8 i zajęcia opiekuńcze w świetlicy nie odbywają się. Zajęcia w oddziałach przedszkolnych będą się odbywać zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez rodziców

Sekretariat szkoły pracuje w dn. 14 i 19 kwietnia br. w godz. 8.00 - 16.00. W dn. 15 kwietnia br. sekretariat będzie nieczynny. Prosimy zgłaszać sprawy wysyłając wiadomości na adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp1brwinow.pl

• Życzenia świąteczne

• Radosnych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych

życzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie.

(Na fotografii inspirowane sztuką ludową świąteczne prace uczniów wykonane na zajęciach plastyki pod kierunkiem p. Patrycji Ziomeckiej.)