• Organizacja zajęć w czasie próbnego egzaminu ósmoklasisty

• 6 grudnia WTOREK

Uczniowie klas 4-7 przychodzą na godz. 9.50. Na trzeciej i czwartej lekcji przebywają w hali na Turnieju Sportowym (organizują nauczyciele w-f). Później kontynuują lekcje według planu.

Klasy 8 przychodzą ok. 8.40, od godz. 9.00 przystępują do próbnego egzaminu z języka polskiego. Po egzaminie udają się do domu.

7 grudnia ŚRODA

Klasy 8 przychodzą ok. 8.40, od godz. 9.00 przystępują do próbnego egzaminu z matematyki. Później kontynuują lekcje według planu.

8 grudnia CZWARTEK

Uczniowie klas 4-7 przychodzą wg obowiązującego planu na lekcje.

Klasy 8 przychodzą ok. 8.40, od godz. 9.00 przystępują do próbnego egzaminu z j. obcego. Później kontynuują lekcje według planu.

Oddziały przedszkolne i klasy 1-3 pracują wg planu

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• 6 grudnia 2022 r. godz. 9:00 – język polski (120 minut,

uczniowie z dostosowaniem – 180 min.)

7 grudnia 2022 r. godz. 9:00 – matematyka (100 min.,

uczniowie z dostosowaniem – 150 min.)

8 grudnia 2022  r. godz. 9:00 – język obcy (90 min.,

uczniowie z dostosowaniem – 135 min.)

• Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "MAM PRAWO"

• Główna nagroda,grupa I-III :

Mikołaj Wojna kl. 1C

Nagrody dodatkowe , grupa I-III: Maria Antonik 2B,  Agata Krajewska 2A

Główna nagroda, grupa IV-VIII:

Zuzanna Bień 5D

Nagrody dodatkowe, grupa IV-VIII: Lena Karkowska 8D, Piotr Pluta 5A

Pozostali uczestnicy otrzymają drobne upominki. Nagrody będą rozdawane na lekcjach plastyki i na godzinach wychowawczych.

Nagrody zostały zakupione przez Radę Rodziców.

GRATULUJEMY!

• Strefa kibica w SP1 Brwinów.

• Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022. Uczniowie i nauczyciele mogą kibicować drużynom piłkarskim również w szkole podczas przerw. Strefa kibica cieszy się wtedy dużym zainteresowaniem. Czekamy na sukcesy naszej reprezentacji.

• Wizyta porucznika Stanisława Rumianka w naszej szkole

• 18 listopada 2022r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panem porucznikiem Stanisławem Rumiankiem, członkiem Szarych Szeregów, żołnierzem Armii Krajowej, powstańcem warszawskim.
            W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VIII g.

Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi za podzielenie się z uczniami swymi przeżyciami oraz wspomnieniami z czasów okupacji i Powstania Warszawskiego.

• Klasa OB w bibliotece szkolnej

• W ramach bloku tematycznego “Świat bajek i baśni” 17 listopada 2022 r. bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bajkach a nauczyciel bibliotekarz przeczytał wybrane wiersze Marii Konopnickiej. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek.

• Zapraszamy do biblioteki szkolnej

• “Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni.”

Przysłowie chińskie

W październiku i listopadzie tego roku księgozbiór biblioteki wzbogacił się o nowe pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

• Olimpiada Olimp School dla klas 1-3

• Dnia 14.11.2022 odbyła się X edycja olimpiady z wiedzy ogólnej klas 1-3, organizowanej przez Olimp School.

Olimpiada każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych najmłodszych uczniów.

Wszystkim uczestnikom olimpiady życzymy powodzenia :)

• Szkoła do hymnu

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie, jak co roku wzięła udział w akcji śpiewania hymnu narodowego o godzinie 11:11, co nawiązuje do daty odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w koncercie, z którego pełną relację zamieściliśmy wcześniej.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tej uroczystości i jeden z utworów zaśpiewany przez szkolny chór.

• Koncert Pieśni Patriotycznej

• Dziś, 09 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie odbył się wspaniały koncert, na którym obecnych było wielu znakomitych gości, rodziców, dzieci oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas  koncertu zaśpiewali i zagrali nauczyciele wraz z utalentowanymi muzycznie uczniami. Wszyscy artyści włożyli w koncert serce i poswięcili wolny czas, abyśmy mogli wspólnie poczuć się jak ma prawdziwej sali koncertowej.

Pragniemy na gorąco podzielić się z Państwem relacją video z tego wydarzenia. Mimo, że koncert na żywo oglądało wielu gości, zdajemy sobie sprawę, że część z Państwa nie było w stanie być z nami podczas tego wieczoru. Poniżej zamieszczamy cały koncert w trzech odsłonach. Życzymy miłego oglądania, wielu wzruszeń i radości z obcowania z tak cudownie zaśpiewanymi utworami muzycznymi, które są częścią naszej historii.

ZAPRASZAMY!

Szczególne podziękowania składamy pomysłodawcom tego wydarzenia:

Pani Małgorzacie Płazie oraz Panu Krzysztofowi Kolatorowi.

Podczas koncertu zaprezentowano następujące pieśni patriotyczne:

• Rota
            • Legiony
            • Białe róże
            • Piechota
            • Wojenko, wojenko
            • O mój rozmarynie
            • Przybyli ułani pod okienko
            • Pierwsza Kadrowa
            • Deszcz, jesienny deszcz
            • Pałacyk Michla
            • Orzeł Biały
            • Siekiera, motyka
            • Szary mundur
            • Dziewczyna z granatem w ręce
            • Serce w plecaku
            • Nim wstanie dzień
            • Warszawo ma
            • Rozszumiały się wierzby płaczące
            • Warszawskie dzieci
          • Przegląd poetycki - Poezja  w jesiennym klimacie

• „W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, mądrzejszy, lepszy.” (P. Skrzynecki)

Uczniowie z kl. 6a i 7b, którzy napisali własne wiersze w ramach jesiennego przeglądu poetyckiego oraz jego inicjatorka pani Paulina Stanek zostali zaproszeni do biblioteki na spotkanie z  p. Dyrektor Anną Baecker i nauczycielami bibliotekarzami. Uczestnicy  przeglądu otrzymali dyplomy za twórczość poetycką  oraz nagrody książkowe.  Serdecznie gratulujemy młodym artystom!